Vybíráme: vysavač na popel

Pokud doma máte krb a už vás nebaví popel uklízet smetáčkem a lopatkou, určitě není na škodu pořídit si domů další elektrospotřebič, konkrétně vysavač na popel. Ten však dobře vybírejte, protože s nedostatečně výkonným vysavačem při úklidu sáhnete spíše opět po smetáčku s lopatkou. Jak tedy vybrat vysavač na popel, abyste s ním byli maximálně spokojení?

číst dále...

Nejprodávanější vysavač na popel

Obsah

Recenze velmi univerzálního průmyslového vysavače Fieldmann, který pomůže jak s krbem, tak i v domácnosti a garáži.

7 nejlepších v kategorii Vysavač na popel podle testů evropských magazínů
1.
Koupit Kärcher AD »

Kärcher AD 3.200

Hodnocení v testech: 60%

Hodnocení uživatelů: 78%


Nejlepší hodnocení - vysavač na popel v testech a recenzích - 69% na základě 121 hodnocení

Recenze: Lehký a snadno ovladatelný, rychlé snížení výkonu při sání popela.

Operační režimSíť
Hmotnost6400 g
Výkon1200 W
Čištění typSuché
Odsávání prachuBezsáčkový
Kapacita pro prach17 l
Zjistit aktuální cenu
Testujícídatum testuHodnocení
selber machen07/2015 uspokojivé (3 z 5 hvězd )

2.
Koupit Kärcher MV »

Kärcher MV 3 Fireplace Kit

Hodnocení uživatelů: 90%

Hodnoceno méně než 5x

Rozměry340 x 388 x 503 mm
Operační režimSíť
Trysky / kartáčeŠtěrbinová hubice
Výkon1000 W
Čištění typSuché / mokré
Speciální vysavačVysavač popela
Odsávání prachuBezsáčkový
Kapacita pro prach17 l
Zjistit aktuální cenu
3.
Koupit Bosch WTY88731 »

Bosch WTY88731

Hodnocení uživatelů: 84%


AC vstupní kmitočet50 Hz
Vstupní napětí AC220-240 V
Program proti vráskám120 min
Proti vrásky funkceAno
DesignVolně stojící
Šířka600 mm
Typ zobrazeníTFT
Vestavěný displejAno
Einschaltsverzoegerung24 h
Třída energetické účinnostiA ++
Hladina hluku63 dB
Výška850 mm
Roční spotřeba energie213 kWh
Rodičovská kontrolaAno
Kontrolní typRotační
Zjistit cenu Bosch WTY88731 »
4.
Koupit Varo PowerPlus »

Varo PowerPlus POWX305

Hodnocení uživatelů: 83%


Operační režimSíť
Hmotnost4400 g
Výkon1200 W
Maximální hlučnost78 dB
Čištění typSuché
Speciální vysavačVysavač popela
Odsávání prachuS taškou
Kapacita pro prach20 l
Zjistit cenu Varo PowerPlus »
5.
Koupit Güde GA »

Güde GA 1000 D

Hodnocení uživatelů: 60%


Operační režimSíť
Hmotnost5100 g
Výkon1000 W
Speciální vysavačVysavač popela
Kapacita pro prach18 l
Zjistit cenu Güde GA »
6.
Koupit Einhell BT-VC »

Einhell BT-VC 500

Hodnocení uživatelů: 48%


Operační režimSíť
Hmotnost3900 g
Výkon500 W
Čištění typSuché
Speciální vysavačVysavač popela
Odsávání prachuBezsáčkový
Kapacita pro prach18 l
Zjistit cenu Einhell BT-VC »
7.
Koupit Einhell TH-VC »

Einhell TH-VC 1425

Hodnocení uživatelů: 40%

Hodnoceno méně než 5x

Operační režimSíť
Hmotnost3830 g
Výkon700 W
Čištění typSuché
Speciální vysavačVysavač popela
Kapacita pro prach25 l
Zjistit aktuální cenu

Vybíráme: vysavač na popel (pokračování)

Vysavač na popel s vlastním  motorem nebo bez?

