Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

V září letošního roku uvedl Huawei na trh dva nové tipy chytrých hodinek – Huawei Watch Fit a Huawei Watch GT 2 Pro. O těch prvních si povíme více v recenzi níže. Pohodlně se usaďte a zapněte si pevně řemínek, protože tyhle hodinky Vás lenošit nenechají.

Kde koupit Huawei Watch Fit?


Vzhled hodinek, který mi něco připomíná

Již na první pohled si každý všimne, že hodinky se náramně podobají konkurenčním Apple Watch. Pokud bychom podrobněji srovnávali tyto dva tipy hodinek, vznikla by z toho jen další recenze. Jen pro základní porovnání si tady můžeme uvést pár faktů:


Huawei Watch Fit vs. Apple Watch Series 5
Úhlopříčka displeje: 1,64“ AMOLED vs. 1,57“ OLED
Kapacita vnitřního uložiště: 4GB vs. 32GB
Výdrž baterie: 240h vs. 18h
Hmotnost: 21g vs. 30,1g (bez řemínku)
Kompatibilita: Android i iOS vs. pouze iOS

Pro Huawei Watch Fit tak mluví zejména výdrž baterie, která je jedním z hlavních taháků. Upřímně si ale myslím, že Huawei Watch Fit se budou těšit velké oblibě zejména díky vzhledu.

4

Co najdeme v balení?

Jakmile se Vám dostanete balení těchto hodinek do ruky, tak si dle ilustrace hodinek na přední části boxu řeknete, že jsou hodinky opravdu velké. Opak je ale pravdou a zabalené hodinky mají standardní rozměry 46 x  30 x 10,7mm a hmotnost bez řemínku 21g.

V balíčku vyjma hodinek najdete ještě nabíjecí kabel a manuál.

Huawei Watch Fit se aktuálně nabízejí ve 3 barevných provedeních: Sakura Pink, Mint Green a Graphite Black. Řemínek hodinek, vyrobený z fluoroelastomeru, je pevně zabudovaný a nelze jej měnit. Zde jsem se setkala s jedním z mála nedostatků – materiál hodinek mi působil lehčí vyrážku, což se samozřejmě může stát u kteréhokoliv materiálu – jen zde je třeba počítat s tím, že neexistuje alternativa. Samotný ciferník je tvořen 1,64“ AMOLED displejem s rozlišením 280 x 456 HD a 16,7 milionů barev, který je doplněn o matný rámeček.

Celkové vzezření hodinek je ale příjemné, hodinky jsou velmi pěkně a čistě provedené a na nošení velmi lehké.

Hodinky, které Vás nenechají odpočívat

Velkou předností těchto hodinek je 96 předpřipravených režimů cvičení. Jejich součástí je i 44 pohybových ukázek a 12 druhů animovaných rychlých tréninků. Musím přiznat, že obzvlášť na animované tréninky jsem byla zvědavá. Jsem člověk, který celý den tráví u počítače a na pohyb si v průběhu práce nevzpomenu. Ve chvíli, kdy mi hodinky prvně ukázaly „vstaňte a hýbejte se,“ jsem byla zvědavá, jaké cviky mi nabídnou a jak dlouho „protažení“ potrvá. V nabídce tak najdete různé cviky na posílení břišního svalstva, protažení celého těla atd. Protažení mi tak zabralo pár minut a člověk dal odpočinout i hlavě. Zde musím uznat, že toto je opravdu skvělé vylepšení. U jiných typů hodinek Huawei jsem tuto funkci doposud nenašla, a tak jsem vždy při notifikaci „vstaňte a hýbejte se“ pracovala dál nebo jen zamáchala rukama.

V 96 režimech cvičení najdete 11 profesionálních „disciplín.“ Na výběr tak máte běžecké a fitness kurzy, chůzi, cyklistiku, plavání, orbitrek, veslovací trenažér atd.

Hodinky zároveň sami dokážou rozeznat 6 pohybových režimů (venkovní a vnitřní běh/chůze nebo kolo) a Vy tak jen potvrdíte stiskem tlačítka, že opravdu sportujete.

Na samotné výsledky tréninku se pak podíváte do aplikace Huawei Heatlh, kde najdete velmi podrobný rozpis celé Vaší aktivity.

Huawei Watch Fit Vám budou během celého Vašeho tréninku měřit tepovou frekvenci (Huawei TruSeen 4.0), spalování kalorií, vystoupaná patra, nebo např. časovou délku tréninku.

Hodinky mají samozřejmě i GPS, díky kterému Vám změří vzdálenost a rychlost, a jsou vodotěsné až do 5 ATM.

V rámci udržení zdraví hodinky měří i míru okysličení krve, kvalitu spánku (Huawei TruSleep 2.0) nebo hladinu stresu, kdy Vám pak pomůže funkce dechového cvičení.

Novinkou je i možnost sledovat menstruační cyklus.

