Recenze: Mobilní LTE router TP-Link M7200 - víc než jen hotspot

Hotspot má sice dnes už každý telefon, i tak ale mají mobilní routery co nabídnout - mají lepší výdrž baterie, nezpomaluje se při příchozím hovoru a dokážete lépe sdílet internet s ostatními a neriskujete zásah FUPu u vlastního čísla. Jejich výhody asi nedokáže ocenit každý, nicméně existují případy, kdy se jejich použití přímo nabízí.

Kde koupit TP-Link M7200?


Modelový příklad č.1 - zahraniční SIM

Pokud cestujete mimo Evropu, je datová SIMka prakticky nutností. I tak se ale hodí zůstat dostupný na svém běžném čísle a pokud nemáte telefon na dvě simkarty, je mobilní router prakticky nejlepší a nejlevnější řešení. Díky své 8 hodinové výdrži (zkoušeli jste někdy, jak dlouho vydrží při hotspotu telefon? :)) a relativně nízké energetické náročnosti ho v případě potřeby uživíte z powerbanky a připojit k němu můžete až 10 zařízení, což by mělo bohatě stačit. Navíc je skladný a v aplikaci lze výdrž ještě dále ovlivnit nastavením dosahu a automatického vypínání. Za 1500Kč myslím že velmi dobrá a praktická věc, co vozit sebou.

DSC_0464

Modelový příklad č.2 - internet v karavanu

S rozmachem LTE a zrušením roamingu je nyní velmi jednoduché mít vysokorychlostní internet v karavanu prakticky kdekoliv v EU. I pro toto použití je TP-Link M7200 vhodný. V závislosti na elektroinstalaci ho lze mít stále zapnutý, případně ho nechat automaticky vypínat při odpojení všech zařízení. Lze ho napájet jednoduše pomocí 12V přes USB a jeho spotřeba není nikterak vysoká. Zmiňovaných 10 zařízení vám jistě vystačí i zde a pokud máte v karavanu i televizi, tak TP-Link zvládne i streaming - zkoušel jsem cvičně přenést jeden soubor a rychlost byla okolo 4 MB/s, což není nijak špatné. 

DSC_0479

Šikovná aplikace

Svá data lze mít pod kontrolou díky aplikaci tpMiFi, ve které také vidíte statistiky, nastavení přístupového bodu, SMS nebo správu připojených uživatelů. Celkem vtipný je název operátora, kde se Vodafone zobrazuje nostalgicky jako Oskar :-). Spárování bezproblémové, na LTE síti se slabším signálem jsem naměřil cca 10Mbps, ale počítám, že s lepším pokrytím to bude mnohem více. 

Aplikace tpMiFi

Kapesní rozměry i váha

Router je velmi skladný a lehký - vejde se v pohodě třeba do kapsy, navíc ani není moc tlustý ani těžký (50g přístroj + 60g baterie), takže o něm prakticky nevíte. Pod zadním krytem najdeme baterku a pod ní je umístěn slot na SIMkartu dnes již nestandardních rozměrů - u mě v balení chyběla redukce a shánět ji jsem byl moc líný, tak jsem pod kovový držák umístil svoji microSIM tak, aby se čtečka dotýkala s čipem a světe div se, fungovalo to. Pro dlouhodobější užití ale přeci jen bude vhodnější redukce.  

DSC_0480

Závěr

TP-Link M7200 je šikovný router, pokud potřebujete Wi-Fi na cestách. Ušetří váš mobilní telefon od neustálého hotspotování a tedy i přehřívání, vybíjení a zpomalování internetu při hovorech. Za svou cenu nabídne spolehlivé připojení, šikovnou aplikaci kde lze přímo ovlivnit jeho výkon a a výdrž a kompaktní design.

DSC_0473

Autor: , Publikováno: 01.08.2019

Celkové hodnocení produktu TP-Link M7200 redakcí Který.cz
90%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené routery


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.