Recenze TrueCam A7s - černá skříňka nikdy neměla tolik funkcí

Auta s kamerou připnutou na čelním skle potkáváme stále častěji, mohli bychom to nazvat i trendem dnešní doby. A po několika týdnech s modelem A7s mohu říct, že kamery TruCam patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete pořídit.

Kde koupit TrueCam A7s?


Vše je zde domyšleno do detailu - třeba i to, co mi na kamerách v autě často vadí, a to že při špatném umístění brání řidiči ve výhledu z vozu - takových aut bohužel potkávám i několik denně. K TrueCam A7s ale dostanete nalepovací držák, který můžete umístit i na palubní desku - u spousty aut kamera nemusí být skoro vidět a zbavíte se i volně visícího kabelu, který je nutností, protože výdrž kamery na baterii v nahrávacím režimu je spíše v řádu minut. Tu ale můžete významně prodloužit aktivací záznamu pouze při detekci pohybu, čímž ušetříte i místo na paměťové kartě.

Obsah balení - vše možné i nemožné

V balení je toho opravdu hodně - kromě zmiňovaného nalepovacího držáku je tu i držák s přísavkou, jeden miniUSB kabel s koncovkou USB plus jeden navíc, který má rovnou zástrčku do 12V zásuvky automobilu, dále pak držák na GPS modul, HDMI kabel pro připojení kamery k televizoru, miniCD, návod, ochranná taštička a v neposlední řadě pak samolepky a magnetky s logy TrueCam. Přikoupit pak jde i CPL a UV filtry proti odleskům a přímému slunci - výrobce opravdu nenechal nic náhodě.

IMG_3427_1

GPS modul, upozorňování na radary a kniha jízd

Při připojení GPS modulu, který zároveň disponuje reproduktorem vám kamera k záznamu začne přidávat i informace o aktuální poloze, kterou si pak můžete prohlédnout v přiloženém softwaru. Resp. raději si stáhněte aktuální verzi z webových stránek výrobce, program na přiložené SD kartě mi nefungoval a i když je ke kameře CD, tak jej bohužel nemám kam vložit. Program je to ale šikovný a dovede kromě polohy zobrazit i rychlost, jakou jste jeli i údaje z senzoru přetížení. Dovedu si představit, že tyto údaje mohou být prakticky stejně cenné v případě nehody jako samotný záznam, navíc to zvyšuje jeho důvěryhodnost. Truecam díky GPS umí i upozorňovat na radary, to bych ale považoval za spíše doplňkovou funkcionalitu. Zaprvé umí jen dlouhodobé stacionární radary a za druhé je třeba do kamery nahrávat manuálně přes počítač, tudíž se může stát, že nové radary v kameře nahrané nebudou. Zde mobilní aplikace typu Waze odvedou určitě lepší službu, není to však chyba této kamery spíše jako chyba samotného konceptu kamery s upozorňováním na radary.

IMG_3434

V čem ale vidím výhodu GPS je virtuální kniha jízd - výrobce to sice nikde přímo nezmiňuje a software na to sice nemá dedikovanou funkcionalitu, nicméně trasy lze exportovat i zobrazit na mapě, vedení knihy jízd to tak ulehčí nejen profesionálním řidičům, kteří podle záznamů dokáží celkem přesně zpětně dohledat, kde a kdy byli.

 IMG_3429

Nahrávání - FullHD i skvělý obraz

Hlavní funkcí kamery do auta je samozřejmě záznam videa, i zde je TrueCam 100%. Nabízí záznam i v rozlišením vyšším než Full HD (2304x1296px), nicméně osobně bych spíše volil běžné FullHD ve spojení s vyšší snímkovou frekvencí (FPS - 30 vs 45 při Full HD). Záznam je mimořádně kvalitní a lze bez problému rozeznat registrační značky okolních vozů. Je vidět, že obraz kamery je naladěn na maximální kontrast, záběry jsou tak úplně jiné, než by byly třeba z akční kamery - důraz je zde na snadné rozeznání objektů, nápisů a značek. Pokud máte nějaký důležitý záznam, lze ho jedním tlačítkem ochránit před smazáním - užitečná funkce hlavně v případě, že chcete pokračovat v natáčení, ale nechcete, aby se vám při zaplnění karty záznam vymazal. Po chvíli jízdy se vám zobrazení přepne na tachometr, což je praktické zejména proto, že GPS bývá většinou přesnější než vlastní tachometr vozu. Za jízdy lze také pořizovat fotografie.

IMG_3444 

Závěr - bohatá funkcionalita i spolehlivost v jednom balení

Funkce navíc jsou samozřejmě fajn, nicméně nejdůležitější u tohoto typu spotřebiče je fakt, že funguje spolehlivě a ideálně bez nutnosti časté údržby. To vše TrueCam A7S splňuje, lze ji snadno vyjmout a znovu připevnit, dostanete k ní kromě přísavky i nalepovací držák a poskytuje velmi dobrý obraz, a to díky přisvětlování i v noci. V praxi ji tak budete muset vyndavat jen když budete kopírovat záznam do počítače nebo aktualizovat radary. Fajnšmekři si pak mohou dokoupit i filtry proti slunci, nicméně nutné to není. Líbí se mi GPS funkcionalita, díky které neplní kamera pouze “policejní” funkci, ale i evidenční, použitelné to tak je třeba i pro zaměstnavatele, kteří chtějí mít své zaměstnance pod kontrolou. Celkově se tak nedostatky této kamery hledají celkem těžko - zlepšit by šel dodávaný software, kde jsem měl občasné problémy se zobrazením mapy a displej kamery není příliš odolný proti škrábancům, to je ale tak vše, co se mi podařilo najít. Jinak je TrueCam A7S tou nejlepší volbou, jakou si můžete do svého auta pořídit. 

Kamera do auta TrueCam A7S:
Plusy:
  • Skvělý obraz, instalace i bezúdržbová obsluha
  • GPS lokace i rychlost vozidla je součástí záznamu
  • Bohaté příslušenství

Mínusy:

  • Občasné problémy s dodaným softwarem

Odkazy:

 

 

Autor: , Publikováno: 27.07.2018

Celkové hodnocení produktu TrueCam A7s redakcí Který.cz
97%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené kamery


Diskuze

Image Description
Daniel
30.10.2018

Děkuji za pěknou recenzi :) Popřemýšlím o možnosti si pořídit tuto kameru :) Akorát nevím, zdali se přeci jenom neřídit pomocí tohoto návodu: https://www.2din.cz/autoradia-s-android-auto/


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.


We guarantee the Top Replica Watches authenticity of our replica watches.