TicWatch Pro - chytré hodinky s dvěma displeji

V létě loňského roku uvedl čínský výrobce Mobvoi na trh další z řady chytrých hodinek. Standardně najdete v portfoliu této společnosti chytré hodinky, bezdrátová sluchátka a chytré reproduktory. Pro mnoho českých uživatelů chytrých zařízení je tato firma stále ještě celkem neznámá. Nutno podotknout, že již pár let po sobě získává tato společnost ocenění za design svých výrobků. Na trhu je řada zkušených firem a není příliš jednoduché, vyšplhat se na přední pozice nebo se alespoň dostatečně zviditelnit. Pojďme se ale podívat, jak tyto hodinky obstojí v silné konkurenci.

Kde koupit TicWatch Pro?


(cena v e-shopu)

Černá krabička

Jako mnoho konkurentů vsadil i tento výrobce na jednoduchost v provedení krabičky. Černý box v pevném provedení v sobě ukrývá nejen zmíněné hodinky, ale i magnetickou nabíjecí stanicí s USB kabelem a návod. Samotné hodinky vypadají na první pohled pěkně. Celokovové tělo s displejem o velikosti 1,39“ se statickou lunetou, 22 mm řemínkem v kombinaci vrchní kůže a spodní gumové části celkově působí velmi příjemným dojmem. Na první pohled tak mohou působit spíše jako robustní hodinky na každodenní nošení než jako sportovní doplněk. Opak je ale pravdou a velmi dobře poslouží ke sportovním aktivitám a navíc jsou voděodolné.

IMG_20200315_164933

Jediným, ale naprosto subjektivním nedostatkem, je pro mě na první pohled a omak vyšší hmotnost oproti konkurentům (58g).

TicWatch vs Apple WatchSrovnání rozměrů Apple Watch Series 5 a TicWatch Pro

Dva displeje - AMOLED i LCD

Největší chloubou těchto hodinek jsou bezesporu dva vestavěné 1,39" displeje, které řadí hodinky mezi tzv. hybridní.

Ten vrchní průhledný LCD ukazuje nepřetržitě čas, ušlé kroky a datum. Spodní barevný AMOLED se zapne jen když vy chcete, a to po stisknutí bočních tlačítek. Samozřejmě si můžete AMOLED displej přepnout do nepřetržitého pohotovostního režimu nebo si jej vždy aktivovat jen „mávnutím“ ruky. Obě tyto možnosti se ale hodně projeví na výdrži baterie.

Automatizace jasu na hodinkách a obou displejích fungovala velmi dobře a displeje hodinek byly i za slunečného dne skvěle čitelné.

Díky Wear OS máte prakticky neomezenou škálu druhů ciferníků pro spodní AMOLED displej. Ten vrchní LCD nelze nijak upravovat.

TicWatch dva displeje

Funkce, které již máte v ceně

Když se blíže podíváme do menu hodinek, najdeme tam tyto funkce: svítilna, budík, možnost cvičení s aplikací Google Fit, časovač, měření dýchání, kontakty, najít telefon, Google Play, počasí, stopky, GPS a překladač. Již samotný výrobce do hodinek vložil vlastní aplikace TicHealth, TicExercise a TicPulse.

Z hodinek můžete ovládat hudební přehrávač na svém telefonu, nebo si v kontaktech vyhledat konkrétní osobu a zavolat jí. Překvapením byla možnost zobrazení mapy, která nebyla nijak špatná, ale vzhledem k velikosti displeje dávám přednost orientovat se raději pomocí telefonu.

Mně osobně v hodinkách chyběla funkce měření kvality spánku. Tu si ale samozřejmě můžete doinstalovat a nabídka v Google Play je poměrně pestrá.

Jak je na tom baterie?

