Recenze Dyson Airwrap Complete long - a kdo je vaším kadeřníkem?

Poslední téměř rok a půl pro nás všechny připravil řadu změn. S řadou z nich jsme si byli schopni poradit celkem snadno. Například řada žen zvolila místo umělých nehtů shell laky a zvládala si krásné nehty vytvořit i doma. Pravidelnou návštěvu kosmetičky jsem, alespoň částečně, vyřešila pořízením galvanické žehličky, jejíž recenzi si můžete přečíst zde. S čím jsem osobně ale válčila za poslední období nejvíc, byla péče o vlasy. Nechybělo mi ani tak barvení vlasů, díky již v minulosti s mou kadeřnicí vytvořeným přirozeným odrostům, ale postrádala jsem pravidelné vyživování vlasů od profesionálů a zastřihávání konečků. Nad vysoušečem od firmy Dyson jsem přemýšlela již delší dobu. Používají je v salónu kam jsem pravidelně (před pandemií) docházela a občas na mě někde vyskočí reklama. Cena je však značně vysoká, a tak jsem vždy nad nákupem takto drahého fénu mávla rukou s tím, že bez něj mohu žít. Před pěti měsíci jsem se však rozhodla, že vzhledem k ušetřeným penězům za všechny neuskutečněné schůzky v kadeřnictví, si udělám radost a zainvestuji do Dyson Airwrap Long. Proč jsem zvolila právě tento model a zda dává smysl taková investice do fénu? Vše se dozvíte v mé recenzi.

Kde koupit Dyson Airwrap Complete Long?


Co se týče péče o vlasy snažím se používat kvalitní pečující produkty. Na druhou stranu je ale nechci zbytečně přetěžovat stylingovými produkty. Mými favority, co se pečujících produktů týče jsou přípravky od značky Kérastase a System Professional. Při pravidelných návštěvách kadeřnictví mi produkty stačily a myslím, že vlasy vždy vypadaly zdravě. Po mytí hlavy vlasy vždy vysouším pomocí fénu nebo kulmofénu, abych předešla poškozování pokožky hlavy a docílila silné a zdravé kštice. Můj kulmofén Hot Tools Volumiser (jehož recenzi naleznete zde) je opravdu skvělým přístrojem. Častokrát jsem však nucena sáhnout po mém obyčejném fénu, a to z několika důvodů. Hlavními z nich je úspora času a přetěžování mých jemných vlasů. Přeci jen získat objem prostým vyfoukání vlasů v předklonu je rychlým a snadným řešením, když jsem v časovém deficitu. A právě častě foukání „obyčejným“ fénem, se na mých vlasech celkem podepisovalo.

Začala jsem mít problémy jak s hodně přesušenými vlasy, tak i s jejich poškozováním. Abych takto vytvořený nevzhledný a nezdravý účes dostala pod kontrolu, nanášela jsem si do vlasů celou řadu stylingových přípravků a vyživujících olejíčků. Tímto přetěžováním jsem docílila dřívějšího maštění vlasů. A začarovaný kruh byl na světě! Více mytí, více přesoušení, více stylingu a více mastných vlasů. Rozhodla jsem se tedy pořídit si skučně dobrý fén a vlasy nepřepalovat levným vysoušečem, který mám doma již od vysoké školy.

Proč právě Dyson?

Přiznám se, že zde jsem byla ovlivněna řadou aspektů. V první řadě jsem si řekla, že věřím své kadeřnici a vše co mi kdy doporučila bylo naprosto fenomenální a vyhovující mým vlasům. No a vzhledem k tomu, že sama vždy mé vlasy upravovala právě přístroji značky Dyson, má volba začínala vypadat čím dal jasněji.

Když jsem se pak začala o značku Dyson více zajímat, zjistila jsem, že její portfolio produktů není až tak široké. Když to zjednoduším, Dyson vyrábí prakticky jen přístroje kolem vzduchu. V nabídce najdeme produkty pro péči o vlasy, čističky vzduchu a vysavače. Přiznám se, že tento koncept věnovat se jen pár odvětvím je mi velmi sympatický.

