Záložní UPS zdroj CyberPower CP1500 - energie sbalená do kanceláře [recenze]

Záložní zdroje jsou na recenzování celkem zvláštní druh hardware - ten nejlepší je totiž ten, o kterém nejméně víme. Jeho kvality se těžko posuzují, nicméně já se je pokusím popsat v této recenzi.

Kde koupit CyberPower CP1500EPFCLCD?


K čemu se záložní zdroj hodí?

Prvotní myšlenkou záložního zdroje je nepřerušení chodu elektroniky, která nemá vlastní baterii. Při použití záložního zdroje UPS pozná, že došlo k výpadku a plynule přejde na vlastní baterii, elektronika by tak výpadek neměla vůbec zaznamenat. Výpadek proudu/přepětí/proudové rázy/úder blesku také může poškodit elektroniku, i předtím vás UPS spolehlivě ochrání.

Jistě lze namítat, že dnes již jsou stolní počítače vzácností a notebooky mají vlastní baterii, nicméně bez internetu dnes už příliš práce udělat nelze a router je přesně ten typ elektroniky, který se pro použití s UPS hodí - někteří poskytovatelé připojení pro korporátní klienty dokonce UPS vyžadují. To samé platí pro tiskárny a monitory - s UPS prakticky nepoznáte, že jste bez proudu, případně jej lze použít i jako “powerbanku” v místě, kde zrovna není zásuvka.

IMG_5507

Záložní zdroj UPS CyberPower CP1500EPFCLCD z řady PFC Sinewave

Teď ale přímo k testovanému modelu - podle návodu výrobce lze krkolomný název úspěšně rozkódovat, takže pokud vás zajímají parametry, tak tady jsou: kapacita=1500 VA, výkon 900W, E jako evropská verze, PFC jakožto “Power Factor Correction”, tedy česky “kompenzace účiníku jalové složky”. Pokud nevíte, co to znamená, určitě nejste sami - a pokud by vás to zajímalo, tak laicky se jedná o technologii, kterou používají moderní počítačové zdroje k tomu, aby byly efektivnější. LCD pak pochopitelně označuje displej na přední straně přístroje.

Za zmínku stojí také patent CyberPoweru - GreenPower UPS. Výrobce udává, že díky tomu je efektivita lepší až o 80% oproti konkurenci, což v praxi znamená menší náklady na provoz a nižší potřebu chlazení - nutno ale podotknout, že se větrák se ale spíná pouze v situaci, kdy je UPS aktivní, tedy dojde k výpadku proudu.

CP “patnáctistovka”, jak lze tento přístroj asi nejjednodušeji označit, disponuje šesti zásuvkami, které, jak mě výrobce poučil, nejsou klasického standardu ČSN, ale německého SCHUKO, což ale asi v praxi vědět ani nepotřebujete - systém je to univerzální a zástrčka prostě vypadá pořád stejně.

K UPS je dodáván i software (“PowerPanel Personal Edition”), který vás může třeba i informovat e-mailem, pokud dojde k výpadku proudu, případně zde lze naplánovat vypnutí a zapnutí nebo sledovat statistiky spotřeby energie.

IMG_5560

Závěr

Jak jste asi již poznali, na UPS nejsem žádný expert - parametry tohoto zdroje od CyberPower ale zní slibně a jak jsem měl možnost vyzkoušet, tak opravdu funguje - všechny přístroje, které se mi doma podařilo najít (notebook, tablet, monitor, tiskárnu a nabíjející se telefon) by zvládl udržet při životě cca. hodinu, což ukazuje i na svém LCD displeji. Asi existují i levnější řešení, nicméně patenty a použité technologie budí důvěru v to, že bude fungovat spolehlivě (což je hlavní smysl tohoto druhu zařízení), ochrání váš cenný hardware a že při koupi právě zařízení od CyberPoweru nebudete muset UPS na dlouhou dobu vůbec řešit.

Galerie: Záložní zdroj UPS CyberPower CP1500

Vlastnosti:

  • kompatibilní s aktivní PFC
  • Automatická regulace napětí
  • Zásuvky s přepěťovou ochranou
  • Ochrana datové linky
  • Patentovaná technologie GreenPower UPSTM pro úsporu energie

 

Autor: , Publikováno: 23.04.2019

Celkové hodnocení produktu CyberPower CP1500EPFCLCD redakcí Který.cz
95%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené záložní zdroje


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.