Huawei Watch GT - více pohybu, méně rozptylování [recenze]

Chytré hodinky se zatím vždy ubírali cestou maximální funkcionality na úkor výdrže baterie, která se nejčastěji pohybuje od jednoho do několika málo dní. Řadě lidí to ale nevyhovuje, neustálé nabíjení je v mém okolí jeden z nejčastějších argumentů, proč si chytré hodinky nepořídit. I proto na to jdou Huawei Watch GT trochu jinak a nabízí až 14 dní nepřetržitého používání a přitom zachovávají nejdůležitější funkce, jako jsou notifikace, GPS i měření tepu.

Kde koupit Huawei Watch GT?


Vzhled: Elegance i zpracování na jedničku

Huawei do svých hodinek již klasicky nadělil kulatý displej, díky kterému hodinky působí na první pohled klasickým dojmem. Při rozsvícení hodinek je 1.39” AMOLED displej sice patrný, nicméně minimálně půlka z 8 nabízených analogových designů ciferníku působí velmi elegantně. Hodinky nejsou zbytečně tlusté (10,6 mm) a displej je pěkně zapuštěný, což by mělo zamezit škrábancům a zároveň to působí efektně. Displej nemá žádné viditelné okraje a rozlišení 454x454 zajišťuje pěkně vyhlazené písmo. Verze “Sport” je doplněna o sportovní gumový pásek, verze “Classic” se pak vyznačuje elegantním koženým páskem, který ale nelze použít pro plavání. Pásek by pak mělo být možné vyměnit za jakýkoliv jiný v šířce 22mm pro běžné hodinky, možností je tedy spoustu. Celkově je zpracování i design opravdu na jedničku, hodinky jsou elegantní a hodí se téměř na každou příležitost - po dobu testování jsem je prakticky nesundal.

Galerie: Srovnání s klasickými pánskými hodinkami

Z boku zařízení najdeme dvě tlačítka - horní spouští standardní menu, spodním se dostaneme rovnou do výběru sportovních aktivit - třeba běh tak lze spustit na tři kliknutí, žádná zbytečná nastavování se nekonají. Zbytek ovládání probíhá dotykově, potáhnutí směrem dolů spustí roletku s rychlým nastavením, směrem nahoru se dostaneme do doručených notifikací. Potažením do stran se přepínají obrazovky s počasím, tepem a denními statistikami pohybu.

Hodinky se aktivují buď jedním z tlačítek, nebo provedením pohybu rukou simulujícího pohled na hodinky, což funguje spolehlivě a je nastavené tak, aby se hodinky aktivovali spíše častěji, což je mnohem lepší varianta, než kdyby gesto občas nezafungovalo. Na hodinkách bohužel nelze zobrazovat čas pořád, volba v menu displej rozsvítí pouze na 5 minut. Praktický je režim nerušit s vlastním rozvrhem, ve kterém se hodinky nebudou samovolně aktivovat ani vám posílat notifikace.

ciferniky_1

Nabíjení probíhá přes přiloženou kolébku, bohužel se však nejedná o standard QI, což je dle mého škoda, obzvlášť v případě, kdy vlajková loď Mate 20 Pro podporuje reverzní bezdrátové nabíjení - stačilo by tak hodinky položit na zadní stranu telefonu a ty by se kdekoliv dobili. Na druhou stranu, nabíjet není třeba nijak často a za 2 hodiny jsou hodinky připraveny na dalších 14 dní provozu.

IMG_20190129_145513

Funkce: Sport na prvním místě

Watch GT je celkem složité zařadit - nejedná se totiž tak úplně o chytré hodinky nabité funkcemi, jakožto spíše povedený sport tester. Nejdou v nich totiž spouštět žádné aplikace třetích stran a ani třeba přepínat skladby při přehrávání muziky. Když vynechám sportovní a zdravotní funkce, ke kterým se dostanu později, tak se “chytrost” hodinek omezuje prakticky na zobrazování notifikací (kromě odmítnutí hovoru s nimi nelze ani nijak interagovat), nalezení telefonu pomocí vyzvánění a budíku (lze jej nastavit i na telefonu a na hodinkách pak zrušit).

K čistokrevnému sport trackeru mají ale také relativně daleko, i když je pravda že zejména vzhledem. Výhodou je velký displej, který se skvěle hodí právě pro zobrazování notifikací. Během testování přišel do hodinek update, který notifikace zásadně vylepšil, a to tím způsobem, že začal zobrazovat ikonu aplikace, která notifikaci vyvolala. Při notifikaci z Messengeru tak vidíte ikonu Messengeru, vedle jméno odesílatele a pod tím zprávu, která se dá i rozkliknout a přečíst pohodlně celá. V telefonu pak lze v případě Android aplikace přehledně nastavit, od jakých aplikací chcete dostávat notifikace do hodinek. Notifikace jsou dle mého jednou z největších předností hodinek - fungují spolehlivě, pěkně se čtou a navíc nemají oproti telefonu žádné zpoždění. Spolu s velkou výdrží baterie tak můžete vibrace při notifikacích na telefonu s klidným svědomím vypnout.