Vysavačů na popel existuje celá řada. Rozdělit je můžeme do dvou hlavních kategorií - na vysavače s vlastním motorem a bez něj. Pokud u vás při výběru vysavače na popel hrají hlavní roli finance, ušetříte výběrem vysavače bez vlastního motoru. Jedná se o vysavač, který jednoduše napojíte na vysavač, který doma používáte na běžné vysávání. Zde záleží na výkonu vašeho stávajícího vysavače i na šikovném provedení konstrukce vysavače na popel. Ne vždy jsou však vysavače tohoto typu zcela vyhovující:

- kvůli slabému výkonu vysavače pro domácnost je i vysávání popela neefektivní,  

- v případě špatně provedené konstrukce či nedostatečného filtru se i přes veškerá opatření popel dostává do domácího vysavače, kde ucpává filtry a celkově ho znehodnocuje,

- nevýhodou je i neustálé přendávání násad vysavačů.

Vysavač s vlastním motorem má řadu výhod

Oproti němu má vysavač s vlastním motorem řadu výhod. Protože už obsahuje i motor, můžete se spolehnout na kvalitnější a celistvější zpracování vysavače. Vysavač s vlastním motorem je ve většině případů dostatečně výkonný, a proto nemá problém ani s většími nečistotami. Také filtry mají tyto vysavače vyřešené jinak, a proto v případě šikovné konstrukce nedochází k zaprášení a ucpávání vysavače na popel.   Unavovat vás také nebude neustálé přendávání násad.

Co je dále důležité při výběru vysavače na popel?

Při výběru jsou důležité také tyto faktory:

 • výkon vysavače na popel  - s dostatečně silným vysavačem bude radost uklízet (obvykle jsou k dostání s příkonem 800 - 1220 W),
 • účinnost filtrů - kvalitní vysavač by měl obsahovat i kvalitní filtr, který zachytí i ty nejdrobnější částice popela, které se tak nedostanou do ovzduší domácnosti. Upřednostněte ty s hepa filtrem,
 • velikost nádobky na popel a možnost čištění vysavače - čím větší nádobku na popel bude váš vysavač mít, tím méně často ji budete muset vynášet během úklidu a po něm. Prakticky platí čím větší, tím lepší.
 • určení, zda je vysavač vhodný i na žhavý popel - ne všechny vysavače na popel jsou zároveň určené i k vysávání žhavého popela. Pokud tedy nemáte čas a popel z okolí krbu chcete uklidit ještě dříve, než vychladne, pořiďte si jeden z profesionálnějších modelů, které vydrží i žhavý popel,
 • provedení konstrukce- čím lepší a těsnější konstrukci bude váš vysavač na popel mít, tím méně prachu a popela v ovzduší vašeho obývacího pokoje ucítíte,
 • manipulace s vysavačem- při výběru je samozřejmě důležitá i manipulace s vysavačem na popel. Jen tak se z vysávání krbového popela nestane trest.
 • příslušenství a náhradní díly - pokud si domů pořizujete vysavač na popel, určitě počítáte s tím, že u vás nějakou tu dobu pobude. V tomto případě se už předem poohlédněte po dostupnosti náhradních dílů k vysavači. Půjdou v případě opotřebení sehnat nové? Třeba takové filtry měnit určitě budete a ne jen jednou. Oslovit by vás při výběru vysavače na popel měla i jeho nabídka příslušenství.

Teď už víte, jaké základní parametry by vás při výběru vysavače na popel měly zajímat. Tak co, jdete do toho? 

