Huawei Watch 3 Pro - do třetice všeho dobrého něco velkého

Píše se červen roku 2021 a čínský výrobce uvádí na trh novinku – Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro. „Trojky“ by měly být nástupcem již známých Huawei Watch 2 a Huawei Watch 2 Pro. Jaká vylepšení nám hodinky nabízejí, si projdeme v recenzi níže.

Kde koupit HUAWEI Watch 3 PRO?


První dojem, když znáte již starší „sourozence“

Za poslední více jak rok a půl mi rukama prošly všechny varianty chytrých hodinek tohoto výrobce. Jedničky byly něco nového, co ihned zaujalo. Dvojky se staly tím, co mi opravdu sedlo a doposud stále nosím Huawei Watch GT 2. Huawei Watch GT 2 Pro měly více vyladěný design a některé funkce, ale bohužel ne vše člověk denně využil. Rozhodně jim ale nebylo co vytknout. U trojek si jako první všimnete změny v bočních tlačítkách a robustnosti. Pro dámskou ruku jsou samozřejmě hodinky opravdu velké a na první dojem i těžké. V tu chvíli Vás tedy jako první zajímá, jak budou působit na pánech a jejich názor. Musím přiznat, že svou velikostí (výška 14mm) nemusí hodinky sednout úplně každému muži. I zde totiž u pánů působily na ruce opravdu monstrózně a někteří říkali, že i na ně jsou poměrně těžké.

Srovnání Huawei Watch 3 Pro vs. Huawei Watch GT 2 Pro vs. Huawei Watch GT 2

Úhlopříčka displeje: 1,43: vs. 1,39” vs. 1,39”        
Typ displeje: všechny AMOLED
Velikost pouzdra: 49,6mm vs. 46 mm vs. 46mm
Hmotnost: 64g vs. 52g vs. 41g
Vodotěsnost: všechny 5 ATM
Max. výdrž baterie: 504h vs. 336h vs. 336h
Běžná výdrž baterie: 120h vs. 30h vs. 336h

Velmi mě ale potěšila párovatelnost s telefonem. V minulosti mi vždy párování chvilku trvalo. Nyní si ale stačí na hodinkách zobrazit QR kód a v aplikaci Huawei zdraví jej naskenovat. Hodinky jsou připojeny raz dva.

Typicky černá krabička, která neskrývá nic neobvyklého

Jak už jsme u Huawei zvyklí, hodinky jsou zabaleny v černé krabičce s jejich vyobrazením. Součástí balení jsou tak samotné hodiny (já jsem měla k dispozici verzi s koženým řemínkem) a bezdrátová dobíjecí stanice s kabelem o délce jeden metr. Kabel a dokovací stanice jsou pevně propojeny, a to je lehce nešťastné – ne vždy jsem si mohla hodinky pohodlně dobýt, aniž bych hledala lepší umístění a hodinky jen tak někde neválela.

Co zde máme nového?

Jedním z největších očekávání bylo uvedení nového operačního systému Harmony OS. Zjednodušeně řečeno, to lze brát jako lepší upgrade původního LiteOs. Díky němu lze hodinky spárovat s Android zařízeními 6.0 a vyšší, nebo s iOS 9.0 a více.

Pomocná ruka jménem Celia – ovládáte-li některý z předdefinovaných jazyků (postačí i angličtina), můžete si pomocí hlasových povelů vyžádat odpověď např. na aktuální počasí nebo si nechat vytočit poslední číslo.

Naučte se pár jednoduchých gest a díky tomu si usnadněte volání:
- sevření pěsti a povolení přijme příchozí hovor
- ke ztlumení hotelu stačí otočit zápěstí do strany

eSIM je naprostou novinkou, kterou nám zde čínský výrobce naservíroval. Díky připojení do sítě LTE tak můžete využívat hlasové služby a internetové mobilní připojení, stahovat si aplikace nebo přehrávat hudbu. Bohužel vyzkoušení této funkce se mi nepodařilo, jelikož mobilní operátor zatím tuto funkci nenabízí.

Měření teploty je také novinkou, kterou jsme v předchozích hodinkách nenašli. Aby Vám hodinky co nejpřesněji teplotu změřily, musíte je mít nasazeny min. 10 minut a vyhýbat se prostředí, které by měření mohlo ovlivnit (větrno, vlhko, přímý slunečný svit nebo extrémní teploty atd.). Samozřejmě je zde ale měření teploty spíše proto, aby možnou zvýšenou teplotu pouze detekovalo - to je pak potřeba potvrdit plnohodnotným teploměrem.

Pokud využíváte hodinky naplno, a kapacita baterie je téměř na nule, pak jistě oceníte možnost reverzního napájení z telefonů stejného výrobce, pokud jej telefon disponuje.

Příjemnou a užitečnou funkcí je i možnost nouzového volání – hodinky dokážou zaznamenat pád a zavolat automaticky na navolené telefonní číslo. Nebo v případě ohrožení života stačí 5x za sebou zmáčknout vrchní tlačítko a hodinky sami zavolají záchranné službě. Jedinou podmínkou k uskutečnění hovoru je přítomnost telefonu v dosahu Bluetooth.

Slyšeli jste už o funkci MeeTime? Díky telefonu Huawei a hodinkám třídy 3 si tak jednoduše můžete volat s kamarády a rodinou. Podmínkou je ještě EMUI 11 a vyšší.

Přímo z hodinek si lze prostřednictvím Huawei AppGallery stáhnout některé aplikace do hodinek. Bohužel z těch, co bych si chtěla do hodinek nainstalovat (např. Spotify), se mi nepodařilo žádnou v nabídce najít. Většina z nich je určena spíše pro jiné trhy.

