Recenze Dermalogica AGE bright clearing serum – silná zbraň proti akné

Najít vhodnou péči pro problematickou pleť bývá často složitým procesem. Mnohdy koupíme celou řadu přípravku, některé nepomohou vůbec a některé naše problémy ještě zhorší. U problematické pleti je vhodné péči prokonzultovat s odborníkem, jelikož za ucpanými póry a vznikem akné mohou stát i jiné problémy než mastná pleť či hormonální výkyvy. V dnešní recenzi jsme pro vás otestovali sérum od značky Dermalogica – konkrétně Age bright clearing sérum. Jak v našem testu obstálo a vyplatí se do něj investovat? To vše se dozvíte právě u nás.

Kde koupit Dermalogica Age bright clearing serum?


Při výběru vhodné kosmetiky pro aknózní pleť je u kvalitnějších značek rozhodujícím faktorem i věk uživatele. Akné v mladistvém (pubertálním) věku je podmíněno jak genetikou, tak i hormonální změnou, která s celou pubertou souvisí. U mladistvých je typická i nadměrná tvorba kožního mazu.

Naopak trpíte-li výskytem akné v dospělosti, zde už je složitější určit přesnou příčinu. Hlavními faktory, které ve věku cca od 25 let ovlivňují naši pleť patří hormonální změny, životní styl, stres a vliv prostředí ve kterém žijeme (znečištěné ovzduší, chlad, sucho a další). A právě pro tyto lidi je určeno AGE bright clearing sérum.

Já jsem toto sérum zvolila jako doplnění aktuální péče a pokus o doléčení mého ročního problému s pletí. Obrovských změn k lepšímu jsem dosáhla již s čistícími produkty od Dermalogici, o kterých jsem psala již v dřívější recenzi. Avšak na tvářích mě trápilo začervenání, drobné nevzhledné jizvičky jako pozůstatek akné a občas ještě nějaký ten pupínek. A právě z tohoto důvodu jsem se rozhodla doplnit svou péči o toto sérum.

Co se skrývá v lahvičce?

Hlavní složkou produktu je kromě vody i niacinamid (též nazývaný nikotinamid), který je formou vitamínu B3. A právě nedostatek vitamínu B3 často vede k poruchám kůže. Niacinamid pomáhá uzamknout vlhkost v pleti a přispívá tak k jejímu prozáření. Je prokázáno, že niacinamid dokáže blokovat protizánětlivé procesy jodidů, které stojí za vznikem zánětlivých ložisek akné.

Ve složení dále nalezneme kyselinu salicylovou, která má skvělé protizánětlivé účinky. Pomáhá uvolňovat ucpané póry, odstraňuje odumřelé buňky z pokožky a přispívá k redukci tvorby černých teček. Nejvhodnější je kyselina salicylová pro mastnou a problematickou pleť, jelikož dále bojuje i proti nadměrné tvorbě kožního mazu.

V neposlední řadě ještě zmiňuji fytoaktivní složky z růže z Jericha, které podporují hydrataci pokožky. A ruku v ruce s dobrou hydratací pleti jde i vyhlazování vrásek. 

Celé složení naleznete na konci článku.

Musím opět pochválit příjemnou vůni produktu (znovu cítím svěží citrusy, které ve mně ještě umocňují pocity čistoty, dále tea tree olej a mátu?). Nejedná se však o nikterak výraznou až otravnou vůni, ale skutečně lehounké aroma jednotlivých přírodních složek.

dermalogica-age bright 1

dermalogica-age bright2

Konzistence a aplikace séra

Co se konzistence séra týče, zde jsem byla velmi překvapena. Jsem zvyklá na hutnější krémovitější séra, nebo naopak olejová séra (která mně osobně nevyhovují). Avšak AGE bright clearing sérum je spíše vodovější konzistence, která není ani trošku lepivá – což opět velmi chválím. U sér ani pleťových krémů nemám ráda pocit olepené a mastné pleti.

dermalogica-age bright3

Aplikace séra je díky kapátku jednoduchá a snadná. Právě kapátko nám umožňuje upravovat množství, které si na obličej naneseme a nedochází k přímému kontaktu s obsahem lahvičky. Po aplikaci se sérum velmi rychle vpije do pleti, až mám občas problém, že si nejsem jistá, zda jsem jej na určitá místa již nanesla. S rychlou absorpcí je za mě spojena i trošku větší spotřeba séra, jelikož mám pocit, že jednu kapičku nerozetřu po tak velké ploše pleti jako tomu je u krémovějších konzistencí. Avšak výhodou je, že zase na sto procent víte, že se sérum do pleti dostalo a nedojde k nechtěnému setření.

