Recenze HOT TOOLS Professional Volumiser - staňte se profesionálem!

Určitě se setkáme se ženami, které jsou spokojené s hustotou a objemem svých vlasů. Pokud stejně jako já patříte mezi ty ženy, které rozhodně nemají objemu na rozdávání, pak jste tady správně. Dosáhnout kýženého efektu u nejrůznějších účesů jde různými technikami či pomůckami. Vlasy můžeme tupírovat, používat příčesky či různé výztuhy (například drátěnky). Získat objemné rozpuštěné vlasy, které jsou zároveň krásně hladké a zdravě vypadající? To už je celkem těžký úkol a často jej dle našich představ nedokážou splnit ani v kadeřnictvích. Přináším vám recenzi světového bestselleru – kulmofénu HOT TOOLS PROFESSIONAL VOLUMISER. Dokáže tento kulmofén zázraky a zvládne s ním „kouzlit“ každý? Pojďme se na něj společně podívat.

Kde koupit ?


Jsem majitelkou jemných téměř dětských vlasů. Myslím si, že jich nemám až tak málo co se počtu týče, ale vzhledem k jejich jemnosti působí účes zplihle a vlasy řídce. Také mívám problémy s tím, že mi žádné účesy dlouho nevydrží. Pro získání objemu jsem vždy praktikovala foukání vlasů v předklonu, kdy sice dosáhnu požadovaného efektu, ale vlasy jsou rozlítané a působí krepatě. Následně do nich tedy musím aplikovat různé přípravky, abych je trošku zkrotila, ale výsledkem je jejich přetížení a následkem toho mi dlouho nevydrží požadovaný objem.

Variantu fénování přes kartáč jsem vyzkoušela xkrát, pokaždé s dojmem, že chyba musí být v nesprávném kartáči, a tak jsem zkoušela koupit další a další druhy, ale vždy to dopadlo úplně stejně. Vlasy se mi do kartáče zacuchali, tudíž sem jich o pár desítek nakonec i přišla a tím i o vysněný objem. Prostě naučit se vyfoukat vlasy přes kartáč chce notnou dávku šikovnosti, trpělivosti a tréninku.

A tak se mi jednoho dne dostal do ruky Hot Tools Volumiser, konkrétně Limited Edition Black Gold. Tento statický (nedochází k rotaci hlavice) kulmofén se stal doslova trhákem napříč světem.

IMG_0649

První dojmy a obsah balení

Má očekávání od tohoto „foukacího kartáče“ byla obrovská a já se nemohla dočkat až mi dorazí domů. Dle mého názoru Hot Tools Volumiser vypadá na fotografiích krásně, ale fotografie nedokážou ani zdaleka vystihnout, jak luxusně produkt vypadá naživo.

Už jen samotná krabice je prostě dokonalá a tento kulmofén se tak může stát dárkem, kterým nadchnete maminku, sestru či skvělou kamarádku. Po otevření krabice mě v první chvíli překvapilo, jak je Volumiser robustní a pro mě osobně celkem těžký. Ano, můžeme na internetu nalézt reálné fotografie kulmofénu v ruce či u hlavy. Přesto mě velikost zaskočila a měla jsem obavy z manipulace. I přes své „nadrozměry“ do ruky padne skvěle a v ruce neklouže.

Hot tools 1HOT TOOLS Professional Volumiser

Ač je krabice celkem velká uvnitř toho moc nehledejte. Obsahem balení je vlastně pouze kulmofén se speciální zástrčkou. Přes EU zástrčku je upevněn UK adaptér. Vy tak můžete snadno používat fén i v zemích s britským typem zásuvek. Dále v balení naleznete ještě návod k obsluze a dál už nic.

Hot tools 2EU zástrčku lze integrovat do UK adaptéru

Ovládání

Na výběr je hned ze 3 teplot vzduchu (včetně studeného) a zároveň ze 2 rychlostí foukání vzduchu. Ovládání je umístěno ve spodní části kulmy v podobě jednoduchého otočného přepínače mezi studeným vzduchem, prvním a druhým stupněm vzduchu teplého. Přepínač funguje dobře a snadno se naučíte zvolit požadovanou teplotu, aniž byste se museli na ovládání dívat.

Hot tools 3Ovládání v podobě otočného přepínače

Jakou zvolit teplotu?

