Vybíráme: kompresory

Výběr kompresorové stanice je proces, který rozhodně není radno uspěchat. Na trhu je dnes velké množství výrobků rozličných značek popsaných mnoha technickými parametry, a ne každý je v oblasti natolik znalý, aby bez většího přemýšlení věděl, po kterém konkrétním modelu sáhnout. Následující text proto shrnuje otázky, které by si měl před návštěvou prodejny položit a zodpovědět každý zájemce o koupi kompresoru.

číst dále...

Nejprodávanější kompresory

15 nejlepších v kategorii Kompresory podle testů evropských magazínů
1.
Koupit Ryobi R18I-0 »

Ryobi R18I-0

Hodnocení v testech: 100%

Hodnocení uživatelů: 84%


Nejlepší hodnocení - kompresory v testech a recenzích - 92% na základě 47 hodnocení

Recenze: Bezdrátový, ruční a výkonný kompresor...Pumpovací výkon lze přesně nastavit a bude dosaženo požadovaných hodnot.

Testujícídatum testuHodnocení
selber machen04/2016
velmi dobré (5 z 5 hvězd )

2.
Koupit Black & »

Black & Decker ASI500

Hodnocení v testech: 100%

Hodnocení uživatelů: 71%


Recenze: Kompresor Black & Decker ASI500 je zajímavé zařízení pro volný čas. U měkkých pneumatik je výkon slabý, pro jízní kola je optimální. Bohužel je kompresor velmi hlučný. Celkově velmi dobrý výkon.

Testujícídatum testuHodnocení
selber machen12/2014
5 z 5 hvězd
selbst ist der Mann07/2011
velmi dobré (5 z 5 bodů )
3.
Koupit Prebena 2P-J/ES40COMBI »

Prebena 2P-J/ES40COMBI

Hodnocení v testech: 100%

4.
Koupit Güde Airpower »

Güde Airpower 205/09/05

Hodnocení v testech: 92%

Hodnocení uživatelů: 87%


Testujícídatum testuHodnocení
Heimwerker Praxis12/20131,4; Vstupní třída
Poměr cena/výkon:  dobře - Velmi dobře , Vítěz testu
5.
Koupit Einhell TH-AC »

Einhell TH-AC 190 Kit

Hodnocení v testech: 90%

Hodnocení uživatelů: 71%


Testujícídatum testuHodnocení
Heimwerker Praxis04/20151,5; Vstupní třída
Poměr cena/výkon:  dobře - Velmi dobře
6.
Koupit Aircraft Compact-Air »

Aircraft Compact-Air 321/24 PRO

Hodnocení v testech: 88%

7.
Koupit Einhell BT-AC »

Einhell BT-AC 230/24

Hodnocení v testech: 84%

Hodnocení uživatelů: 71%


Testujícídatum testuHodnocení
Heimwerker Praxis12/20131,8; Vstupní třída
Poměr cena/výkon:  Velmi dobře , Cenový tip
8.
Koupit Einhell TE-AC »

Einhell TE-AC 270/50/10

Hodnocení v testech: 80%

Hodnocení uživatelů: 85%


Recenze: Plus: cenově výhodný kompresor s dobrým výkonem; stlačený vzduch lze odebírat regulovaně i neregulovaně; jednoduché ovládání....Minus: opravdu hlučný kompresor.

Testujícídatum testuHodnocení
selbst ist der Mann08/2015
dobré (4 z 5 bodů )
9.
Koupit Güde 580/10/50 »

Güde 580/10/50 EU 400V

Hodnocení v testech: 74%

Hodnocení uživatelů: 100%

Hodnoceno méně než 5x

Recenze: Na straně kladů stojí u kompresoru Güde vysoký výkon co do nasávání vzduchu a a výdeje stlačeného vzduchu. Kladně lze hodnotit rovněž správnou regulaci ke snížení tlaku. Díky průhlednému sklu je stav oleje vždy jasně viditelný a měřidlo manometru lze také snadno přečíst. Negativem jsou nelogické údaje uvedené v manuálu a na zařízení. TAké spotřeba energie je vyšší než je deklarováno. Motor je poháněn klínovým řemenem a je proto náchylnější k poruchám. -shrnuto naší redakcí.