Galerie: Sportovní funkce Huawei Watch GT

Chůze, běhání, cyklistika a plavání

Velkou předností hodinek je integrovaná nejen GPS, ale také dvě další polohovací služby GLONASS a GALILEO, díky kterým je určování polohy rychlé a přesné. Není tedy divu, že se hodinky zaměřují spíše na měření aktivit, kde se sportovní výkon měří na jednotky délky. Nejvíce tak hodinky potěší běžce, kterým poskytne kromě přesného měření vzdálenosti a tepu i tréninkové plány podle jejich schopností - 5km, 10km, půlmaraton, maraton. Kombinace barometru, výškoměru a kompasu pak dokáže být nápomocna i při zdolávání treků. Hodinky by měly být vhodné i pro plavce - jsou vodotěsné a měly by umět třeba i vylepšovat techniku plavání.

Pro měření aktivit odlišných od těch v nadpisu je tu pak režim cvičení “Other”, který vám změří srdeční tep a spálené kalorie.

IMG_20190129_143133

Měření spánku - Huawei TruSleep 2.0

Jednou z stěžejních funkcí Watch GT je měření spánku - zde Huawei při vývoji spolupracoval s Harward Medical School a hodinky tak dokáží identifikovat běžné poruchy spánku a nabízí přes 200 řešení pro lepší spánek. Po mém měsíčním testování musím říct, že hodinky měří spánek velmi přesně a zvládnou identifikovat fáze spánku (Lehký, hluboký, REM) i probuzení opravdu přesně. Navíc vám změří i zdřímnutí, takže zjistíte, i třeba kolik jste toho naspali během měsíce přes den. Různých statistik pro spánek je zde celkem 11, konkrétně mě ale hodinky za dobu testování žádné konkrétní doporučení nedali - zjistil jsem pouze, že mám nízkou kontinuitu hlubokého spánku. I tak jsou ale data o spánku zajímavá a věřím, že zrovna tato funkce musí být pro někoho, kdo má se spánkem problémy opravdu užitečná.

Galerie: Aplikace Huawei Zdraví

Párování - ani iPhone není problém

Výhodou hodinek je i to, že fungují prakticky stejně dobře i se zařízeními s iOS - Huawei totiž svoji aplikaci zdraví připravil v prakticky totožné variantě i pro mobilní operační systém od Applu. Funguje i propojení s tovární aplikacemi Apple Zdraví a Google Fit, do které si můžete agregovat data i z dalších chytrých zařízení. Párování je s iPhonem paradoxně jednodušší, protože nepotřebujete stahovat navíc Wear OS aplikaci, bez které hodinky na Androidu nespárujete. Mimo to probíhá párování jednoduše - v aplikaci Huawei Zdraví vyberete hodinky a na nich párování potvrdíte. Tím, že se data ukládají do Huawei Cloudu není problém ani změna telefonu, a to včetně migrace mezi operačními systémy - hodinky vyresetujete, znovu spárujete a v aplikaci se přihlásíte a okamžitě máte přístup ke všem svým datům.

IMG_20190129_131205

Závěr: sportovní hodinky pro každodenní nošení se skvělou výdrží baterie

Musím se přiznat, že jsem při prvním setkání s hodinkami měl trochu problém je zařadit, protože jsem je automaticky srovnával s ostatními chytrými hodinkami. To je není jejich primární disciplína - jsou totiž konkurentem spíš pro Garmin Forerunner 235 než pro Samsung Galaxy Watch. Když je porovnáme v těch správných hodnotách, tak oproti zmíněným hodinkám Garmin nabízí prakticky dvakrát delší výdrž na baterii a přitom funkčností jsou si velmi podobné. Pokud hledáte hodinky nabité funkcemi, Watch GT pravděpodobně nejsou pro vás. Pokud ale hledáte spíše společníka na sport, u kterého je jistota, že na vaše aktivity bude mít i bez každodenního nabíjení dostatek energie, jsou tyto hodinky velmi dobrá volba. Navíc zaujmou příkladným zpracováním a hezkým nadčasovým designem.

Výhody:

  • Skvělá výdrž baterie
  • Pokročilé měření pohybových aktivit
  • Podrobná vědecká analýza spánku s návrhy na zlepšení
  • Přehledné a spolehlivé notifikace

Nevýhody:

  • Chybí pokročilé funkce chytrých hodinek (hudba, odpovídání na zprávy, placení v ČR)
  • Nelze reagovat na notifikace
  • Nelze ponechat displej stále zapnutý

 

Autor: , Publikováno: 31.01.2019, Výrobce: Huawei

Celkové hodnocení produktu Huawei Watch GT redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené chytré hodinky


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.


We guarantee the Top Replica Watches authenticity of our replica watches.