Recenze: Xiaomi Mi Home Security Camera 360° - bystrý člen chytré domácnosti

Domácí bezpečnostní kamery se v posledních letech více než na optiku soustředí na dodávaný software a propojitelnost s chytrou domácností. Stejně tomu je i v případě dnes recenzované Xiaomi Home Security Camera 360°, na níž je právě aplikace a kompatibilita tou největší zajímavostí.

Kde koupit Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P?


(cena v e-shopu)

Ne že by zbytek kamery nebyl zajímavý, kamera je to designově povedená, spíš jde o to, že pěkný obraz a otáčení okolo své osy dnes zvládne kdejaká kamerka z GearBestu. Čím se ale kamera od Xiaomi liší od zbytku je fakt, že díky aplikaci Xiaomi Home dokážete ovládat všechna chytrá zařízení Xiaomi na jednom místě; navíc dokáží i spolupracovat mezi sebou. Pokud tak máte od Xiaomi více zařízení, dokážete například při rozeznání pohybu kamerou zapnout různá světla nebo i vysávání chytrého vysavače.

DSC_0457

Začněme ale popořadě - v balení dostanete kameru, micro-USB kabel a sadu k přidělání na zeď, síťový kabel bychom zde hledali marně, kamera totiž funguje výhradně přes WIFI. V zadní části je pak reproduktor, mikrofon najdeme na přední straně. Lze tak přes kameru vykonávat obousměrnou komunikaci, teoreticky je tak použitelná i jako chůvička pro hlídání dítětě. Horní část kamery je otočná, kamera se pak na pokyn dokáže hýbat i nahoru a dolů v rámci vykrojené černé části. 

Párování kamery je jednoduché - zapnete aplikaci, zvolíte WIFI a namíříte QR kód na displeji telefonu na kameru. Poté již můžete v aplikaci s kamerou hýbat na všechny strany a fotit obrázky či měnit nastavení.

Galerie: Xiaomi Home Security Camera

Monitorování pohybu a další pokročilá nastavení

Jak už jsem již chválil u Mi Robot Vacuum, aplikace Xiaomi Home je skvělá - a to platí i pro rozhraní kamery. Základem je rozpoznávání pohybu, které nejen že lze plně nastavit časovým rozvrhem, ale také lze upravit jeho citlivost, a to včetně rozpoznávání, zda se jedná o lidský pohyb. Upozorňovat se tak můžete nechat jen na události, které jsou opravdu potenciálně nebezpečné. K dokonalosti chybí už jen detekce toho, zda je někdo z členů rodiny doma (například přes GPS v telefonu, připojení k WIFI,..), ale kdo ví, třeba se dočkáme v dalších verzích aplikace. 

Monitorování vám automaticky natočí videa s rozpoznaným pohybem, která pak umisťuje buď do cloudu, nebo na microSD kartu či síťové úložiště. Vše přehledně zobrazí v časové ose, roztříděné podle dní v kalendáři. Videa a fotky si pak můžete i stáhnout do telefonu. O tom, že se děje něco nekalého, vás upozorní aplikace klasickou notifikací, po jejím otevření vidíte hned záznam události. Je jen trochu škoda, že třeba při detekci pohybu nelze nastavit, aby se kamera trochu porozhlédla po prostoru nebo případně se natočila směrem, kde detekovala pohyb - to už bych ale asi od kamery za cca tisíc korun chtěl moc.

Galerie: Aplikace Xiaomi Home a Home Security Camera

Závěr - dostupné profesionální hlídání domácnosti

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° je dostupná ve dvou variantách, lišících se rozlišením - přitom i verze s FullHD stojí okolo tisíce korun. A to je podle mě velmi dobrá cena za to, co dostanete. Kamera je totiž spolehlivá, skvěle se doplňuje s aplikací a pokud máte i další chytrá zařízení od Xiaomi, mohu ji vřele doporučit. Chytrá domácnost od Xiaomi je totiž momentálně asi nejdostupnější variantou, jak si domov digitalizovat - ekosystém této značky totiž funguje společně víc než dobře. 

Plusy:

  • Otočná ve všech směrech
  • Skvělá aplikace propojitelná s chytrou domácností
  • Široká škála nastavení

 

Mínusy:

  • Neumí se otáčet za pohybem

 

Autor: , Publikováno: 08.07.2019, Výrobce: Xiaomi

Celkové hodnocení produktu Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené kamery


Nejnovější recenze produktů Xiaomi


Recenze Xiaomi Mi Box S - nová televize netřeba!

Recenze Xiaomi Mi 9T - trefa do modrého!

Recenze: Roborock Xiaowa Lite - nejdostupnější Xiaomi vysavač

Recenze: Xiaomi Redmi Airdots - dráty jsou přežitek

Recenze: Xiaomi Mi Home Security Camera 360° - bystrý člen chytré domácnosti

Diskuze

Image Description
Marcel Zegzulka
07.12.2020

Dobrý den, kamera funguje pouze v domácí síti, takže je dobrá tak akorát na dvě věci. V diskusích k teto problematice je spousta nespokojených zákazníků, všude stejný problém... Rozhodně nedoporučuji. Pan Chomat nemá pravdu, vše aktuální, nefunguje ani na dalších zařízeních pokud nejste na jedné síti. Je to šunt za ticku!

Image Description
Jiri Chomat
08.12.2020

Dobrý den, už je to delší dobu, nicméně i tak myslím, že kamera rozhodně fungovala i mimo domácí síť. Je možné že se něco změnilo, ale v době testování to rozhodně šlo, jinak by vlastně kamera postrádala smysl... I kdyby ale kamera fungovala jen v domácí síti, tak prostřednictvím veřejné IP a routování by se k ní mělo jít dostat.

Image Description
Marek
03.12.2020

Dobry den, nemate prosim zkušenost zda jde kamera používat na vice zarizenich nebo pouze na jednom? Dekuji

Image Description
Přemysl
17.07.2019

Dotaz k doručení notifikaví Pěkný den, Mám na Vás dotaz týkající se Mi Home Security Camery 360° 1080P. Po instalaci apk. Xiaomi Home a zpárování funguje vše kromě notifikací. V prostoru pokrytém domácí WIFI a připojení k této síti jak kamery tak i telefonu, přichází notifikace avizující pohyb v zorném poli se zpoždením, ale OK. Jiná však je situace, kdy se telefonem připojím prostřednictvím dat GSM operátora nebo z internetové sítě. Při tomto připojení notifikace automaticky nechodí. Máte prosím nějaké zkušenosti s tímto problémem a jeho řešením? Myslím, že celý princip fungování kamery jako "security" prostředku tímto výrazně selhává. Přemysl Děkuji

Image Description
Jiri Chomat
10.08.2019

Dobrý den, bohužel, v tomto ohledu mě kamera fungovala správně - zkusil bych nejdříve, zda v jiném telefonu se bude kamera chovat rozdílně a případně zkontroloval, zda je aplikace i firmware kamery aktuální a zda má aplikace přístup pro aktualizaci na pozadí. Pokud je zde v pořádku, vyzkoušel bych kameru na jiném routeru a případně zkontroloval nastavení firewallu na routeru, i když tedy tady bych problém spíše neviděl. Pokud i tak kamera nepůjde, nezbývá než ji vyreklamovat.


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.