LAMAX W9.1 - konečně s předním displejem

Lamax kamery testuji rád, jedná se o dobrou variantu dostupnější akční kamery. A nižší cena pro mě u akční kamery vždy představuje větší volnost v tom, jak kameru využít, protože se o ní tolik nebojím. Na novinku jsem se pak těšil o to více, protože přináší věc, kterou jsem na starších modelech postrádal. Tou je indikace natáčení na přední straně kamery v „selfie“ režimu. To výrobce vyřešil rovnou předním displejem, kde vidíte i aktuálně natáčený obraz. Jak tedy novinka obstála v testu?

Kde koupit LAMAX W9.1?


Kamera má klasický tvar akční kamery, mezi její hlavní přednosti patří možnost použití bez pouzdra, protože je vodotěsná až do 12 metrů hloubky. To vyžaduje velmi bytelnou konstrukci a také dvířka, která se potom relativně složitě otevírají – je nutné zmáčknout tlačítko a zároveň je posouvat do strany, což se mi napoprvé rukou nepovedlo a musel jsem si trochu pomoci šroubovákem. Bude to ale jistě kus od kusu a eventuálně se mechanismus ochodí. Jinak ale ke zpracování nemám výtky. Tlačítka jsou pevná a mají dobrou odezvu a na omak působí celá kamera velmi solidně. Skvělou inovací je také to, že se neresetuje datum a nastavení při výměně baterky – to jsem předchozím kamerám vyčítal (obzvlášť, když je v balení druhá baterie) a zde je to konečně opraveno.

Obsah balení

V balení dostanete opět spoustu příslušenství, a to včetně náramku pro ovládání kamery. Dále pak různé adaptéry a úchyty téměř na vše, co můžete potřebovat. V balení je také praktický stojánek, který lze buď rozložit do minitripodu nebo jej použít jako držák do ruky. Pokud by vás ale napadlo jej použít jako selfie stick, tak vás rovnou zklamu – kamera nemá tak širokoúhlý záběr, abyste tam byli vidět celý. Popravdě jsem měl trochu problém i se svojí cca. metrovou teleskopickou selfie tyčí, kdy obraz z ní je celkem hraniční a hodil by se rozhodně širokoúhlejší záběr. Jaký úhel kamera natáčí se mi bohužel dohledat nepovedlo, i tak ale doporučuji investici do delší tyče, pokud tedy chcete nahrávat sebe. Je ale fakt, že díky přednímu displeji s dostatečným rozlišením i informacemi o záznamu nahrávání relativně snadno odladíte.

Nahrávání

Kamera nahrává i do 4K, avšak pouze při 30FPS, interpolovaných 60FPS je prakticky nepoužitelných. Nejčastěji používaným režimem ale bude jistě 1080P, které dokáže kamera i při 120FPS. Zde je obraz s dostatkem světla pěkný, i když tedy při zimním testování akční kamera velmi trpěla na nedostatek světla, čímž je ovlivněný i můj ukázkový klip. Ustabilizovaný je obraz ukázkově, a to i přes relativně nestabilní selfie tyč.

Ovládání a aplikace

Kamera se ovládá prostřednictvím dotykového displeje, nicméně přepínání režimů i spuštění nahrávání lze realizovat prostřednictvím tlačítek po bokách kamery. Taktéž je možné ji ovládat prostřednictvím náramku nebo aplikace, která se opět jmenuje jinak. Nicméně k její funkci nemám zásadní výtky, i když tedy nějaké pokročilejší funkce čekat nelze. Můžete si videa přehrát, stáhnout do telefonu či změnit nastavení kamery. Taktéž zde vidíte náhled z kamery.

Závěrem

LAMAX W9.1 přináší celkem zásadní inovace v modelové řadě LAMAXu – přední displej může být sám o sobě důvodem, proč si kameru pořídit. S cenovkou pod čtyři tisíce dostanete za své peníze kvalitní kameru s hromadou příslušenství, která vám může dělat společníka kdekoliv na cestách. Možnost použití bez pouzdra znamená, že nezabere tolik místa v batohu a můžete ji mít sebou opravdu všude. Taktéž ji lze uchytit prakticky kamkoliv díky praktickým držákům i stativovému závitu. Pokud si pořídíte dostatečně dlouhou selfie tyč, dokážete pořizovat i povedené selfie záběry při skateboardingu, surfingu či jiném sportu, kde máte volné ruce. Subjektivně by mohl být záběr o něco širokoúhlejší, nicméně přímé srovnání bohužel nemám. Každopádně oceňuji přední displej, který mi u LAMAX kamer chyběl a také konečně použitelné dvě baterky, které vám nevyresetují nastavení a tím nevypnou stabilizaci.

Autor: , Publikováno: 11.03.2021, Výrobce: LAMAX

Celkové hodnocení produktu LAMAX W9.1 redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené akční kamery


Nejnovější recenze produktů LAMAX


Recenze: LAMAX W9 - do vody bez krytu

Recenze: LAMAX 20000 mAh Fast Charge - konečně rychlá powerbanka

Recenze LAMAX X10.1 - 120FPS už pro každého

LAMAX X9.1 - evoluce akční kamery [recenze + video]

LAMAX Dots1 - mají bezdrátové špunty smysl? [Recenze]

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.