Recenze FIELDMANN FDU 2004-E

Aktuální cenu FIELDMANN FDU 2004-E vědí na HeureceKoupit »

Vysavač FIELDMANN FDU 2004-E (recenze)

Pro vysávání v bytě nebo v domácnosti vám docela dobře postačí klasický vysavač se sáčkem. Ale při úklidu dvora, garáže nebo třeba dílny, kde bývá prachu výrazně více než doma, potřebujete ideálně velký průmyslový vysavač. Samozřejmě dostatečně kvalitní s velkým výkonem a jemným filtrem, aby zachytil co nejvíce nečistot. Dnes jsme se proto v naší recenzi podívali na vysavač FIELDMANN FDU 2004-E pro mokré i suché vysávání.

Hlavní přednosti

 • Lehký, snadno ovladatelný
 • Snadná regulace sání
 • Sání popela do 40 °C
 • Vysoká kapacita nádoby

Nevýhody

 • Příliš krátká pevná část hadice
 • Menší stabilita při naplněné nádobě
 • Hlučnost 80 dB

Design a provedení

Vysavač FIELDMANN FDU 2004-E nemá rozhodně jako prioritu skvělý design. Musí být především praktický, což splňuje. Pokud se na jeho provedení podíváme, zjistíme, že nejvýraznější barvou je zelená. Tu má spodní základová deska se čtyřmi kolečky pro lepší manipulaci (která je s hmotností vysavače jen 6,5 kilogramu i tak jednoduchá) i horní kryt. Nádoba, která tvoří celé tělo vysavače, je kovová (chromová), s objemem 30 litrů. Plastová hadice, která z ní vychází, je černá a má délku 2,5 metru. Nevýhodou je, že pevná část hadice, se kterou se dá vysávat, má pouze 77 centimetrů, takže budete nejspíše pracovat v předklonu. Tato část je hliníková a prodlužovací. Na konci hadice pak může být nasazena klasická podlahová hubice s kartáčem a stěrkou, hubice pro hladké vysávání s kartáčky, hubice na čalounění, zúžená hubice nebo pouhý kulatý kartáček. Délka přívodového kabelu je 4,3 metru.

Ovládání a použití

Tento vysavač má příkon 1400 W. Výkon bude tak třetinový až pětinový, i tak je to ale pěkné číslo. Filtrace skrze bavlněný filtr sice není tak účinná, jako přes HEPA filtr, ale pro průmyslový vysavač plně dostačující. Filtr se navíc dá, po odepnutí dvou přezek a sejmutí motoru, snadno vyměnit. Právě jednoduchá údržba je předností tohoto vysavače. Nádoba na nečistoty je třicetilitrová, z chromu a velmi odolná vůči poškození i vůči korozi. Navíc díky tomu, že je kovová a ne plastová, umožňuje vysávání popela až do 40 °C teploty, což je dostačující třeba pro vysávání krbů. Hlučnost vysavače je 80 dB, což je trochu více ve srovnání s konkurencí, ale zase to není číslo, které by se výrazně vymykalo průměru.

Svou konstrukcí umožňuje vysavač suché i mokré efektivní vysávání. Suché je jednoduché, u mokrého dejte pozor, abyste použili speciální podlahovou hubici s gumovými stěrkami (klasická kovová na to není vhodná, časem by zkorodovala). Pokud při mokrém vysávání dojde k naplnění nádoby na maximum, zastaví bezpečnostní plovák sání a motor vám dá výrazně vyšším hlukem vědět. Další vysávání vám pak přístroj umožní teprve tehdy, až vyprázdníte nádobu. Velkou výhodou je regulace sání – to se dá regulovat otočným kolečkem na vysavači, nebo posuvnou klapkou na držadle hadice a přizpůsobit se tak vysávanému povrchu. Na vysavači pak nechybí elektrická zásuvka, kterou můžete v dílně použít třeba k zapojení brusek nebo pil.

