Samsung Galaxy A7 - klasik střední třídy [recenze]

Kategorie telefonů střední třídy je velmi početná a řadí se mezi ně i Samsung Galaxy A7, nicméně od konkurence se dokáže docela dobře odlišit. Displej oproti třeba Huawei Nova 3 nabídne místo výřezu a prohnutí skvělou Super AMOLED technologii s užitečným always-on režimem, praktické tři fotoaparáty včetně širokoúhlého snímače a skvělou výdrž baterie.

Kde koupit Samsung Galaxy A7 (2018) A750F Dual SIM?


Vzhled

Telefon se ke mě dostal v krásné modré barvě, která působí opravdu atraktivně. Tělo je skleněné, doplněné o plastový rám. Displej nezabírá kvůli okrajům až tak velkou část přední strany (pouze 75%), za to ale kromě skvělého obrazu nabídne i Gorilla Glass. Na spodní straně pak potěší 3.5mm jack na sluchátka, naopak spíše nepotěší starší micro-USB místo nového type-C. Tlačítka najdeme pouze z pravé strany, zde je celkem netradičně tlačítko na odemknutí displeje trochu zapuštěno, díky tomu se ale opravdu dobře hledá a mačká, navíc funguje i jako čtečka otisků prstů, která nikde nekazí celkově povedený design telefonu. Nad ním jsou pak tlačítka pro ovládání hlasitosti. Potěší pak i sluchátka v balení.

DSC_0124

Výkon, paměť a systém

Srdcem tohoto Samsungu je Exynos 7885, tedy osmijádrový procesor, který poskytne ideální výkon pro každodenní použití. Doplněný je o 4GB RAM a 64GB vnitřní paměti, kterou navíc pomocí microSD lze navýšit až o 512GB. Celkově se telefon používá příjemně, veškeré akce jsou téměř okamžité, koneckonců tak by to u telefonu střední třídy mělo být. Zatím ale stále není k dispozici upgrade na Android 9 Oreo, i když v plánu je. Telefon lze kromě otisku prstu odemknout také obličejem - zde mě mile překvapila rychlost odemykání, která je prakticky okamžitá. Po odemknutí pak následuje klasické upravené UI Samsungu tak, jak jej známe.

Pro mě je ale kromě fotoaparátu tím hlavním překvapením již zmiňovaný displej, který je opravdu jasný, jemný a barvy podává věrně. Always-on je funkce, která mi na telefonech, které jej nemají chybí opravdu hodně, proto i zde tento pohotovostní režim chválím - skvěle čitelný čas i notifikace s minimálním dopadem na baterii, tak by to mělo být.

I právě díky technologii displeje vydrží Galaxy A7 na baterii nadprůměrně dlouho - den zvládne i při maximální zátěži. Bohužel ale nepodporuje rychlé dobíjení, takže “do plna” jej nabijete za něco málo přes dvě hodiny.

DSC_0128

Fotoaparát

Hlavním lákadlem A7ky je ale bezesporu fotoaparát. Přesněji tedy tři fotoaparáty - hlavní 24MP je doplněn o 8MP širokoúhlý a 5MP snímač hloubky, které umožní fotografie s rozmazaným pozadím. Tento tzv. “Bokeh” efekt jde tomuto Samsungu pěkně. V této třídě je velkým lákadlem širokoúhlý fotoaparát, který dokáže takovéto rychlé focení telefonem hezky usnadnit, protože není potřeba příliš měnit pozici zabrání celého objektu focení, hodí se to jak při focení interiérů, kde se často více vzdálit nedá, tak pak i třeba při akčních sportech, kde díky tomu můžete být natáčenému/focenému objektu blíže. Zmiňuji to i proto, že stabilizace videa funguje i při použití širokoúhlého snímače, což se hodí právě i pro akční sporty. Co už se hodí pro akční sporty méně je pak podpora pouze 30 FPS při FullHD - třeba P Smart 2019 zvládne i 60 FPS, nicméně zase postrádá stabilizaci.

Pojďme se ale podívat na hlavní snímač - ten fotí opravdu hezké snímky a i když je vidět, že jej celkem rád sám ladí, tak se mi nestalo, že bych si řekl, že je fotka upravená už moc.

DSC_0133

Verdikt

Samsung Galaxy A7 je telefon, který se do střední třídy skvěle hodí - je totiž maximálně praktický. Nabídne skvělý displej s always-on, široké možnosti fotoaparátu, dobrou výdrž baterie a skvělé zpracování, což je dle mého názoru právě ta kombinace, kterou ocení uživatelé, kteří nechtějí investovat do vlajkových lodí a přesto chtějí více než dostatečný výkon. Zároveň jej ale Samsung pojal i trochu puristicky - použil už starší microUSB místo USB-C, chybí i podpora rychlého nebo bezdrátového nabíjení. I tak ale myslím, že to většině zákazníků vadit v tomto problém neuvidí a že přednosti A7 daleko převyšují tyto drobné nedostatky.

Autor: , Publikováno: 02.05.2019, Výrobce: Samsung

Celkové hodnocení produktu Samsung Galaxy A7 (2018) A750F Dual SIM redakcí Který.cz
89%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené mobilní telefony


Nejnovější recenze produktů Samsung


Recenze: Samsung Galaxy A50

Recenze: Samsung VR7000 PowerBot - nezametá, vysává [robotický vysavač]

Samsung Galaxy A7 - klasik střední třídy [recenze]

Samsung Galaxy Watch 46mm - tradiční chytré hodinky s inovativním ovládáním [recenze]

Samsung Galaxy Note 9 - jediný svého druhu [recenze]

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.


We guarantee the Top Replica Watches authenticity of our replica watches.