Recenze: Lamax Beat Sentinel SE-1 - odolný bluetooth reproduktor

Outdoorové reproduktory jsou velmi praktickým příslušenstvím k mobilu - hodí se jak na cesty, tak i třeba na pláž nebo i zahradu. Dnes se s vámi podělím o své zkušenosti s jedním z nejoblíbenějších - Lamax Beat Sentinel SE-1.

Kde koupit Lamax Beat Sentinel SE-1?


Začnu vzhledem - ten je praktický, tělo přístroje je pogumované, takže drží na místě a přitom se neodírá. Navíc má ideální tvar třeba do boční kapsy batohu, kde se mu díky odolné konstrukci nic nestane, navíc je lehký, takže se “nepronese”. Vodotěsný ale není, výrobce o něm hovoří jako reproduktoru s “zvýšenou odolností proti prachu a postřiku vodou”. Na straně pak najdeme ještě poutko k zavěšení, ideální třeba k připnutí na batoh.  Z druhého boku doplňuje praktické zaměření také LED svítilna. Ovládání přehrávání přístroje nalezneme na horní straně, zapíná se ale zezadu pomocí páčky, kterou najdeme pod gumovým pásem. Za dobu testování přístroje jsem se s tím úplně nezžil a reproduktor prakticky nevypnul ani jednou. Naštěstí se ale po nějaké době co je odpojen od telefonu vypne sám, což je také vítaná funkcionalita - chválím.

IMG_3151

Jinak se ale přístroj ovládá intuitivně a mobil při přehrávání není prakticky třeba vyndavat - praktické třeba na pláži nebo na prašných místech. Skladby můžete přepínat oběma směry, při dlouhém podržení tlačítek se pak mění hlasitost. První tlačítko mění režimy, Sentinel SE-1 umožňuje kromě Bluetooth přehrávání ještě režim FM rádia nebo přehrávání z paměťové karty, ale upřímně pochybuji že jej bude někdo nějak více používat.

Bluetooth konektivita

Většina přehrávání tak bude probíhat přes Bluetooth. Párování je jednoduché, prakticky stačí zapnout a v telefonu zvolit tento reproduktor. Co ale vidím asi jako největší slabinu je použitá stará technologie Bluetooth 2.1, což Lamax argumentuje kompatibilitou se staršími zařízeními. To ale není tak úplně pravda, většina BT verzí je zpětně kompatibilní, ani použití nejnovější verze 4.0 by tak nevadilo. V praxi to poznáte zejména na dosahu, který je oproti větším reproduktorům horší. Telefon nosím v obalu a cca. od 5 metrů od reproduktoru se mi hudba začínala sekat, což by se dle mého u novější technologie nestalo. Nejčastěji asi budeme mít telefon u reproduktoru blízko, takže to nevadí, je s tím ale třeba počítat. Taktéž by měla být starší verze méně šetrná pro baterku mobilu, to se mi ale nepotvrdilo. Stav nabití baterie vám Sentinel zobrazí i na mobilu, nicméně spolehnout se na to úplně nejde. Cca. v dolní třetině se mi už zvuk začal sekat i když byl mobil prakticky přiložený na reproduktoru a bylo třeba jej nabít.

IMG_3152

Zvuk

Zvuk je dle mého na tuto cenovou relaci více než dobrý - je čistý a dokáže i dostatečně zvýraznit basy, navíc umí být dost hlasitý i na venkovní použití.  Výdrž baterie je dle mého také dostatečná - výrobce uvádí až 20 hodin, což se mi otestovat nepodařilo, půl dne ale hrát vydrží a dobíjet ho lze standardním microUSB kabelem prakticky kdekoliv, třeba i z powerbanky.

IMG_3155

Závěr

Česká značka Lamax je poslední dobou hodně vidět a jejich přístup k věcem je velmi sympatický - kvalita výrobků je ukázková a pokud by se náhodou něco pokazilo, tak průměrná doba vyřízení reklamace jsou 4 dny. Kvalitu výrobků dokazuje i Lamax Beat Sentinel SE-1, kterému kromě staršího Bluetooth protokolu není prakticky co vytknout. V této cenové hladině nabízí kvalitní zvuk, dostatečnou výdrž baterie a hlavně praktický design, díky kterému se nemusíte bát vzít si reproduktor třeba na pláž a mobil nechat v bezpečí vašeho batohu.

Outdoorový odolný bluetooth reproduktor Lamax Beat Sentinel SE-1:

Plusy:

  • Dobrý zvuk
  • Ukázková výdrž
  • Srozumitelné ovládání

Mínusy:

  • Nižší dosah
  • Nemá spolehlivý indikátor baterky

Odkazy:

Přečtěte si také recenzi vyšší řady reproduktorů Lamax - Solitare1, který nás opravdu překvapil.

Autor: , Publikováno: 01.07.2018, Výrobce: LAMAX

Celkové hodnocení produktu Lamax Beat Sentinel SE-1 redakcí Který.cz
90%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené bluetooth


Nejnovější recenze produktů LAMAX


Recenze: LAMAX W9 - do vody bez krytu

Recenze: LAMAX 20000 mAh Fast Charge - konečně rychlá powerbanka

Recenze LAMAX X10.1 - 120FPS už pro každého

LAMAX X9.1 - evoluce akční kamery [recenze + video]

LAMAX Dots1 - mají bezdrátové špunty smysl? [Recenze]

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.