dermalogica-ihned po naneseniSérum ihned po nanesení na pokožku

dermalogica-dele od naneseniSérum po 10 sekundách od nanesení (dokonale vstřebané) 

Můj pocit větší spotřeby séra, než jsem zvyklá u jiných produktů může být způsoben i faktem, že se jedná o celkem malou lahvičku (pouze 30ml). Na takto drobné lahvičce jsou přeci jen úbytky vidět dříve než na 75 ml a větším balení. Uvítala bych tedy i možnost zakoupit objemnější nádobky.

Výsledky po 1. týdnu používání

Jestliže se potýkáte s problematickou pletí určitě taky znáte pocit, že okamžitě vidíte každé zlepšení nebo naopak i zhoršení. U tohoto séra jsem věřila, že podpoří čištění pleti a zamezí vznikům dalších nevzhledných pupínků. Po prvním týdnu používání jsem zaznamenala zklidnění v oblasti tváří, což je nejproblematičtější místo na mém obličeji. Nečekejte, že po sedmi dnech bude vaše pleť bez jediného pupínku a krásně hladká jako u miminek. Zřetelné bylo však dokonalé pročištění, které ještě podpořilo dvoufázové čištění pleti. Hnisavé pupínky začali ustupovat, což ve mně vzbudilo zvědavost, jakých výsledků dosáhnu po dalších týdnech používání.

Výsledky po měsíci používání

Jako u všech mých recenzí kosmetických produktů píši hodnocení až po minimálně měsíci používání. Častokrát se může stát, že v prvním týdnu je produkt skvělý a vidíme neuvěřitelné výsledky, a v dalších týdnech se začne projevovat skutečná reakce pleti. Sérum od Dermalogici jsem začala používat na začátku října loňského roku. Aktuálně jej tedy používám tři a půl měsíce. Z toho lehce přes měsíc v kombinaci s jiným sérem (vysvětlím níže).

Po měsíci používání se má pleť uklidnila natolik, že výskyt akné je minulostí. Opět zmiňuji, že na klasické 2-3 dny v měsíci se pleť lehce zhorší (spojeno s hormony). Ale problematické tváře se zcela uklidnily. Obrovských výsledků však bylo dosaženo i u jiného problémů pleti a těmi byly viditelné jizvičky na tvářích a začervenání v těchto místech. Jizvičky jsou méně viditelné a pleť má celkově jednotnější tón. Díky tomu jsem z lehkého make-up přešla na tónovaný krém a věřím, že v budoucnu se vrátím k pleti bez make-upů či BB krémů.

Aktuální stav

V současné době se v mé každodenní rutině střídají séra dvě. Bohužel neexistuje jejich kombinace, díky které bych takovému produktu mohla s čistým svědomím udělit 100% doporučení. A tak se v mé kosmetické taštičce nachází séra dvě a to jak Lancôme Advanced Génifuque, tak právě i testované sérum Dermalogica AGE bright clearing sérum. Důvod je jednoduchý, obě jsou skvělá, ale každé mi vyhovuje na jiný aktuální problémy.

Dermalogica AGE bright clearing sérum mi pomohlo finálně vyřešit problémy s výskytem akné, se začervenáním, jizvičkami a s tím spojenou pigmentací. A v této oblasti pro něj aktuálně neznám konkurenci. Avšak při jeho používání jsem měla problém s pocitem sušší pleti a viditelnější vrásky na čele. Musela jsem tedy po aplikaci séra používat silnější hydratační denní krém. Pocit sušší pleti byl ale skutečně jen pocitem, rozhodně jsem na pleti neměla žádné šupinky a podobně. Avšak drobounké vrásky mi bez aplikace krému přišli mnohem výraznější.

Naopak sérum Lancôme Advanced Génifique je skutečným aktivátorem mládí. Po jeho aplikaci se pleť okamžitě viditelně vyhladí a napne. Nejedná se ale o nežádoucí pnutí pleti, které by poukazovalo, že něco není v pořádku. Avšak problémy s akné toto sérum skutečně nevyřeší. V mém případě sérum akné ani nezhoršovalo. Při používání tohoto séra drobné vrásky jako zázrakem zmizí.

