TP Link Deco X20 - profesionální domácí síť zvládne i laik

Pokrytí rodinného domu, většího bytu nebo kanceláře bezdrátovou sítí může někdy představovat oříšek. Signál se totiž musí dostat přes spoustu stěn i do nejodlehlejších zákoutí a vyšších pater. Navíc mohou kvalitu připojení dále snižovat okolní sítě Wi-Fi a další zařízení, která pro svou funkci využívají stejné frekvenční pásmo (např. dětské chůvičky, mikrovlnné trouby). Naštěstí existuje pohodlné řešení, které vám umožní používat bezdrátové připojení po celém bytě: sada mesh routerů TP-Link Deco X20.

Kde koupit Deco X20?


Wi-Fi všude, kde si zamanete

Při použití běžného routeru velmi často vznikají objevují tzv. mrtvé zóny neboli místa s nedostatečným nebo žádným signálem. Pokud máte router umístěný např. v předsíni, ale chcete pracovat v ložnici, která se nachází na druhé straně domu, můžete se setkat s pomalým připojením nebo častými výpadky. Deco X20 umožňuje pomocí dvou mesh routerů pokrýt plochu až 370 m², v případě sady tří kusů dokonce až 540 m².

Internet bez přerušení

Jednou z hlavních výhod je stabilita signálu napříč pokrytou plochou. Tato technologie umožňuje přepínat mezi přístupovými body s nejlepšími signálem bez výpadku připojení a změny názvu sítě. Ani při pohybu po domě např. se smartphonem v ruce nehrozí, že byste museli řešit problémy s připojením.

Díky podpoře Wi-Fi 6 lze dosáhnout přenosové rychlosti až 1 800 Mbps, která je rozdělena na 1 201 Mbps v pásmu 5 GHz a 574 Mbps v pásmu 2,4 GHz. Routery Deco X20 se chlubí kapacitou až 150 zařízení.

Mesh routery Deco X20 nabízejí bezpečnostní řešení HomeCare. Jeho součástí je např. integrovaný antivirus TrendMicro nebo rodičovská kontrola pro blokování nevhodného obsahu a omezení času stráveného na internetu.

Řešení bez starostí

Deco X20 je elegantní zařízení, do kterého byste na první pohled neřekli, že se jedná o router. K jeho nastavení a ovládání navíc stačí jednoduchá aplikace. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Deco pro Android nebo iOS, která vás provede celým procesem instalace. Navíc budete mít na displeji svého telefonu k dispozici správu domácí sítě. Pomocí pár tapnutí lze prohlížet připojená zařízení, upřednostnit vybraná zařízení či nastavit síť pro hosty. Využít můžete také hlasové ovládání pomocí digitální asistentky Amazon Alexa. Oproti běžným routerům je zde velmi kladen důraz na uživatele, takže administrace je pro zkušenější uživatele až trochu moc zjednodušená. Pravdou ale je, že celý systém zvládne nastavit laik v rámci minut.

Závěr a shrnutí testu

Na test jsem dostal 3 jednotky, které velmi převyšují plochu, kterou jsem potřeboval pokrýt - cca. 120m2. Třemi zařízeními jsem tak pokryl nejen všechny pokoje, ale i velkou část zahrady. Hlavní výhodou Deco X20 je bezesporu snadnost instalace - zvládne ji každý za pár minut, navíc "komínky" jsou velmi vzhledné, takže není problém je nechat v interiéru a nijak nehyzdí prostředí. Rychlost není problém a systém lze téměř libovolně rozšiřovat, takže pokryjete i větší prostory.

Autor: , Publikováno: 25.02.2021

Celkové hodnocení produktu Deco X20 redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené routery


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.