Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Na podzim roku 2019 uvedl čínský výrobce na trh novou verzi známých hodinek. Od chytrých hodinek toho poslední dobou očekáváme stále více, stejně jako v dobách, kdy vznikaly chytré telefony. Jaké funkce bychom od Huawei Watch GT 2 ocenily, jaké tam jsou, a je vůbec reálné najít kvalitní chytré hodinky za dostupnou cenu? Na to vše se můžete podívat v naší recenzi.

Kde koupit Huawei Watch GT 2?


(cena v e-shopu)

Černý box s překvapením

Již na první pohled výrobek zaujme svou krabičkou – černá se zlatým písmem a fotografií hodinek. Krabička ale není to, co budeme nosit na ruce. Pojďme se tedy podívat dovnitř.

Huawei Watch GT 2

V balení najdete kovový ciferník s již připnutým celokoženým hnědým řemínkem, náhradní silikonový řemínek vhodný pro sport, kabel typu USB-C a magnetickou dokovací stanici. Součástí balení je vždy jen jeden řemínek, ale vzhledem ke standardním rozměrům si můžete dokoupit i jakýkoliv jiný v běžném hodinářství.

Huawei Watch GT 2 - 1

Ačkoliv se mi do ruky dostala pánská verze hodinek, musím je i z ženského pohledu velmi pochválit. Já osobně jsem je celou dobu (24hod denně) nosila se silikonovým řemínkem a byla jsem mile překvapena, že mě nepotkala žádná alergická reakce, s kterou jsem se setkala např. u fitness náramků konkurenčních společností. V porovnání s první generací těchto hodinek tvoří "dvojky" souvislý displej, kdežto u "jedniček" luneta (rámeček) vyčnívala nad úroveň displeje.

gt1 a gt 2 (2)Pro srovnání (zleva) Huawei Watch GT 2 a Huawei Watch GT

Jak se vám líbím?

Po vybalení hodinek jsem byla ihned nadšená jejich vzhledem. Nedokážu říct, co mě zaujalo víc. Jestli to byl strojek ve stříbrném provedení s černým rámečkem číslic, velký displej, nadčasové ale přesto elegantní provedení nebo prostě jen celkové luxusní vzezření.

Osobně nejsem úplně zastáncem malých ciferníků a hodinky jsou pro mě důležitým každodenním doplňkem. Obrovským plusem Huawei Watch GT 2 je pro mě velký ciferník – v pánské verzi o rozměru 46mm v dámské verzi ve velikosti 42mm. U pánské varianty je ciferník tvořen 1,39" AMOLED displejem s vysokou svítivostí, která předčí i mnohé chytré telefony, a ochranným sklem. Svítivost displeje si můžete i sami v nastavení upravovat, ale já osobně jsem jej nechala na automatiku. Během jasného slunečného dne jsme neměla nejmenší problém na displeji cokoliv vidět. I rozlišení 454 x 454 pixelů je kvalitnější než u některých konkurenčních značek. Za celou dobu testování jsem navíc nezaznamenala na skle jakékoliv známky opotřebení či poškrábání.

Huawei pánské vs dámskéPánská a dámská verze hodinek

Ovládání

Na strojku hodinek najdete pouze 2 tlačítka. Vrchní slouží k rozbalení menu hodinek a návratu zpět na hlavní obrazovku. Spodní si můžete nastavit dle svých preferencí – já osobně jsem si nechala továrně nastavené sportovní funkce. Další tlačítka již nejsou třeba a dotykem obstaráte všechny požadavky.

Baterie

Sami si můžete navolit, zda chcete, aby vám hodinky neustále ukazovaly čas, tzv. funkce "always on" nebo aby se displej aktivoval zvednutím ruky. Pokud zvolíte variantu aktivace pohybem ruky, baterie hodinek za běžného provozu a bez využití sportovních funkcí vydrží 14 dní. Cca 60min sportovní aktivity se zapnutým GPS snižuje kapacitu baterie přibližně o 4%. Varianta se zapnutým "always on" při běžném užívání snižuje výdrž baterie na 8dní, s využitím sportovních funkcí dokonce na cca 2 dny. I tak je ale v porovnání s konkurenčními chytrými hodinkami výdrž baterie vysoká, a jistě vás stejně jako mě potěší, že je nemusíte nabíjet každý den. Mě osobně při "vypnutém" displeji a užívání sportovních funkcí téměř každý den vydržely nabité přibližně 10 dní.

Variabilita ciferníků

Jednotlivé hodinové ciferníky si můžete zvolit ze široké nabídky analogových nebo digitálních vzhledů. V samotných hodinkách je na výběr z cca 10 různých variant. Navštívíte-li ale aplikaci Huawei Health můžete si vybrat z mnoha dalších a ty si v aplikaci stáhnout. Ciferník se pak automaticky na hodinkách nastaví.

Součástí samotného strojku hodinek je i reproduktor a mikrofon. Můžete tak z hodinek volat, a přijímat hovory nebo zadávat hlasové pokyny. Do hodinek si přes aplikaci můžete nahrát až 10 kontaktů. Paměť vám zobrazuje i historii hovorů, a tak je možné zpětně vytočit kontakt, který nemáte v předvolbě uložen. Opět jsem z této funkce byla mile překvapena. Nejen že jsem ji často používala, ale hlasitost i kvalita hovorů byla na velmi dobré úrovni pro obě strany. V rámci bluetooth by pak spojení mělo být ve volném prostoru možné až na vzdálenost 150m.

