Recenze: NO.1 F18 Sportovní hodinky s GPS nemusí být drahé

Technologie se nejen posouvají mílovými kroky kupředu, ale také výrazně zlevňují. I proto se dnes podíváme na hodinky s GPS, které se pořizovací cenou momentálně vejdou do tisícikoruny.

Běhat jde i bez mobilu

A co vlastně za tuto cenu čekat? Parametry znějí až pohádkově - 3 druhy satelitů (GPS,Beidou, Glonass), měření 8 druhů sportů,  sledování tepu, vodotěsnost do 50m a notifikace z vybraných aplikací v telefonu.

DSC00393

Vynechejme teď notifikace, které zvládají jiné přístroje lépe a soustřeďme se pouze na měření sportu - zde totiž tyto “jedničky F18” řeší reálný problém, a to kam umístit stále se zvětšující telefony při sportu. A musím říct, že s pomocí satelitu a krokoměru to řeší velmi dobře. Spočítá vám nejen vzdálenost, ale i kroky, tep a spálené kalorie. Navíc baterie je díky větším rozměrům hodinek opravdu velká, měřit by měly hodinky vydržet až 10 hodin v kuse, při běžném používání jsme se dostali na cca. 2 dny pohotovostního režimu. Pochvalu mají také tyto hodinky za podporu nového Bluetooth 4.2, díky kterému nebude trpět ani baterie vašeho mobilního telefonu.

DSC00387_1

Výrobce měl naštěstí soudnost a kromě ne příliš přesného dotykového ovládání na displeji s rozlišením 240x240px přidal i tlačítka, tudíž i ovládání při běhu je relativně snadné a intuitivní. Tlačítka jsou zde 3, horní potvrzuje volbu, prostřední vybírá mezi možnostmi a dolní vás vrátí do předchozí nabídky. O něco hůře je na tom displej, na který na přímém slunci není příliš vidět. Absence microUSB mi vyhovovala, magnetický nabíjecí konektor je pohodlnější na manipulaci a nehrozí “zalomení”.

Měřit můžete mnoho sportů - chůzi, běh, lezení, kolo, plavání, běhání na pásu, basketball, badminton a fotbal. U všech sportů měří tep, kalorie a tepové zóny, někde pak i vzdálenost a kroky - třeba u plavání (venku) by se vzdálenost občas hodila, nicméně takové možnost zde není.  

DSC00394

Trochu větší, ale pohodlné

Za zmínku stojí i rozměry - 25.00 x 5.30 x 1.70 cm. Hodinky nejsou nikterak malé, spíše bych je nazval robustními, tloušťka 1.7 cm je pak už opravdu relativně dost, navíc váží 70 gramů. Ciferník je doplněn silikonovým řemínkem s děrováním, primární určení na sport je tak vidět i zde. Nicméně na pohled působí hodinky relativně prémiovým dojmem a určitě nevypadají jako něco, za co byste se měli stydět, což dokresluje povedená grafika hlavního displeje. Trochu nezvykle působí vystouplé šrouby z těla hodinek, ale jinak jsou hodinky komfortní i při delším nošení.

 Propojení s telefonem

Největší slabinou čínských výrobků bývá nutnost použití tovární aplikace a jinak tomu není ani v případě F18. Nicméně firma No.1 není na trhu výrobků nová a tak se ji většinu neduhů aplikace již podařilo vyřešit, jakkoliv design i provedení aplikace může na evropské poměry působit úsměvně. Aplikace si ale minimálně na Androidu řekne o přístup téměř ke všemu, což by mohlo vyděsit nejen paranoidní povahy. Lze zde nastavit budík, notifikace a několik dalších věcí včetně synchronizace. Nabízí se také monitor spánku - s tím ale spíše nepočítejte, příliš dobře nefunguje, respektive se mi ho nikdy nepodařilo nastavit tak, aby fungoval.

DSC00375_1

Shrnutí - za nízkou cenu přesné měření

Hlavní důvod, proč si No. 1 F18 pořídit je měření sportů pomocí satelitních technologií a senzoru tepu. Troufnu si tvrdit, že za podobnou cenu rozhodně nic srovnatelného neseženete. Měření je jednoduché a přesné, navíc nabídne i krokoměr a odolnost i vodotěsnost, takže se o hodinky nemusíte bát. Notifikace fungují, ale asi to není hlavní důvod, proč si tyto hodinky pořídit. Pokud nepotřebujete aplikace třetích stran, F18 vám pro měření sportu dodají vše potřebné, a to navíc v relativně pěkném a přehledném obalu.

Plusy:

  • Měření pomocí GPS
  • Krokoměr a senzor tepu
  • Přehlednost systému

Mínusy:

  • Čitelnost na slunci
  • Nepoužitelné měření spánku
  • Absence aplikací třetích stran

Hodinky aktuálně koupíte v čínském obchodě GearBest s dopravou zdarma.

 

Autor: , Publikováno: 10.09.2018

Celkové hodnocení produktu NO.1 F18 redakcí Který.cz
85%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené hodinky


Diskuze

Image Description
Vaclav Tluka
30.06.2019

Dobrý den,prosím o radu ,jak z hodinek no1f18 vymazat zprávy?Píše mi to pro uvolnění místa klikněte ale nic se nedeje.Moc vám děkuji .


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.