Luxusní design a provedení

Z hlediska designu ale musím říci, že jsou hodinky opravdu povedené a o něco hezčí než „podobné“ Huawei Watch GT 2 Pro.

Vlevo Huawei Watch GT 2, vpravo Huawei Watch 3 Pro

Velkému ciferníku dominuje safírové sklíčko s celistvou lunetou, která plynule přechází do titanového těla. Na lunetě najdete vyobrazení hodin, které je ale velmi decentní a nevýrazné. Spodní část hodinek je pokryta lesklou keramikou. Tady poměrně výrazně vystupuje senzor měření tepu a díky tomu tak hodinky od ruky jakoby lehce odstávají.

Na pravé boční straně hodinek najdete 2 tlačítka – to první se jeví jako tradiční tlačítko, které lze nejen stisknout, ale i s ním otáčet a lépe se tak pohybovat v menu. Nebudu zde zatajovat skutečnost, že stejnou funkčnost již nabídla Apple u svých hodinek již před několika lety. Druhé tlačítko je nevýrazné a jen mírně vystupující z těla hodinek. To opět slouží jako zrychlená volba vybrané funkce.

Šířka řemínku se nijak nevymyká standardu, a tak si jej případně dle libosti, můžete vyměnit za jakýkoliv jiný. Nebo si můžete připlatit a rovnou tak mít hodinky s titanovým řemínkem (rozdíl v ceně cca 5.000Kč).

AMOLED displej s rozlišením 466 x 466 pixelů nabízí syté barvy a vysoký kontrast. Díky automatické regulaci jasu, se na hodinky můžete dívat i za pravého poledne na přímém slunci. Mezi standardní funkce již patří i Always-On, kdy můžete mít na hodinkách neustále zobrazen čas, a ne jen zhasnutý displej.

Navíc si ciferník můžete měnit nejen díky aplikaci Huawei Health, kde najdete více jak 1000 motivů, ale sami si můžete ciferník i vytvořit. Ten lze vytvořit ale jen na telefonu s operačním systémem Android a po aktualizaci OTA (Over The Air). Nemusíte si ale vytvořit jen statický obrázek, ale i 5-10s video.

Potáhnete-li prstem na ciferníku směrem dolů, zobrazí se Vám menu, jako na telefonu, tzv. si můžete přepnout do režimu letadlo, vyhledat si svůj telefon, přepnout do módu „nerušit“ atd.

Velká paměť = spousta zábavy

Značného upgradu hodinky dostaly v rámci paměti. Operační paměť má nyní 2GB a dokonce 16GB interního uložiště. To je 4x více než u předchozích Huawei Watch GT 2 Pro.

Samotné menu zobrazuje ikony jednotlivých aplikací.

Mezi již standardní výbavu senzorů patří kompas, gyroskop, barometr, akcelerometr, snímač srdečního tepu, měření okysličení krve a nově i měření teploty. Samozřejmě zde najdete i aplikace počasí, stopky, budík, svítilnu, kontakty, kalendář či zaznamenávání zvukových poznámek. Velmi často jsem tuto funkci využila, přeci jen ne vždy si člověk má možnost hned vše zapsat.

Já osobně jsem zvyklá s hodinkami i spát, abych si měřila kvalitu spánku. Musím ale říci, že při této velikosti hodinek jsem spala bez nich – jinak to nebylo moc pohodlné.

Opomenout ale nesmím ani do nynějška chybějící podporu NFC.

Již z předchozích modelů hodinek si člověk zvykl na pestrou nabídku sportovních aktivit, které nám hodinky pomáhají sledovat. V Huawei Watch 3 Pro jich máte více jak 100 – běžecké kurzy uvnitř i venku, chůze uvnitř i venku, venkovní cyklistika či rotoped, turistika, plavání, ale i zimní sporty jako lyžování, snowboarding atd. Nebo si sami můžete navolit své vlastní a stanovit si tak své cíle.

„Nedokonalosti,“ které byste nečekaly

Ačkoliv na mě celkově hodinky nepůsobily špatně, tak je pár detailů, které uživatele překvapí. O velikosti jsem již mluvila. Relativně dost mě ale zaskočila výdrž baterie. Za běžného používaní, kdy není zapnutý nejúspornější mód, se mi hodinky za 4 dny vybily. Ano, použila jsem je i na sportovní aktivity, ale pokud je člověk z jiných hodinek zvyklý na delší výdrž, tak mu nezbývá než oželet některé z funkcí a zvolit úspornější režim.

Pokud si ale navolíte režim Ultra, tak Vám baterie vydrží až 21 dní, ale znamená to omezení mobilních dat a Wifi, které kvůli ultra režimu budou vypnuty.

Koupit či nekoupit? Toť otázka…

Jednoznačně mohu hodinky doporučit. I přes malé mušky jsou hodinky velmi povedeným kouskem, které si najde své příznivce, nejen mezi sportovci, ale i podnikateli. Vyzdvihnout musím kvalitní provedení (hodné luxusních značek), možnost volání, vlastních motivů ciferníků a bezdrátové nabíjení. Sportovec dozajista ocení velké množství sportovních aktivit a s tím spojených „zdravotních“ aktivit (měření tepu, okysličení krve, dechu či spánku).

Mezi mínusy bych zahrnula jen větší rozměry, limity baterie a poměrně vysokou cenu oproti předchozí generaci, která dle mého zas o tolik nezaostává.

Autor: , Publikováno: 09.08.2021, Výrobce: Huawei

Celkové hodnocení produktu HUAWEI Watch 3 PRO redakcí Který.cz
85%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené chytré hodinky


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.