Další využití vysavače

Vysavač, jak jsme již řekli, můžete využít pro suché i pro mokré vysávání. K tomu slouží buďto klasická hubice s kartáčky, nebo podlahová hubice s gumovou stěrkou. Kromě toho bývá součástí balení ještě hubice na čalounění, zúžená hubice pro vysávání v menších prostorách (například v rozích) a speciální kulatý kartáček. Díky tomu lze vysavač pohodlně používat nejen v dílně nebo na dvoře, ale třeba i v garáži nebo ve sklepě. Vysávat se s ním dají třeba i potahy autosedaček.

Technické parametry

Hmotnost:                                       6,5 kg
Objem nádoby:                              30 l
Materiál nádoby:                          Chrom
Délka hadice:                                  2,5 m
Počet koleček:                                4
Příkon:               
                              1400 W
Filtr:                                                   Pevný bavlněný
Typ vysávání:                                  suché/mokré
Hlučnost:                                          80 dB
Přívodní kabel:
                              4,3 m

Údržba vysavače FIELDMANN FDU 2004-E

Vysavač, na rozdíl od jiných spotřebičů, není potřeba nijak složitě udržovat. V případě viditelného znečištění byste ho měli umýt hadříkem nebo oprášit, abyste si na něm neroznášeli nečistoty po domě. Stejně tak byste měli po vysávání trochu hadříkem očistit hadici a hubici od prachu. Nejdůležitější je ale udržovat v čistotě filtr. Že je zanesený poznáte podle toho, že sání je slabé a motor je hlučnější než obvykle (protože mu dá víc práce vzduch filtrem protáhnout). V takovém případě vysavač vypněte, odpojte od přívodu elektřiny a filtr vyjměte. Je to jednoduché a intuitivní. Nejlepší způsob, jak ho pak očistit, je vyklepat ho. Neměli byste ho čistit vodou a sušit, aby se nepoškodila vlákna.  Čistý ho můžete zase vrátit do vysavače (nikdy přístroj nepoužívejte bez filtru, vede to k poškození motoru).

Rozsah dodávky

 • Vysavač
 • 4 pojezdová kolečka
 • Bavlněný pevný filtr
 • Plastová hadice
 • Hliníková trubice
 • Kulatý kartáč
 • Podlahová hubice
 • Štěrbinová hubice
 • Záruční list (záruka na 24 měsíců)
 • Návod k obsluze

Porovnání s ostatními modely

Přístroj

FIELDMANN FDU 2004-E

FIELDMANN FDU 200601

Typ

Průmyslový

Průmyslový

Napájení

Elektrické

Elektrické

Příkon

1 400 W

600 W

Filtr

Pevný bavlněný filtr

HEPA filtr

Snímatelný

Ano

Ano

Suché vysávání

Ano

Ano

Mokré vysávání

Ano

Ano

Sání popela do teploty

40 °C

40 °C

Hlučnost

80 dB

80 dB

Objem nádoby

30 litrů

30 litrů

Materiál nádoby

Chrom

Nerez

Hmotnost

6,5 kg

4 kg

Délka hadice

250 cm

100 cm

Počet koleček

4

-

Délka přívodního kabelu

4,3 m

3 m

Zabudovaná zásuvka

Ano

Ano

Shrnutí

Vysavač FIELDMANN FDU 2004-E rozhodně nepatří mezi ten typ vysavačů, které využijete v bytě nebo v běžné domácnosti. Hodí se spíše do garáží nebo dílen – patří mezi vysavače průmyslové. Disponuje velkou nádobou s objemem 30 litrů, hadicí i hubicí z odolného materiálu a dobrou hodnotou příkonu. Výkon výrobce neuvádí, ale bude odpovídat zhruba třetině až pětině příkonu. Hlučnost je poněkud vyšší (80 dB) a kabel mohl být trochu delší, ale jinak ho můžeme s klidným svědomím doporučit.

Aktuální slevy


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2020, kontakt: [email protected]
x

Už odcházíte? Máme ještě co nabídnout!

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
Srovnat ceny vysavačů na popel na Heurece »