A právě z těchto důvodů, střídám používání obou sér dle potřeb. I na pravidelné kosmetice byl aktuální stav mé pleti pochválen. Pouze malé doporučení, jestliže se dostanete jako já do situace, kdy budete používat séra dvě. Nikdy je společně nemíchejte do jedné aplikace (nenanášejte obě na stejná místa současně). Tím byste pleti spíše ublížili. Já volím buď strategii následující: Mám-li pocit, že se mi na tvářích či bradě začínají ucpávat póry či se objevují pupínky, alespoň několik dní na tato místa nanáším pouze sérum od Dermalogici. Na nos a čelo klidně nanesu sérum od Lancôme. Je-li moje pleť bez problémů střídám séra: dva dny s Lancôme sérem a prokládám dnem se sérem od Dermalogici. Takto v současnosti funguji a se svou pletí jsem velmi spokojena.

dermalogica-obal

Kdy zvolit sérum Dermalogica AGE bright clearing a celkové hodnocení produktu

Jestliže se s problematickou pletí potýkáte delší dobu, zainvestujte do produktů pro akné v dospělosti od Dermalogici. I když se na první pohled zdá investice celkem vysoká v konečném důsledku vyjde levněji než každý měsíc zkoušet další a další produkty, které nepomohou. Pleťové sérum bychom měli zařadit do každodenní rutiny již kolem 25. roku života. Dermalogica AGE bright clearing sérum rozhodně doporučuji, trápí-li vás akné, začervenání pleti a toužíte-li po sjednoceném tónu pleti. V této kategorii je za mě dokonalým pomocníkem, který mi pleť zahojil a umožnil vyřadit z každodenního používání make-up. Samotné sérum však neodvede takto dokonalou službu, pokud jej nepodpoříte i vhodně zvolenou řadou pro čištění pleti. Jen v takovém případě můžete čekat úžasné výsledky a návrat sebejistoty. 

Plusy:

+ viditelně zklidněná zánětlivá místa již po prvním týdnu používání

+ redukuje vznik černých teček

+ sjednocení tónu pleti

+ zlepšení stavu pleti, zjemnění viditelných drobných jizviček

+ nelepivá a nemastná konzistence

+ kapátko pro snadnější aplikaci

+ bez parfemace a barviv

+ netestováno na zvířatech, kosmetika vhodná i pro vegany

Mínusy:

- vyšší pořizovací cena

- pouze varianta 30 ml balení

- ne až tak výrazné výsledky v omlazení pleti

 

Koupit Dermalogica Age Bright Clearing Serum na Heurece ->

Složení Dermalogica Age Bright Clearing Serum:

WATER, NIACINAMIDE, BUTYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SALICYLIC ACID, LENTINUS EDODES MYCELIUM EXTRACT, GLYCERYL GLUCOSIDE, SALVIA SCLAREA (CLARY) OIL, PHYTIC ACID, TERPINEOL, THYMOL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL, LAVANDULA HYBRIDA OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL, POLYDEXTROSE, GLYCERIN, DEXTRIN, AMYLOPECTIN, CAPRYLYL, GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, ISOAMYL LAURATE, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, PHENOXYETHANOL

Autor: , Publikováno: 15.01.2020, Výrobce: Dermalogica

Celkové hodnocení produktu Dermalogica Age bright clearing serum redakcí Který.cz
95%

čtěte také:

Pleťová séra - k čemu slouží a proč se vyplatí do nich investovat?

Na naši pleť působí řada faktorů, které na ni mají neblahý vliv. Výsledkem jsou pak například vrásky, tmavé skvrny či mdlost pleti. Tyto problémy, které se pomalu plíží do vzhledu naší pokožky je však možné potlačit kvalitní péčí. Chceme-li tyto neduhy řešit, pleťové sérum je více než vhodným pomocníkem, který odvede svou práci na jedničku. Většina žen ho však nezařazuje do každodenní rutiny péče o pleť. Pravidelná aplikace séra však dokáže zázraky.

Číst celý článek ...

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené pleťová séra


Nejnovější recenze produktů Dermalogica


Recenze Dermalogica Sheer Tint - společně vstříc letním dním

Recenze Dermalogica Ultracalming cleanser - zklidnění i té nejcitlivější pokožky?

Recenze Dermalogica Age Bright Spot Fader - čarovná hůlka pro lokální péči

Recenze Dermalogica Daily Microfoliant - síla bez užití síly

Recenze Dermalogica AGE bright clearing serum – silná zbraň proti akné

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.