Výrobce na svých stránkách uvádí výdrž 5-30 dní dle užívání a nastavení hodinek. Aby Vám vydržely na jedno nabití 30 dní, tak byste je museli používat jen jako hodinky se zapnutým vrchním LCD displejem a pouze funkcí počítání kroků. Propojení s telefonem a další chytré funkce výdrž baterie jen zkracují. Chytré hodinky si ale kupujeme, abychom plně využili jejich potenciál a funkce. Osobně jsem hodinky používala nejen jako ukazatel času, ale i pro sportovní aktivity, notifikace příchozích zpráv a hovorů, měření kroků atd. Při tomto využití mi vydržely takřka 2 dny, kdy jeden ráno jsem si je nasadila plně nabité a druhý den k večeru je již sundávala a dávala nabíjet. Samotné nabíjení trvá přes hodinku, což považuji za velké pozitivum.

Wear OS a aplikace Mobvoi

Samotná instalace netrvala nijak dlouho, ale propojení hodinek s telefonem mi na první pokus absolutně nešlo. Hodinky jsem musela uvést do továrního nastavení, Wear OS odinstalovat a nainstalovat znovu a stejně se mi propojení nedařilo. Zcela upřímně přiznávám, že jsem poprosila další osobu, která má za sebou také X testování, zda by se na to zkusila podívat. Zde už se propojení s jiným telefonem podařilo a následně se to podařilo i u mě.  Nedokážu tedy objektivně říct, zda to byl problém můj nebo na straně zařízení.

Samotná aplikace Wear OS Vám nabídne možnost využít více funkcí prostřednictvím aplikace Mobvoi. I tuto aplikaci jsem si do telefonu nainstalovala. V základu se ale jedná o propojení telefonu, hodinek a případně dalších chytrých domácích přístrojů – jako např. kávovaru, lamp a dalších spotřebičů. Vzhledem ke skutečnosti, že další chytré přístroje v domácnosti nemám, jsem aplikaci nevyužila a jen ji odinstalovala.

Google Play a instalace aplikací

Samotné hodinky disponují vnitřní pamětí o velikosti 4 GB. Díky této kapacitě si do hodinek můžete některé aplikace prostřednictvím Google Play doinstalovat. Pro mě připadaly v úvahu již zmíněné Google Pay, Spotify a Messenger. Vzhledem ke skutečnosti, že hodinky mají možnost hlasového diktování, doufala jsem, že bude možné odpovídat na zprávy prostřednictvím aplikace Messengeru. Bohužel samotná funkce diktátu se mi ani jednou nespustila, a to ani po delším čekání.

TicWatch 1

NFC

Na NFC jsem se velmi těšila. U předchozích testovaných hodinek chyběla a doufala jsem, že tak dodají hodinkám jistý „náskok.“ Již samotná aktivace karty trvala dle mého zbytečně dlouho a při představě instalace více karet jsem uvažovala, zda je vůbec v hodinkách potřebuji. Naštěstí nemusíme karty aktivovat denně, a tak se i tato delší doba dá vydržet. Ovšem problém nastal ve chvíli, kdy jsem chtěla v obchodě platit. Než se aplikace „nastartovala“ trvalo to poměrně dlouho a samotné vytažení karty z peněženky bylo rychlejší.

Shrnutí

Hodinky na první pohled nejsou vůbec špatné a zaujmou dvěma displeji. Co se tedy týká kvality displejů a celkového zpracování, nemohu si stěžovat. Bohužel horší je to s výdrží baterie a funkčností některých aplikací. TicWatch Pro mají mnoho konkurentů na trhu, na jejichž pokoření budou muset ještě trochu zapracovat. Třeba se tak podaří u nových TicWatch Pro 2020 nebo TicWatch Pro 4G/LTE.

Plusy:

+ Dobrá čitelnost obou displejů

+ Možnost doinstalace dalších aplikací

+ NFC

+ Kvalitní zpracování a pěkný vzhled

Minusy:

- Nižší výdrž baterie

- Problémy s některými aplikacemi Google Play

- Pomalost aplikace Google Pay

 

Autor: , Publikováno: 21.04.2020

Celkové hodnocení produktu TicWatch Pro redakcí Který.cz
78%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené chytré hodinky


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.