Recenze Dermalogica Daily Microfoliant - síla bez užití síly

Dalším produktem od značky Dermalogica který jsem otestovala je exfoliační prášek Daily Microfoliant. S testováním jsem začala na konci prosince loňského roku. Jaké jsou mé výsledky, vyplatí se do tohoto produktu zainvestovat a mnohé další se dozvíte v této recenzi.

Kde koupit Dermalogica Daily Microfoliant?


Jak jsem již psala v několika recenzích produkty od společnosti Dermalogica jsem zvolila po dlouhodobějších problémech s pletí. Recenzi na skvělé kombo na čištění pleti, které mě zachránilo najdete zde. Určitě se vyplatí léčbu podpořit ještě hojivým sérem Dermalogica Age Brigth Clearing Serum, které používám doteď.

V době, kdy jsem se potýkala s problematickou pletí jsem se snažila k pleti přistupovat citlivě a nezatěžovat ji. Myslela jsem si, že vhodnou cestou je používání micelární vody (již nikdy víc!) a naopak jakékoli čistící pleťové peelingy a podobné produkty jsem zavrhla z důvodu chemického složení a obav ze zbytečného dráždění. Na trhu je celá řada přípravků na exfoliaci, které mohou pleti uškodit. To ale není případ peelingového prášku Dermalogica Daily Microfoliant. A jak jsem se vlastně k produktu dostala? Velmi jednoduše, a to přes vzoreček, který jsem obdržela k výše zmíněným produktům na čištění pleti. Přiložené mini balení mi vydrželo na pár použití. Bohužel jsem produkt dopotřebovala v době, kdy jsem byla po delší dobu v zahraničí, kde jsem si nemohla produkt obstarat. I z tohoto důvodu jsem se těšila zpět do ČR až si jej budu moci pořídit. Přípravek jsem tudíž začala pravidelně používat až v prosinci loňského roku.

Dermalogica Daily Microfoliant 1Dermalogica Daily Microfoliant

Hlavní složky

Celý tento pudr je postaven na rýžových enzymech. Přípravek podporuje jak chemické, tak i mechanické odlupování odumřelých buněk. Jednou z nejdůležitějších složek je tak papain (enzym z papáji), který spolu s kyselinou fytovou pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky. Zjednodušeně tyto látky rozpouští horní vrstvu pokožky a odkrývají tu novou schovanou pod. Výsledkem je zářivá a na dotek hladší pleť. Díky rozjasňujícímu komplexu (kombinace lékořice, rýže a grapefruitu) si bravurně poradí i s nepravidelnou pigmentací. Aby bylo dosaženo co nejlepšího projasnění pleti na pomoc přichází rýžová moučka, která působí na povrchu kůže. 

Pudr nemá prakticky žádnou vůni/zápach což já osobně považuji za kladnou vlastnost. V okamžiku, kdy si na pleť nanesete jen na čištění cca 3 přípravky plus minimálně další dva pečující by mi z toho šla hlava kolem. Největší přednost však vidím v jemnosti celého produktu, kdy pleť není nikterak nepříjemně drhnuta. Exfoliace je tak velmi šetrná.

Složení naleznete na konci recenze.

Dermalogica Daily Microfoliant 4Dermalogica Daily Microfoliant

Použití

Ke konzistenci toho nelze moc podotknout. Jedná se o sypký pudr, který svou hrubostí připomíná řekla bych hrubou mouku. Daily Microfoliant by měl být posledním krokem v čištění pleti. Je tedy nutné, aby přípravky z předchozího hloubkového čištění byly dobře opláchnuty.

Dermalogica Daily Microfoliant 2Exfoliační prášek Daily Microfoliant

Ideální množství je cca půl kávové lžičky, které nasypeme do vlhké dlaně, přimícháme velmi malé množství vody a v dlaních vytvoříme jakousi pěnovou kašičku, kterou naneseme na vlhký obličej. Následně bychom měli obličej masírovat krouživými pohyby po dobu alespoň jedné minuty. Je třeba tento čas přibližně dodržet i když se vám zda, že ta "hrubá" složka (mechanická) pudru už dále nefunguje. Což nastane již po cca 15 sekundách. Po celou dobu masáže ale aktivně funguje složka chemická, u které je nutností být na pokožce alespoň zmiňovanou minutu. Celou péči zakončíme dokonalým opláchnutím obličeje. A pokračujeme již s pečujícími produkty.

