Recenze: LAMAX 20000 mAh Fast Charge - konečně rychlá powerbanka

Powerbanky sami o sobě nejsou žádnou novinkou ani oblastí, ve které by se očekávaly nějaké zásadní inovace, nicméně v poslední době zde přecijen jedno zásadní vylepšení proběhlo - díky USB-C nově powerbanky podporují rychlé nabíjení, tedy minimálně to umí novinka od české firmy LAMAX.

Kde koupit LAMAX 20000 mAh Fast Charge?


Ta nejenže se pomocí kompatibilního adaptéru dokáže rychle nabít, ale hlavně dokáže rychle nabíjet vaše zařízení. Rychlý USB-C port pak doplňuje ještě dvojice ne-úplně běžných USB 3 s podporou spousty protokolů pro rychlé nabíjení - jmenovitě QC3.0, MCP od Huawei, AFC od Samsungu, Power Delivery, PE od MTK a další. Najdeme tu taky micro-USB určený asi jen na nabíjení powerbanky - USB-C kabel k zařízení nedostanete, což je vzhledem k ceně pochopitelné.

DSC_0548

Funkční design

Powerbanka má jednoduchý design ve tvaru cihličky se zaoblenými rohy, čemuž tak trochu odpovídá i váha 430gramů, což je ale samozřejmě na 20k mAh naprosto normální. Hliníkové boky doplňuje pogumovaný obvod celého zařízení, kromě zapínacího tlačítka a 4 diod signalizujících stav nabití zde nic jiného už nenajdeme.

DSC_0554

Každodenní použití

Rychlé nabíjení je samozřejmě po všech směrech praktické - můj iPhone 8 Plus dokázala pomocí USB-C-> lightning kabelu nabít z 24% na 77% za 50 minut a z 12% na 94% za 89 minut, což je na powerbanku super. Jen je občas trochu zmatek s tím, jaký kabel si sebou vzít - pokud chcete nabíjet iPhone rychle, je nutné mít USB-C kabel, tím si ale zablokujete rychlý port pro nabíjení powerbanky, takže sebou musíte mít ještě microUSB, přes který se nabíjí powerbanka pomaleji - podle specifikace by to ale neměl být zas tak velký rozdíl, vyzkoušet si mi to ale nepodařilo. 

Konektory vypadají bytelné, což je možná úplně nejdůležitější - většina mých předchozích powerbank skončila ve sběru elektroodpadu právě proto, že se konektory propadly/vyviklaly do stavu, kdy už nefungovaly nebo fungovaly jen někdy. Tady vypadá i po měsíci intenzivního používání vše v pořádku a nic nenaznačuje, že by zpracování bylo nekvalitní. 

DSC_0547

Závěr

O powerbance se asi nemá smysl více rozepisovat, což je také vlastně maximální pochvala. LAMAX 20000 mAh Fast Charge prostě funguje a za svou cenu si myslím, že je to dobrý kup. Na cestách rychlé nabíjení určitě oceníte, tahat sebou mobil zapojený v powerbance není nic příjemného. Fajn by bylo, kdyby uměla nabíjet i bezdrátově, nicméně to by už byla i cena o něco vyšší. 

DSC_0543

Autor: , Publikováno: 11.09.2019, Výrobce: LAMAX

Celkové hodnocení produktu LAMAX 20000 mAh Fast Charge redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené powerbanky


Nejnovější recenze produktů LAMAX


Recenze: LAMAX W9 - do vody bez krytu

Recenze: LAMAX 20000 mAh Fast Charge - konečně rychlá powerbanka

Recenze LAMAX X10.1 - 120FPS už pro každého

LAMAX X9.1 - evoluce akční kamery [recenze + video]

LAMAX Dots1 - mají bezdrátové špunty smysl? [Recenze]

Diskuze

Image Description
Jiří
29.10.2019

Dobrý den. Mohu powerbanku používat jako zdroj pro fotoaparát místo akumulátoru.

Image Description
Jiri Chomat
04.11.2019

Dobrý den, pokud lze fotoaparát dobíjet z USB tak ano.


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.