Vybíráme: barvy na vlasy

Krásná barva vlasů dokáže s vaším tělem udělat neuvěřitelné zázraky. Díky ideální barvě, dokážete omládnout až o několik let a celkově se rozzáříte. Okouzlující odstín vašich vlasů vám dodá lepší náladu a krásnější úsměv.

číst dále...

Nejprodávanější barvy na vlasy

3 nejlepších v kategorii Barvy na vlasy podle testů evropských magazínů
1.
Koupit L'Oréal Casting »

L'Oréal Casting Crème Gloss Cinnamon 7304

Hodnocení v testech: 76%

Hodnocení uživatelů: 55%

Hodnoceno méně než 5x

Nejlepší hodnocení - barvy na vlasy v testech a recenzích - 65.5% na základě 5 hodnocení

Recenze: Průměrná výdrž. Ihned po aplikaci přesvědčí dobrým výsledkem tónování - ve srovnání s jinými produkty však barva rychleji slábne. I šedivé krytí je dobré, jeho trvanlivost však nenechává nic, co by bylo žádoucí.

BarvaBlond tón
Odstín úroveň2+
TypOdstín
Zjistit aktuální cenu
Testujícídatum testuHodnocení
test (Stiftung Warentest)04/2016
dobré (2,2)

2.
Koupit Schwarzkopf Perfect »

Schwarzkopf Perfect Mousse Permanente Farbe (Dunkelbraun 400)

Hodnocení v testech: 74%


Recenze: Barva na vlasy obsahuje kromě alergenních barvivových chemikálií také látku resorcin. Ten může podráždit pokožku a může tak dojít k poškození chromozomů v buňkách. PEG a jeho deriváty jsou rovněž dalsími problematickými látkami, které tato barva obsahuje, protože činí kůži více propustnou a tím více náchylnou na cizí látky. Přidané látky pro barvení byly rovněž označeny jako "neuspokojivé". Další nedostatky nebyly zjištěny. -shrnuto naší redakcí.

BarvaBraunton
TypBarvivo
Zjistit cenu Schwarzkopf Perfect »
Testujícídatum testuHodnocení
Konsument08/2013
dobré (64 % )
test (Stiftung Warentest)04/2013
dobré (2,3)
3.
Koupit L'Oréal Paris »

L'Oréal Paris Casting Crème Gloss, Chocolat 535

Hodnocení uživatelů: 74%


Recenze: Neuspokojivého výsledku testu na obsažené látky dosáhla barva na vlasy L‘Oréal: obsahuje tzv. CMR látky, které jsou klasifikovány jako rakovinotvorné, mutagenní nebo toxické pro reprodukci. Rovněž byly v barvě detekovány alergické látky. Výrobce používá při výrobě látku resorcin. Resorcin může dráždit pokožku a poškodit chromozomy v buňkách. Dalšími obsaženými problematickými látkami jsou PEG a jeho deriváty, které činí pokožku propustnější a tím náchylnější na cizí látky. Další nedostatky nebyly zjištěny. -shrnuto naší redakcí.

BarvaBraunton
TypBarvivo
Zjistit aktuální cenu

Vybíráme: barvy na vlasy (pokračování)

Pokud uvažujete o změně barvy vlasů, ale nevíte, která barva je pro vás ta pravá, přečtěte si následující článek. Ten se zabývá výběrem barvy na vlasy. Pokud si zvolíte špatný odstín, může vám barva opticky přidat roky.

Před samotným výběrem barvy byste se měly zaměřit na následující otázky:

 • Jsou vaše vlasy zdravé?
 • Jak často chcete vlasy barvit?
 • Kolik jste schopni investovat na vlasovou kosmetiku?
 • Jaký máte typ vlasů?

Základní rady

Se změnou barvy vlasů nespěchejte, vše si dobře promyslete. Doporučuje se barvit vlasy dle odstínů, např. pokud jste blondýna a chcete tmavou barvu, je lepší si nejdříve dát světlejší odstín vybrané barvy.

Pokud se vám domácí barvení nepovedlo, nepokoušejte si jej napravit. Vlasy byste tím mohli zničit. Raději navštivte odborníka.

Při barvení vlasů bychom neměli zapomínat ani na základní péči o vlasy. Pokud chcete stálou barvu, nezapomínejte si vlasy pravidelně barvit, aby nedocházelo k tomu, že na vás budou vidět odrosty. Při barvení je nejdůležitější používat speciální šampony pro barvené vlasy. Ty vám pomohou s péčí o vlasy.    

Základní druhy barev na vlasy

Barvy na vlasy se dělí především na dva základní druhy - na smývatelné a nesmývatelné. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že nesmývatelná barva vám vydrží až několik let. Ta smývatelná pouhých několik umytí.

Smývatelné barvy

Smývatelné barvy většinou najdete v podobě sprejů či šamponu. Tyto barvy se postupně vymývají. Intenzita barvy a její výdrž vždy záleží na každém výrobku. Mezi smývatelné barvy zařazujeme přeliv, semipermanentní barvy, přírodní barvy, vlasový korektor, barvící pěnu či vlasový pudr.

 • přeliv - nejlevnější šampony vydrží 6 až 8 umytí, dražší až 28 umytí - vždy záleží na konkrétním výrobci
 • semipermanentní barvy - vydrží až 10 umytí, nabízí širokou škálu okouzlujících barevných odstínů
 • přírodní barvy - vydrží maximálně 14 dní
 • vlasový korektor se používá ke krytí šedin a odrostů, nevýhodou je jeho nanášení po každém umytí vlasů
 • barvící pěna - vydrží několik umytí, neobsahují amoniak ani peroxid vodíku
 • vlasový pudr - je určen pro jednorázové obarvení, to je vhodné například k nějaké významné společenské či kulturní akci

Výhody smývatelných barev

 • oživení vlasů
 • dočasná změna barvy
 • jsou šetrnější
 • různé odstíny
 • odrosty jsou méně kontrastní

 Nevýhody smývatelných barev

 • barvy nemají stoprocentní krytí
 • nejsou vhodné pro krytí šedin
 • neumožňují zesvětlování

Nesmývatelné barvy

Nesmývatelné barvy disponují dlouhotrvajícím efektem. Jejich hlavní výhodou je stoprocentně krycí účinek. Na současném trhu je k dispozici nepřeberné množství barevných odstínů. Používají se k obarvení celé délky vlasů nebo pouze k vytvoření melíru.  

Výhody nesmývatelných barev

 • stoprocentní krytí
 • dlouhotrvající efekt
 • různé druhy barevných odstínů
 • široká škála barev

 Nevýhody nesmývatelných barev

 • mohou poškodit vaše jemné vlasy
 • odrosty mohou být kontrastnější
 • vyšší cena

Typy na barvy na vlasy

V současné vlasové kosmetice se barvám přiřazují i jednotlivá roční období. Podle barvy očí, vlasů a pleti se rozlišují barvy na jarní, letní, podzimní a zimní typy. Pro každé roční období je charakteristická určitá škála barevných odstínů, která spolu s krásným líčením dokáže okouzlit.

Obarvením vlasů mohou do pozadí ustoupit vrásky, celkově svůj účes rozzáříte a obličej dostane ty správné kontury. Po obarvení vypadáte krásně a vaše nedostatky na obličeje ustoupí.

Aktuální slevy


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2020, kontakt: [email protected]
x

Už odcházíte? Máme ještě co nabídnout!

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
Srovnat ceny barev na vlasy na Heurece »