Dermalogica Daily Microfoliant 3Konzistence po přidání malého množství vody

Výsledky po 1. týdnu používání

Zrovna u exfoliačního prášku si výsledku po prvním použití všimne opravdu každý. Minimálně na dotek. Pleť je až neuvěřitelně hebká a skutečně zářivá. Já jsem Daily Microfoliant používala zpočátku obden, tedy cca třikrát týdně. Jenže po prvních vlastně třech použitích necítíte moc jiných výsledků než "obroušenou" pleť.

Výsledky po měsíci používání

Dalším větším milníkem v používání exfoliačního pudru Dermalogica byl měsíc s Daily Microfoliantem. Začátkem ledna tedy má pleť byla vskutku krásně hebká, ubylo dokonce i množství černých teček na nose. Bohužel jsem se však začala potýkat s lehkým pnutím pleti a póry jsem měla tak stažené, že byly téměř neviditelné. Po konzultaci s kosmetičkou jsme se dobraly k závěru, že je třeba snížit četnost používání exfoliačního prášku. Po ošetření jsem tedy jeden týden pudr nepoužívala vůbec (z důvodu aplikace silnějšího peelingu na kosmetice) a následně jsem exfoliaci vrátila do péče o pleť 1-2x týdně.

Dermalogica Daily Microfoliant 5Dermalogica Daily Microfoliant

Aktuální stav

Od té doby je má pleť zase o kus zdravěji vypadající a projasněná. Věřím, že řadě uživatelů vyhovuje vyšší četnost používání, na oficiálním webu je dokonce uvedeno, že je možné produkt používat denně. Záleží jen na vás a vaší pleti. Vnímejte proto i drobné změny a případné pnutí v obličeji. V mém případě bylo vše způsobeno primárně hodně suchou pletí, která je typická staženými póry což jsem ještě umocnila přílišným používáním exfoliačního pudru.

Avšak i přes fakt, že jej používám pouze 1-2x týdně vždy se na jeho aplikaci těším, jelikož je viditelné že v jakémkoli měřítku je pro pleť přínosem. A tak je mé portfolio produktů, bez kterých se již neobejdu, zase o kousek rozsáhlejší. Největší balení tedy 74 g vám vystačí na dlouho, a tak do něj zkuste zainvestovat. Výsledky se určitě dostaví.

 

Plusy:

+ krásně hladká pleť již po prvním použití

+ redukce černých teček

+ sjednocení odstínu pleti a celkové projasnění

+ bez umělých vůni a barviv

Mínusy:

-vyšší pořizovací cena

 Složení Dermalogica Daily Microfoliant:

MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, MAGNESIUM OXIDE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, COLLOIDAL OATMEAL, DOSIDIUM LAYRYL SULFOSUCCINATE, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT, ORYZA SATIVA (RICE) STARCH, HYDROGENATED COCONUT ACID, ALLANTOIN, PAPAIN, SALICYLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, PCA, POPULUS TREMULOIDES BARK EXTRACT, CYCLODEXTRIN, SODIUM ISETHIONATE, LAURYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE COPOLYMER, MALTODEXTRIN, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, CITRUS PARADISI (FRAPEFRUIT) PEEL OIL, SODIUM DEHYDROACETATE, HYDRLYZED CORN STARCH HYDROXYETHYL ETHER, WATER, LIMONENE, CITRIC ACID

Autor: , Publikováno: 11.02.2020, Výrobce: Dermalogica

Celkové hodnocení produktu Dermalogica Daily Microfoliant redakcí Který.cz
98%

čtěte také:

Micelární voda - Čistící přípravek, ale ne na pleť!

Micelární vody jsou jakýmsi fenoménem v odličování a čištění pleti. Již od jejich uvedení na trh zažívají obrovský boom. Snad každá dívka či žena alespoň do jedné lahvičky zainvestovala. Micelární voda však není vhodným kosmetickým produktem, který byste měli mít ve své koupelně. Dokáže naší pleti velmi uškodit a způsobit řadu problémů. Proč bychom se měli raději micelární vody vzdát, se dozvíte v našem článku.

Číst celý článek ...

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené přípravky na čištění pleti


Nejnovější recenze produktů Dermalogica


Recenze Dermalogica Sheer Tint - společně vstříc letním dním

Recenze Dermalogica Ultracalming cleanser - zklidnění i té nejcitlivější pokožky?

Recenze Dermalogica Age Bright Spot Fader - čarovná hůlka pro lokální péči

Recenze Dermalogica Daily Microfoliant - síla bez užití síly

Recenze Dermalogica AGE bright clearing serum – silná zbraň proti akné

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.