Vybíráme: lazury na dřevo

V posledních letech si milovníci dřevěného dekoru oblíbili lazury nebo lazurovací laky. Chalupáři, ale také majitelé domů jistě ocení skvělé vlastnosti lazur použitelné také na venkovní dřevěné plochy. Pokud jste si právě postavili nový plot, pergolu na grilování, lavici či zahradní nábytek ze dřeva, máme pro vás typ na dokonalou ochranu dřeva. Pokud chcete zachovat dřevu jeho odstín, určitě se neobejdete bez kvalitního ochranného nátěru.

číst dále...

Nejprodávanější lazury na dřevo

2 nejlepších v kategorii Lazury na dřevo podle testů evropských magazínů
1.
Koupit Remmers HK-Lasur »

Remmers HK-Lasur Grey-Protect

Hodnocení v testech: 100%

Hodnocení uživatelů: 87%


Nejlepší hodnocení - lazury na dřevo v testech a recenzích - 93.5% na základě 25 hodnocení

Základní IngredienceRozpouštědlová
Vhodné proVenkovní
TypNátěrové hmoty na dřevo
Zjistit cenu Remmers HK-Lasur »
Testujícídatum testuHodnocení
selbst ist der Mann02/2016
velmi dobré (5 z 5 bodů )

2.
Koupit Düfa Holzveredlung »

Düfa Holzveredlung

Hodnocení v testech: 70%


Základní IngredienceVoda založené
Zjistit cenu Düfa Holzveredlung »
Testujícídatum testuHodnocení
Heimwerker Praxis08/20131,5; Horní třída
Konsument06/2006 průměr
test (Stiftung Warentest)04/2006 uspokojivé (3,1)

Vybíráme: lazury na dřevo (pokračování)

Pokud chcete, aby si váš dřevěný nábytek či jiné prvky ze dřeva zachovali moderní a krásný design po dlouhá léta, musíte se o ně dokonale starat. Dokonalá ochrana vám pomůže i před prudkým slunečním zařízením. V tomto článku se zaměříme na to, co je to lazura, jaké jsou její typy, jaké jsou její výhody a jak tento přípravek správně vybrat

Lazura a rozdíl mezi klasickým lakem a lazurou

Klasický lak obalí dřevo do neprodyšné vrstvy, ze které se nemá kudy odpařit vlhko ven. Z tohoto důvodu dochází často ke ztrátě její funkce. Neprodyšná vrstva, která na dřevu vznikla, zapříčiní odlupování a praskání ochranné vrstvy. Pokud však chcete tomuto jevu zabránit, doporučuje se zakoupit olejové lazury.

Lazury jsou speciálními přípravky určené na dřevo a přináší jeho snadnější ochranu. Olejové lazury poskytují dokonalou ochranu zahradního nábytku, staveb nebo zahradních plotů. Svými dokonalými vlastnostmi se vsáknou do všech pórů a skvěle přilnou k povrchu materiálu. Výhodou lazurových vrstev je, že se neoloupou ani při vysokých letních teplotách.

Typy lazury na dřevo

Existuje několik typů lazury na dřevo. Jedná se o silnovrstvou lazuru, která je vhodná pro dokonale vyschlé dřevo. Dalším typem jsou tenkovrstvé lazury, které obsahují méně sušiny. Nevýhoda spočívá v tom, že se tento typ vpije do hloubky dřeva a na povrchu nezbyde prakticky žádná ochranná vrstva. Středněvrstvá lazura je vhodná na dveře, okna, dřevěné obklady, zahradní nábytek a bednění.  

Jak vybrat kvalitní lazuru na dřevo?

Na současném trhu existuje celá řada lazur. Vybrat si můžete mezi kvalitními olejovými lazurami, které vám dodají stoprocentní ochranu dřevěného materiálu. Při výběru však nesmíte zapomenout na několik důležitých parametrů. Mezi tyto parametry patří:

  • vlastnosti
  • velikost plochy
  • cena

Vlastnosti

Nejdůležitějším parametrem jsou vlastnosti. U těchto speciálních přípravků je důležitým parametrem množství sušiny. I zde platí jedno zásadní pravidlo - čím více sušin lazura obsahuje, tím kvalitnější ochranu nabízí.

Velikost plochy

Velice zásadním parametrem při výběru kvalitní lazury je uvědomit si, jak velkou plochu budete natírat.

Cena

Cena se u jednotlivých výrobků značně liší. Nejlevnější lazury seženete již od 100 Kč. Ty nejdražší seženete až v hodnotě 2000 Kč.

U parametrů byste neměli zapomínat ani na barvu lazury, typ dřeva a výrobce. Mezi základní barvy patří borovice, dub, ebenové dřevo, kaštan, mahagon a ořech.  Velice oblíbené jsou také barvy bílá, hnědá, oranžová a zelená.

Jaké jsou hlavní zásady aplikace lazury na dřevěný materiál?

V první řadě musíte dřevo zbavit všech nečistit. Vhodné je použít smirkový papír nebo brusku. Pro aplikaci olejové lazury si vytvořte optimální podmínky. Další důležitou zásadou je, abyste lazuru aplikovali pomocí štětce. Pokud jste si pořídili olejovou lazuru, musíte dodržovat dostatečně dlouhou přestávku mezi jednotlivými nátěry.

Výhody lazury na dřevo

Mezi výhody lazury na dřevěný materiál patří především kvalitní ochrana dřeva i před prudkým slunečním zářením. Lazura dodá dřevu dokonalý a krásný dřevěný design. Olejová lazura šetří nejen čas, ale i peníze. Výhodou lazur je také to, že postačí pouze jedna vrstva.

Aktuální slevy


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2020, kontakt: [email protected]
x

Už odcházíte? Máme ještě co nabídnout!

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
Srovnat ceny lazur na dřevo na Heurece »