Jak poznat nejlepší běžecké pásy
Pokud hledáte nejlepší běžecký pás, existuje několik parametrů, které byste měli zvážit. Všechny jsou důležité, ale některé jsou důležitější než jiné. Mezi tyto parametry patří:
- Velikost motoru
- Šířka pásu
- Maximální rychlost
- Maximální sklon
- Úroveň hluku
- Kvalita konstrukce
- Cena
Porovnáním těchto parametrů můžete snadno porovnat různé běžecké pásy a vybrat si ten nejlepší.
Vybíráme: Běžecké pásy
Běžecké pásy jsou přístrojem stále častěji se kromě posiloven a fitness center vyskytujícím se i v domácnostech. Jedná se o ideální způsob, jak z pohodlí domova budovat lepší kondici a účinně spalovat tuky.
Jak se liší vlastnosti běžeckých pásů v závislosti na ploše?
Běžecká plocha je jedním z nejdůležitějších parametrů běžeckých pásů. Užší pásy s šířkou do 35 cm jsou sice skladné, ale pro běh velice nepraktické, a proto jsou využívány především pro chůzi. Pro domácí kondiční běhání jsou ideální pásy se šířkou 40 až 45 cm, které kombinují dobrou skladnost a solidní běžecký komfort. Nejoblíbenější běžecké pásy však disponují šířkou nad 45 cm, která je již dostatečná i pro rychlejší běh.
Dle užití je poté nutné dbát zvýšeného pozoru ohledně odpružení běžecké plochy. Nejlevnější modely nemají odpružení žádné, a jsou proto vhodné pouze pro chůzi. Většina běžeckých pásů poté disponuje gumovými podložkami snižující zatížení kloubů. Absolutní špička poté nabízí i speciální rámové konstrukce eliminující většinu nárazů.
Jaké šikovné funkce moderní běžecké pásy nabízejí?
Velice důležitým parametrem při výběru běžeckého pásu je sklon běžecké plochy. Náročnější sportovci jistě ocení běžecké pásy s nastavitelným sklonem, které dokážou simulovat běh do kopce, ale pochopitelně jsou dražší.
Samozřejmostí u každého běžeckého pásu je dnes i ovládací pult s monitorem. Nejjednodušší pásy nabízejí jednoduché pulty umožňující pouze nastavení rychlosti pásu a měření času. Moderní přístroje však nabízejí i řadu dalších funkcí, jako je měnící se sklon dráhy či rychlost pásu přizpůsobující se tepové frekvenci.
Právě srdeční tep měří nejmodernější přístroje prostřednictvím hrudního pásu, který poskytuje přesnější výsledky a větší pohodlí nežli častější ušní a dotykové snímače.
Běžecké pásy bývají často používány jakožto kardio cvičení pro hubnutí, nicméně samotné běhání samozřejmě nestačí a je nutné upravit i jídelníček. Může se tak nabízet ketodieta pro začátečníky, která díky vysokému příjmu bílkovin potěší i vaše chuťové pohárky.
Pokud vybíráte běžecký pás, bude vás jistě zajímat oblast použití, vybavení, maximální tělesná hmotnost, maximální rychlost jízdy nebo velikost běhounu. Podle parametru „maximální tělesná hmotnost“ rozlišujeme 100 kg, 110 kg, 115 kg, 120 kg nebo 125 kg.Co se týče „velikost běhounu“, najdeme u běžeckých pásů varianty jako 100 x 32 cm, 100 x 33,5 cm, 100 x 34 cm, 110 x 40 cm nebo 116 x 40 cm. Pokud by vás zajímal parametr „maximální rychlost jízdy“, vybírat je možné z variant 10 km / h, 12 km / h, 13 km / h nebo 16 km / h. Na snadě je zkoumat i parametr „oblast použití“, kde najdeme varianty jogging, walken nebo chůze jogging.