Recenze Lamax Solitaire1 - v malém těle velký zvuk

Když jsem naposledy testoval reproduktor Sentinel od Lamaxu, měl jsem k němu několik výhrad - nelíbila se mi především starší verze Bluetooth a s tím spojený ne úplně ideální dosah. Nyní se mi však do ruky dostala vyšší řada reproduktorů této značky v podobě kovového modelu Solitaire1 s výkonem 20W, na který se podívám v tomto testu.

Kde koupit LAMAX Solitaire1?


 IMG_4449_2

Těžší, ale bytelný a designový

Už při vybalení z krabice dává reproduktor znát, že se jedná o zcela jinou kategorii - a to nejen váhou, která činí 722 gramů, ale také bytelným kovovým tělem, které  pěkně vypadá a dle mého ještě zvýrazňuje basy. Výrobce zde ale myslel dopředu a v balení přiložil gumovou podložku, aby reproduktor nerezonoval o podklad a také neodíral delikátnější povrchy. Ovládání je opravdu jednoduché - na horní straně najdeme 4 pogumovaná tlačítka - Power, Play a ovladače hlasitosti, které při delším podržením mění skladbu, mezi nimi je i LED indikátor nabíjení a baterie. Na zadní straně je pak vstup na MicroUSB a také AUX pro ty, kteří neholdují bezdrátovým technologiím. Pro reproduktor celkem zvláštně je zde i zapuštěné tlačítko RESET, ale vlastně proč ne. K designu nemám výhrad - kov působí luxusně, vylisované logo Lamax na přední straně působí pěkně, zde se není za co stydět. Pokud se přeneseme přes vyšší váhu tak je reproduktor svými kompaktními rozměry i dobře přenositelný, jen je potřeba dávat pozor na jeho ostřejší hrany.

 IMG_4450

Zvuk - je o co stát

Již při zapnutí vám dunivou znělkou reproduktor ukáže, že basy opravdu umí a projev reproduktoru je na cenovku cca. 1900Kč a kompaktní velikost opravdu velmi dobrý. Podle výrobce za to může pasivní zářič, který nějakým způsobem přetváří vzduch uvnitř reproduktoru do hutných basů. Jak to funguje netuším, ale na zvukovém projevu se zdá, že to opravdu funkční je. Tento zářič pak doplňují dva reproduktory o souhrnném výkonu 20W. Zvuk jsem porovnával i s Harmann Kardon GO+Play a i když se jedná samozřejmě o prakticky neporovnatelné kategorie, tak Solitaire 1 má blíže zvukem k zmíněnému HK reproduktoru než má k menšímu modelu Sentinel, což je samo o sobě velký úspěch.

 IMG_4451

Bluetooth na jedničku

Lamax se poučil a tento reproduktor už disponuje současnější verzí Bluetooth 4.2, který šetří jak baterii reproduktoru, tak i telefonu. A je to znát, a to i na dosahu, který není prakticky v ničem omezující (výrobce udává až 15 metrů). Reproduktor se také dovede sám vypnout při delší nečinnosti, čímž šetří baterii. Výrobce udává výdrž 12 hodin a i když jsem to neměřil přesně, tak si myslím, že tato hodnota je velmi reálná - i kapacita baterie 6000mAh tomu odpovídá. Jedinou výtku bych měl k nabíjení. Již v obalu k reproduktoru najdete “vzkaz” od výrobce, kde jste upozorněni na nutnost použití maximálně 5V nabíječek nebo USB portů. Z běžného USB portu počítače se ale reproduktor skoro rychleji vybíjí než nabíjí a na většině nabíječek do zásuvky jsem napětí nenašel, takže jsem je raději nepoužíval. V balení je pak pouze USB kabel bez potřebné zástrčky, takže jsem jej raději nabíjel pouze z powerbanky, u které jsem jediné našel uvedené výstupní napětí.  

IMG_4458_1

Závěr

Lamax nabízí ve svém Solitaire1 hodně muziky za velmi sympatickou cenu, kterou si myslím většina konkurence jen tak nepřekoná. Na zvukovém projevu zaujmou zejména výrazné basy, na které se ostatně výrobce soustředil, ani ostatní aspekty reprodukce nezklamou, jejich úroveň je také vysoká. Bluetooth 4.2 zajišťuje dlouhou výdrž baterie i velký dosah, jen je škoda absence 5V nabíječky a kvůli kovové konstrukci by se hodil třeba i cestovní obal. Nic z toho ale nekazí celkově velmi dobrý dojem z reprodukce tohoto relativně malého zařízení.

Přenosný bezdrátový reproduktor Lamax Solitaire1
Plusy:
  • Skvělý zvuk a výrazné basy
  • Designová i funkční kovová konstrukce
  • Bluetooth 4.2 - dlouhá výdrž baterie i velký dosah

Mínusy:

  • Chybí nabíječka a nelze použít fastcharger
  • Kvůli ostřejším hranám by mohl být dodáván s cestovním obalem

Odkazy:

 

Technické parametry

Parametry reproduktoru 2 x 10 W, Ø 45 mm, 75 Hz ~ 18 KHz
Baterie Li-Ion 6000 mAh
Doba přehrávání Až 12 hodin
Doba nabíjení 3 hodiny (při 5 V / 2,1 A)
Možnosti přehrávání Bluetooth, audio vstup 3,5 mm
Bezdrátová technologie Bluetooth 4.2
Vzdálenost spárování Až 15 metrů
Handsfree Integrovaný reproduktor i mikrofon, ovládání na reproduktoru
Rozměry 200 x 65 x 60 mm
Hmotnost 715 g
Provozní a skladovací teplota -20°C ~ +50°C
Autor: , Publikováno: 19.12.2018, Výrobce: LAMAX

Celkové hodnocení produktu LAMAX Solitaire1 redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené bluetooth


Nejnovější recenze produktů LAMAX


Recenze: LAMAX W9 - do vody bez krytu

Recenze: LAMAX 20000 mAh Fast Charge - konečně rychlá powerbanka

Recenze LAMAX X10.1 - 120FPS už pro každého

LAMAX X9.1 - evoluce akční kamery [recenze + video]

LAMAX Dots1 - mají bezdrátové špunty smysl? [Recenze]

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.