Testujícídatum testuHodnocení
selber machen06/2011
dobré (2,3)
10.
Koupit Brüder Mannesmann »

Brüder Mannesmann 01790 Mini-Alu-Kompressor

Hodnocení uživatelů: 78%

11.
Koupit Schneider Druckluft »

Schneider Druckluft SysMaster 150-8-6 WXOF

Hodnocení uživatelů: 70%

Hodnoceno méně než 5x
12.
Koupit Einhell BT-AC »

Einhell BT-AC 180 Kit

Hodnocení uživatelů: 65%

13.
Koupit Lidl / »

Lidl / Cartrend Hochleistungskompressor 12V

Hodnocení uživatelů: 33%

Hodnoceno méně než 5x
14.
Koupit Lidl / »

Lidl / Parkside Kompressor PKO 400 B2

15.
Koupit Lidl / »

Lidl / Parkside Druckluft-Zubehörset PDSS A1

Vybíráme: kompresory (pokračování)

 

Výstupní výkon kompresoru – to je oč tu běží

Tou první a nejdůležitější otázkou, které hraje při výběru kompresoru hlavní roli, je tzv. výstupní výkon kompresoru – jedná se o maximální objem vzduchu, který je kompresor schopen dodávat za daný čas. Jeho hodnota musí být taková, aby umožnila funkčnost zařízení, které chceme ke kompresoru připojit. Je samozřejmě rozdíl, plánujeme-li jen občas nafouknout dětem míč, nebo chceme-li např. v dílně používat pneumatické nářadí či stříkat větší plochy barvou.

Malý háček tkví v tom, že většina výrobců tento parametr neuvádí. Zákazníkovi proto nezbývá nic jiného než se pokusit tento parametr vypočítat. Jako základ poslouží hodnota tzv. sacího výkonu. Obecně platí, že výkon výstupní je přibližně roven 60 % výkonu sacího. Pomocí této jednoduché rovnice lze získat dobrou představu o skutečném výkonu stanice. Pro náročnější použití (stříkání větších ploch, použití v dílně) je vhodné volit kompresory s výstupním výkonem okolo 150 l/min a vyšším.

 

Vzdušník ano, či ne?

V nabídce kompresorů můžete nalézt typy se vzduchovým zásobníkem, i ty, které jej postrádají. Pokud však hodláte kompresor používat na něco víc, než je již zmíněné občasné nafouknutí míče nebo pneumatiky, bez vzdušníku se neobejdete. Není překvapením, že čím je vzduchový zásobník větší, tím lépe pro jeho výkonnost. Při nákupu to mějte na paměti, řekněme však, že padesátilitrový a větší objem jsou pro práci přece jen vhodnější než objemy menší.

 

Olejová nebo bezolejová?

Pokud vybíráte kompresor pro použití doma nebo v domácí dílně, velmi pravděpodobně se bude jednat o kompresor pístový. Existují i šroubové kompresory, které jsou ale určené pro opravdu velké výkony a profesionální dílny, tomu potom odpovídá i jejich velikost a cena. Zůstaneme tedy u kompresorů pístových. Ty můžeme rozdělit na olejové, které používají pro promazávání olej, a bezolejové, které jej nahrazují jinými materiály.

Hlavní nevýhoda olejových kompresorových stanic spočívá v tom, že se olej vypařuje do stlačovaného vzduchu a tím jej činí nevhodným pro potravinářské použití, tedy i pro tlakování piva.

 

I hlučnost kompresoru je důležitá

Hlučnost kompresoru je parametr, který má mnoho zákazníků tendenci podceňovat, především pokud bude kompresor umístěn přímo v místě práce, vysoká hlučnost může práci s ním značně znepříjemnit. Porovnání několika kompresorů z hlediska hlučnosti je snadné – platí samozřejmě to, že čím je kompresor méně hlučný, tím lépe. Výrobci naštěstí hlučnost většinou uvádějí a my tak máme možnost tento důležitý parametr přímo posoudit.

 

Výrobce vs. cena

Značka kompresoru ani jeho cena nám sice přímo neříkají nic o jeho kvalitách, mohou nám ale leccos naznačit. Nejen pro kompresorové stanice platí, že známá značka s dlouhou tradicí nám pravděpodobně nabízí výrobek kvalitnější než výrobce, kterému ani nestojí za to, umístit na něj své logo. Na paměti mějte i to, že kompresor musí být od výrobce vybaven prohlášením o shodě a své doklady musí mít i pojistný ventil a tlaková nádoba.

Nevybírejte proto žádný výrobek, a už vůbec ne poměrně složité zařízení jako je kompresor, pouze dle ceny, ačkoliv je samozřejmé, že i ona má při výběru své právoplatné místo. Je totiž pravděpodobné, že za nižší cenu budete platit kratší životností, problémy při servisu, v horším případě potom i tím, že skutečné parametry nebudou odpovídat těm deklarovaným.

Aktuální slevy


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2020, kontakt: [email protected]
x

Už odcházíte? Máme ještě co nabídnout!

Od návštěvníků TestPneumatik.eu vím, že zorientovat se v takovém množství pneumatik je celkem složité. Často se mě tak místo testů ptají na mé osobní doporučení.

Proto jsem vypracoval a chtěl bych vám nabídnout můj aktuální přehled několika modelů pneumatik pro rok 2018, který si průběžně aktualizuji během tvorby tohoto webu a které bych bez obav obul na svůj vůz.Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru s novými testy pneumatik (obvykle 2x ročně) v souladu s našimi zásadami.
Srovnat ceny kompresorů na Heurece »