Osobně se snažím vynechávat nejvyšší teplotu kulmofénu Hot Tools Volumiser. Volím ji pouze v okamžiku, kdy mám opravdu naspěch a potřebuji dosáhnout kýženého výsledku v co nejkratší době. S mými jemnými vlasy se snažím je co nejvíce šetřit.

Nejčastěji zapínám lehce teplý vzduch (stupeň I.) a to z jednoho prostého důvodu. Vlasy si chráním ochranným přípravkem a účes se snáze a dlouhodoběji vytváří teplým vzduchem.

Máte-li vlasy poškozené rozhodně volte variantu se vzduchem studeným. Studený vzduch volím druhý den od umytí vlasů, chci-li povadlejší objem „refreshovat.“

Hlavní přednosti

Hot Tools Volumiser má rozhodně co nabídnout, pojďme si tedy vyjmenovat hlavní benefity:

Štětiny

Na tomto kulmofénu nalezneme hned dva druhy štětin. Tím prvním jsou štětiny s aktivním uhlím, díky kterým je možné osvěžit váš účes i druhý den od umytí hlavy.

Druhým typem štětin jsou štětiny plastové s plastovými háčky na koncích. Díky nim je zabraňováno možnému popálení kůže v případě blízkého styku s horkým vzduchem.

Hot tools 4Štětiny kulmofénu HOT TOOLS

Iontová technologie

Díky pokročilé iontové technologii jsou během vysoušení vlasů produkovány záporné ionty, které mají schopnost štěpit molekuly vody. Díky tomu vysušíte vlasy rychleji a výsledný účes je krásně hladký a lesklý, bez nežádoucího elektrizování vlasů.

Oválný tvar kartáče

Oválný tvar kartáče usnadňuje a urychluje vysoušení vlasů a celkový styling. Požadovaného výsledku tak dosáhnete s menší námahou.

Dlouhý otočný kabel

Manipulace s kulmofénem je jednoduchá a značně vám ji usnadní i 3 metry dlouhá otočná šňůra. Máte tak dostatečnou rezervu od zásuvky, ať je umístěna kdekoli.

Hot tools 5Otočný kabel

Ochrana proti přehřátí

Samozřejmostí je i termostat, který zabraňuje nežádoucímu přehřátí přístroje, které by mohlo způsobit jeho poškození. K přehřátí nejčastěji dochází v důsledku ucpání sacích či výdechových otvorů. Je tedy nutné je udržovat čisté. Péče o kartáč je ale velmi snadná a vlasy se z něj jednoduše odstraňují.

Madlo pro snazší manipulaci

Aby byla manipulace ještě snazší, nachází se za kartáčem ještě „madlo“, za které můžete kulmofén přidržovat, bez obav z popálení. Například pro foukání vlasů v zadní části hlavu jde o skvělou pomůcku.

Hot tools 6Madlo pro snazší manipulaci s kulmofénem

Úprava vlasů

Již tvar kulmofénu dává jasně najevo, jak s ním manipulovat. Není tedy nikterak složité zvládnout styling s Hot Tools Volumiser. Osobně vždy volím následující postup. Po umytí hlavy vždy vlasy prosuším ručníkem. Následně do nich aplikuji ochranný přípravek, který mi zároveň usnadňuje jejich rozčesávání. Nikdy do vlasů neaplikujte stylingové přípravky, které nejsou určeny pro tepelnou úpravu. K vlasům se pak vlivem tepla připékají a výsledkem jsou poškozené vlasy.

Hot tolls 7

Následně vlasy důkladně pročešu a část vlasů sepnu na temeni hlavy. Nechám pouze spodní linii vlasů. Zde záleží jen na množství vlasů, jichž jste majitelkou. Jak už sem psala mám vlasy velmi jemné a s pěšinkou na jedné straně. Vychází mi to na dvě vrstvy foukání na jedné straně a tři vrstvy na straně druhé, které postupně z temene uvolňuji.

Pak už jen záleží, jakého účesu chcete docílit. Pro získání objemu umisťuji vysoušeč zespodu vlasů co nejblíže kořínkům. Zde jej nechám chvilku „působit“ maximálně však 3 vteřiny a začnu vlasy podtáčet. Mám-li náladu i na podtočené konce, podobný pohyb aplikuji i v délkách. Naopak chci-li dosáhnout hladkých rovných konců vytvořím objem u kořínků a zbytek vlasů spíše pročesávám. S mým množstvím vlasů celý styling trvá maximálně 10 minut. Většinou záleží spíše na náladě a jak moc si chci s účesem vyhrát. Ale i během pár minutek a ve spěchu lze dosáhnout skvělých výsledků.

