Recenze BML Safe Eye360 - hlídač, který je o krok napřed

Jak ohlídat svůj majetek, když odjíždíme na delší dobu pryč řešil jistě každý z nás. I v této oblasti se však vývoj elektroniky nezastavil a kamery jsou jak schopnější, tak i dostupnější. Sám mám zkušenosti s levnější čínskou kamerou cca. za 600Kč, a tak mě zajímalo, zda kamera od české značky BML bude o tolik lepší, aby se vyšší cena vyplatila.

Kde koupit BML Safe Eye360?


Obsah balení - zvláštní grafika a praktické upevnění

Začneme obsahem balení - v něm najdeme jak samotnou kameru s nabíječkou, tak i vcelku praktickou konstrukci na přidělání ke zdi, kterou lze vhodně nasměrovat. Krabička však bohužel nenese ani jediné log BML a působí také tak trochu asijským dojmem. Aplikaci na spárování o ovládání stahuji pomocí QR kódu na balení, zde je vše v pořádku a v mobilu tak mám aplikaci “iEye”.

zed

Aplikace je přehledná a jednoduchá

Od aplikace jsem toho po shlédnutí obalu moc nečekal, asi i proto mě příjemně překvapila - je přehledná, v srozumitelné angličtině a i nastavení kamery bez návodu lze bez problému zvládnout. Nastavení Wi-Fi probíhá přes trochu úsměvný proces, kdy telefon posílá heslo na vaši domácí bezdrátovou síť prostřednictvím zvukových signálů vysoké tóniny - funguje to ale bezchybně, takže vlastně proč ne. Ke kameře se narozdíl o mé čínské lze připojit i pomocí ethernetového kabelu, což je výhoda i z důvodu bezpečnosti - rušit signál Wi-Fi je relativně jednoduché, zneškodnit kabel již složitější. Když už jsme u té bezpečnosti - je trochu škoda, že kamera k nabíjení nepoužívá USB, protože by se dala využít třeba powerbanka jako záložní zdroj. Je ale pravda, že kamery pro profesionální zabezpečení se pohybují v jiné cenové relaci.

 screenshoty

Po spárování se kamera objeví v domovské obrazovce aplikace, odkud bu můžete sledovat dění živě, nebo zvolit přehrávání nahraných událostí či zapnout alarm. V živém přenosu lze přepínat kvalitu, přičemž obraz v HD je relativně pěkný - nejedná se tedy o fotoaparátovou kvalitu, ale je zde vidět snaha o co největší detail záběru. Swipováním po displeji lze kameru otáčet, přičemž pomocí vlaječky pravém horním rohu lze ukládat pozice kamery tak, aby se k ním bylo možné jednoduše vracet. Otáčení kamery spouští alarm, to by bylo možné řešit trochu elegantněji. Je také trochu škoda, že nelze nastavit časový rozvrh, kdy se mají pozice měnit. I tak je ale možnost vidět 360 stupňů okolo kamery velmi užitečná a funkční. Kamera přenáší i zvuk, a to v obou směrech, teoreticky ji tak lze využít i třeba jako dětskou chůvičku. Z obrazu lze jednoduše udělat fotku i pořídit videozáznam, fullscreen režim se aktivuje otočením telefonu.

Chytrá detekce pohybu

Stěžejní funkcí kamery je rozpoznání pohybu (“Motion detection”), které spouští nahrávání na SD kartu, která není součástí balení. Kamera BML ji navíc kombinuje s přednáhráváním záznamu, což v praxi znamená, že ve videu uvidíte i několik sekund před událostí, které nahrávání spustilo. Reálně toto zvyšuje využití opravdu o hodně - u své levnější kamery se ve většině záběrech nic neobjeví, protože se jedná třeba o projíždějící auto, které kamera prostě nestihne. V případě BML to funguje dobře a opravdu je v záznamu i několik vteřin před událostí. V nastavení si pak lze zvolit, jak dlouhý záznam má kamera po detekci pohybu pořídit - maximum je 3 minuty, takže v kombinaci s 32GB kartou máte pro záznamy opravdu hodně prostoru. Ty lze pak pohodlně pouštět přes aplikaci. Kamera umí také upozorňovat na detekci pohybu prostřednictvím aplikace, to ale není příliš spolehlivé - lepší variantou je upozorňování e-mailem, který přijde prakticky hned. Alarm (tedy detekci pohybu) lze jednoduše zapnout a vypnout na domovské obrazovce prostřednictvím tlačítka “Defense.” Lze také nastavit, zda bude alarm houkat i na straně kamery a teoreticky tak vystrašit narušitele. Vypnout jej pak lze pouze přes aplikaci.

title

Noční vidění

Velkou výhodou kamery je pak i noční vidění pomocí infračervených diod, které funguje velmi pěkně a diskrétně. Noční záběry jsou v pohodě rozeznatelné, výrobce udává vzdálenost 10 metrů. Kamera je primárně vnitřní, nikde se mi ale nepovedlo dohledat minimální provozní teplotu kamery, což je škoda, protože použití venku pod střechou by vlastně nic bránit nemělo.

Závěr

Kamera BML Safe Eye 360 nabízí přehlednou a funkční aplikaci, kvalitní obraz a funkční detekci pohybu s přednahráváním, což je vlastně to hlavní, co od hlídací kamery člověk potřebuje. Nepatří k těm nejlevnějším, ale alespoň během testování se osvědčila svou spolehlivostí. Pokud ji srovnám s levnější kamerou, kterou jsem zmínil v úvodu, tak Safe Eye 360 je lepší zejména v detekci pohybu, přehlednosti aplikace, snadnosti nastavení a nočním vidění. Vlastní anténa by také měla zajistit lepší příjem signálu Wi-Fi. Výhodou je také česká záruka a s tím spojená podpora od výrobce, kterou se BML chlubí. Za mě je BML SafeEye jednoduché a funkční řešení, jak rychle zabezpečit dům bez nutnosti složité instalace.

360 bezpečnostní kamera BML Safe Eye360

Plusy:

  • Snadné nastavení a spolehlivý provoz
  • Funkce pre-recording zaznamená několik vteřin před detekcí pohybu
  • Wi-Fi i Ethernet
  • Oboustranná zvuková komunikace

Mínusy:

  • Spouští alarm i při pohybu kamery
  • Absence USB konektoru
  • Cena

Odkazy:

Parametry:

Snímač 720P 1.0M CMOS
Systém PAL/NTSC
Rozlišení 1280x720
Snímková frekvence 25 fps
Pořízení snímků ano
Detektor pohybu Ano
Rotace ano
Noční vidění 11 IR LED Diod (dosah 10m)
Reproduktor integrovaný
Mikrofon integrovaný
MicroSD karta max. 64GB
Technologie připojení Wi-Fi, ethernet
Mobilní aplikace IEye-camera
Podporovaný systém iOS, Android, PC
PC program CMSClient
Rozměry (Š×V×H) 111×128×126 mm
Autor: , Publikováno: 14.01.2019

Celkové hodnocení produktu BML Safe Eye360 redakcí Který.cz
90%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené kamery


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.