IMG_20201019_075313

Displej

Huawei Watch Fit disponují 1,64“ AMOLED displejem s rozlišením 280 x 456 HD s 16,7 miliony barev. Hodinky mají zabudovaný senzor pro snímání intenzity světla, a díky tomu je displej skvěle čitelný i na přímém slunci.

Navíc si můžete vzhled displeje přizpůsobit. Vybrat si můžete z 6 předdefinovaných stylů nebo si jednoduše prostřednictvím aplikace Huawei Health stáhnout další tak, jak to dělám i já. Novinkou je možnost si jako ciferník nastavit vlastní fotku.

Osobně jsem byla velmi nadšena z velikosti celého displeje a kvality zobrazení. Notifikace SMS zpráv byly skvěle čitelné, písmo dostatečně velké. Reakce displeje na dotek byla přesná a nedocházelo tak k přehmatům.

Kompatibilita s operačními systémy

Skvělou výhodou hodinek Huawei Watch Fit je jejich propojitelnost nejen s operačním systémem Android, ale i iOS.

Ačkoliv se toto mnoho uživatelům nemusí líbit, tak mě osobně to přijde skvělé. Aktuálně jsem sice vlastníkem Huawei Watch GT 2, ale nemohu tajit, že se mi Apple Watch líbí. Jejich celkový design je nadčasový, moderní i elegantní zároveň. Myslím, že Huawei Watch Fit jsou tak skvělou alternativou pro všechny, kteří by rádi Apple Watch, ale buď na ně nemají peníze, nebo jsou zvyklí jen na Android.

Jedinou nevýhodou je, že některé funkce těchto hodinek při propojení s operačním systémem iOS nefungují: nahrání vlastní fotografie na displej, upozornění na nízký srdeční tep, sledování menstruačního cyklu, měření úrovně stresu a vzdálená závěrka fotoaparátu.

IMG_20201019_075255

Nesmíme opomenout ani základní parametry

Baterie
Jak jsem již zmiňovala na začátku recenze, baterie hodinek slibuje výdrž až 10 dní. Mě osobně při využívání nejen jako chytrých hodinek, ale i „trenéra“ vydržely nabité cca 6 dní. Musím tedy ocenit možnost rychlonabíjení, kdy za cca 5min se mi kapacita baterie prodloužila o jeden den.

Přehrávač hudby
Díky vnitřní kapacitě 4GB si do hodinek můžete uložit vlastní hudbu. Pak už Vám jen postačí bezdrátová sluchátka a můžete se vydat cvičit nebo jen relaxovat.

Počasí
Velmi mile mě překvapilo, že nejen, že vidím aktuální teplotu a oblačnost, ale mohu se podívat i na předpověď na následujících několik hodin i dní.

Vzdálená závěrka
Kolik z nás již řešilo, jak si udělat selfie nebo skupinovou fotku, když ale telefon potřebujeme položit dále od nás? Díky funkci „vzdálená závěrka“ je vše jednodušší. Stačí mít jen propojený telefon a hodinky, a pak už jen cvaknout.

Zapomenout ale nesmíme ani na běžné funkce jako je vyhledávání telefonu, svítilna, budík, časovač, stopky nebo čtení SMS zpráv.

Co bych na hodinkách ocenila?

Jak jsem již zmínila výše, tak osobně používám Huawei Watch GT 2. Samozřejmě se jedná o trochu jiný typ produktu, ale i tak mi pár funkcí na hodinách chybí.

Určitě bych ocenila možnost, kdy by hodinky Huawei Watch Fit mohly vyzvánět, hovor přijmout nebo odmítnout a zároveň skrze ně i telefonovat.

Zároveň by bylo příjemné si popř. i měnit barevné řemínky.

Třeba se takového vylepšení dočkáme v další verzi, jako jsme již byli svědky u jiných chytrých hodinek tohoto výrobce J

 

A jak vidím Huawei Watch Fit celkově?

Již mi rukama prošlo mnoho fitness náramků a chytrých hodinek. Celkově mě ale tyto hodinky velmi mile překvapily a mohu říct i nadchly. Kdybych již nevlastnila jiné, tak toto by byla asi jasná volba. Poměr kvalita cena je výborný, zde za mě převyšuje kvalita, tzv. za málo peněz hodně muziky.

Jedinými dvěma zápory jsou:
-  řemínek nelze měnit a tudíž si tak člověk musí dobře rozmyslet, kterou barevnou variantu si koupí
- nemožnost volání z hodinek (ale to je jen malý detail)

Plusy:
+ vzhled
+ kapacita baterie
+ široké spektrum cvičících režimů
+ AMOLED displej
+ unisexové provedení
+ propojitelnost s Android i iOS
+ cena

Mínusy:
- reakce na řemínek (vyrážka)
- nemožnost měnit řemínek

 

IMG_20201018_121911 IMG_20201018_164723 IMG_20201018_122310 sirka 

Autor: , Publikováno: 10.11.2020, Výrobce: Huawei

Celkové hodnocení produktu Huawei Watch Fit redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené chytré hodinky


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.