Rozmístění štětin je naprosto ideální a ani jednou se mi nestalo, že by se mi vlasy do přístroje zacuchaly. Vlasy po kartáči krásně kloužou a celý proces je vážně jednoduchý. Jediné, na co sem si musela zvyknout je přeci jen větší hmotnost. A i když je celá manipulace vážně snadné, zpočátku jsou u vlasů hlavně v zadní části hlavy chytala lehké křeče do rukou. Ale šlo o kombinaci hmotnosti kulmofénu, nezvyklého pohybu ruky a dostupnosti těchto vlasů. Časem si na veškerou manipulaci zvyknete a tato nepříjemnost odpadá.

Výsledky

To že se dá se správnou technikou foukání dosáhnout objemu u všech typů vlasů jsem si byla samozřejmě vědoma. Přeci jen z kadeřnictví odcházím s krásným a na mé možnosti objemným účesem, který mi vydrží minimálně po celý den. Bohužel jsem si takový objem mohla užívat pouze jednou za 6-8 týdnů (dle četnosti návštěv mé kadeřnice). Avšak v lednu ke mně dorazil v krásné černé krabici tento zázrak, díky kterému si mohu snadno vytvořit objem ve vlasech i doma, a to dokonce opakovaně. A vlasy vypadají skvěle i druhý den od umytí. A když ne, není problém je jednoduše „osvěžit.“

Hot tools 8Účes po vyfoukání pomocí HOT TOOLS Volumiser

Výsledný účes je vždy krásně uhlazený a vlasy neelektrizují. I přes fakt že jsem majitelkou vlasů jemných, které k elektrizování mají sklon. Celou „foukanou“ zakončuji aplikací vyživujícího mléka a občas přestříkáním účesu lehkým lakem. Nic víc není třeba. Od ledna, co je Hot Tools Volumiser „itinerářem“ mé koupelny jsem původní klasický fén ze šuplíku již nevytáhla. Chcete-li i vy dokonalý objem a celkově zdravě vypadající vlasy, pak doporučuji zvolit právě Hot Tools Volumiser. Výsledný účes působí jako byste právě opustila nejdražší salón a ne jako že dnes se vám účes podařil doma.

Hot tools 10 Účes druhý den po probuzení

Bohužel s mou délkou vlasů lehce pod ramene nelze používat přístroj na vytvoření vln. Kartáč je pro tento typ účesu moc velký, a tak jej lze používat na vytvoření vlny spíše u dlouhých vlasů. Z tohoto důvodu bych uvítala možnost kartáč měnit za menší.

Chystám pro vás ještě článek o produktech, které používám na vlasy před i po jejich tepelné úpravě a se kterými jsem velmi spokojená.

Plusy:

+ vykouzlí skvělý objem i u těch nejjemnějších vlasů

+ skvělé a luxusní zpracování produktu

+ snadné a dobře umístěné ovládání

+ možnost výběru ze 3 teplot a dvou rychlostí foukání

+ dlouhý a otočný přívodní kabel s odnímatelnou UK zástrčkou

+ kartáč ze dvou druhů štětin

+ iontová technologie

Mínusy:

- vyšší pořizovací cena

- vyšší hmotnost

- uvítala bych i menší vyměnitelný kartáč

 

Autor: , Publikováno: 08.04.2020

Celkové hodnocení produktu redakcí Který.cz
96%

čtěte také:

Kulmofén - Pro koho je vhodný a jak jej vybrat?

V celku zajímavým spojením přístroje na vysoušení vlasů (fénu) a přístroje pro jejich úpravu (kulmy) vznikl pomocník jeden - kulmofén. Jestli už vás nebaví strávit hodiny v koupelně a stejně nedosahujete krásně vyfoukaných vlasů jako od kadeřníka, pak čtěte dál, máme pro vás snadné řešení. Jaké jsou hlavní přednosti kulmofénu, pro jaký typ vlasů jej zvolit a mnohé další se dozvíte v našem článku.

Číst celý článek ...

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené kulmofény


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.


We guarantee the Top Replica Watches authenticity of our replica watches.