Skvěle fungují i notifikace na příchozí zprávy, emaily atd. Hodinky bez problémů zvládají zobrazit texty včetně diakritiky. Škoda jen, že smajlíci se nezobrazují, a tak některé zprávy mohou být zobrazeny jako prázdné. Zároveň nelze na zprávy nikterak odpovědět, ani hlasovou zprávou (což je škoda vzhledem k mikrofonu) ani pomocí diktování.

Pojďme se zaměřit na naše zdraví

Předpokladem k plnému využití hodinek je aplikace Huawei Health. Mezi základní funkce hodinek samozřejmě patří měření tepové frekvence pomocí TruScreen 3.5, měření kvality spánku TruSleep 2.0 a hladiny stresu TruRelax s užitím informací o tepové frekvenci. Můžete si udělat i dechová cvičení od pomalých až po rychlá.

Vybírat lze z několika přednastavených sportovních režimů, jako např. běhání/chůze/cyklistika uvnitř nebo venku, plavání v bazénu nebo na otevřené vodě, turistika, přespolní běh, triatlon, orbitrek, veslování nebo prostě jen kategorii "jiné," kterou jsem používala například při fitness cvičeních.

Mě osobně velmi nadchla možnost vybírat z 13 běžeckých kurzů, které jsou připraveny pro různě vytrénované sportovce s časem aktivity od 22 min až po 66 min dle intenzity běhu. Vyzkoušela jsem většinu z nich (jen ty do 30min jsem vynechala, jelikož i jako běžecký laik zvládnu více). Musím uznat, že mi mnohé z programů pomohly zlepšit mou techniku běhu a hlavně uběhnout větší vzdálenost. Po celou dobu běhu vám hodinky hlídají tepovou frekvenci a dle zvoleného programu vás upozorní, pokud už máte příliš vysokou tepovou frekvenci nebo těžký dopad kroků. Zcela upřímně tedy mohu říct, že od dob, co jsem s Huawei Watch GT 2 začala běhat, uběhnu více za stejný čas a necítím se tak "vyřízená."

Funkce, na které nesmíme zapomenout

Mezi již běžné funkce chytrých hodinek patří počasí, barometr, kompas, stopky, časovač, budík, GPS, svítilna nebo funkce "najdi můj telefon." Toto vše v hodinkách najdete a navíc jsou hodinky vodotěsné až do 5 atmosfér.

Hodinky mají sami o sobě interní paměť s kapacitou 4GB. Lze si tak do nich nahrát například oblíbenou hudbu. Tento fakt jistě oceníte i z důvodu nemožnosti do hodinek nainstalovat jiné aplikace, jako např. Spotify. Naopak si ale přes hodinky můžete ovládat přehrávač v telefonu. Předpokladem k využití přehrávání hudby přes hodinky jsou bezdrátová sluchátka.

Hodinky vhodné nejen pro pány

Jak jsem již zmínila na začátku, hodinky se vyrábějí ve dvou velikostech – pro pány o průměru ciferníku 46mm a pro dámy o průměru 42mm. Pánové mají na výběr dvě základní provedení ciferníku – stříbrný s černým rámečkem nebo celo-černé s možností řemínku černého silikonového nebo hnědého koženého (součástí balení je pouze jedna z variant řemínků). Naopak dámy mají možnost ciferníku v černé nebo rose gold, s řemínkem koženým ve světle hnědém provedení, silikonovým černým a nebo celokovovým opět v barvě rose gold.

pánské vs dámské (15)

Závěr

Huawei Watch GT 2 jsou za mě hodně povedeným kouskem. K naprosté dokonalosti jim chybí už jen možnost doinstalovat si aplikace (osobně bych velmi ocenila Spotify), možnost bezkontaktního placení NFC a nebo odpovídat na zprávy.

A jaká je konkurence?
Mezi současné hlavní konkurenty bezesporu patří Samsung Galaxy Watch Active 2 a Apple Watch Series 5. Apple disponuje větším displejem, nikoliv AMOLED ale pouze OLED, interní kapacitou 32GB, NFC platbami, možností doinstalovat řadu aplikací a schopností diktování zpráv. Z hlediska kapacity baterie je ale Apple slabší. Pokud bychom však chtěli porovnávat s chytrými hodinkami Apple Watch z hlediska ceny, pak jsou konkurentem Apple Watch Series 3, které veškeré nedostatky u Huawei Watch GT 2 zvládají (výdrž baterie je ale opět nižší). Bohužel Samsung Galaxy Watch Active 2 jsme zatím neměli možnost otestovat.

Plusy:
+ vysoká kapacity baterie
+ pánské i dámské provedení
+ velká nabídka sportovních aktivit
+ AMOLED displej
+ možnost volání přímo z hodinek
+ příznivá pořizovací cena

Mínusy:
- nelze si doinstalovat další aplikace
- chybí NFC
- nelze odpovídat na zprávy ani posílat hlasové zprávy

Autor: , Publikováno: 23.03.2020, Výrobce: Huawei

Celkové hodnocení produktu Huawei Watch GT 2 redakcí Který.cz
96%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené chytré hodinky


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.


We guarantee the Top Replica Watches authenticity of our replica watches.