No a v neposlední řadě mě ovlivnil i internet. Přišlo mi, že kdykoli jsem viděla videa o úpravě právě pomocí Dyson produktů, vše působilo neuvěřitelně snadně.

Jaký přístroj jsem nakonec zvolila?

Po detailnějším prostudování nabídky vysoušečů Dyson jsem se rozhodla zvolit přístroj Airwrap Complete long. Na tomto přístroji mě zaujala jeho variabilita. Získáte nejen vysoušeč, ale i kulmu a žehličku v jednom. Na jeden přístroj jde o slušný arzenál. Můžete se tak dle nálady rozhodnout, jaký účes si zrovna vytvoříte.

Dále upřednostňuji přístroje, kdy nemusím v druhé ruce držet hřeben abych vytvořila objem. Tento grif, kdy vlasy jednou rukou natáčím na kartáč a druhou rukou fénuji jsem si stále neosvojila. V nejlepším případě mně jen bolí ruce, ve většině pokusů však skončím s vlasy zamotanými do hřebenu a spálenými od fénu. I tento požadavek tedy Airwrap splňuje, a tak jsem se odhodlala si jej koupit.

Airwrap či Airwrap long?

Když začnete přístroj Airwrap vyhledávat, vyskočí na vás vícero barevných kombinací a dva druhy produktů klasický Airwrap a varianta long. Jediným rozdílem mezi těmito přístroji je v délce nástavců pro vytvoření loken. Varianta long je tedy určena spíše pro dlouhé vlasy, aby se na nástavec pěkně vešly a lépe prosoušely. Variantu long jsem tedy zvolila z jednoho prostého důvodu (zatím totiž nejsem majitelkou až tak dlouhých vlasů). Říkala jsem si však, že přístroj určitě pořizuji na delší dobu a vlasy teď nechávám růst. Long variantu je možné používat i na vlasy kratší, a tak bylo rozhodnuto. Pokud jste již dříve pořídila přístroj s kratšími nástavci nezoufejte, je možné si dlouhé nástavce dokoupit.

První dojmy

Přiznám se, že když jsem si přístroj vezla domů, měla jsem velmi rozporuplné pocity. Tak nějak se ve mně prala řada emocí. Velká radost a natěšenost, až vysoušeč vyzkouším, byla střídána výčitkami, že jsem dala takovou částku za jeden přístroj.

Řada negativních emocí odezněla již při vybalování přístroje. Vše je velmi kvalitní, ať se jedná o kartónové krabice, do kterých je Airwrap zabalen nebo o naprosto dokonalý kožený kufřík, do kterého se fén a veškeré příslušenství ukládá. Kožený box je vyveden v elegantní hnědé barvě a je opatřen magnetem pro jeho zavírání. Menším mínusem by mohla být absence madla. Avšak si kolikrát říkám, zda by kufřík akorát nehyzdilo. Když jsem sebou fén brala na cesty vždy jsem si vzala například přístroj a dva nástavce, nebo jsem zabalila celý kufřík. Ten jsem ale uložila do tašky, jelikož jsem si nechtěla takto krásný doplněk koupelny nikterak poničit. Rozhodně Dyson Airwrap na první dojem zaujme.

Sám přístroj a příslušenství je v kombinaci fuchsiové a stříbrné barvy. Krátkou verzi lze pořídit ve zmíněné kombinaci či ještě v černo-fialové variantě (tato varianta ve verzi long v aktuální nabídce není). Někdo by mohl říct, že jde čistě o holčičí vysoušeč, ale věřte, že i partner si jej s vhodným nástavcem rád vypůjčí. Celkové zpracování je luxusní a vskutku odpovídá pořizovací ceně. Vše je dokonalé, přístroj nemá nikde vady či špatně navazující části. Po měsících používání musím pochválit i odolnost materiálu. Nikde nejsou žádné oděrky či hlubší rýpance.

Obsah kufříku

Příslušenství vysoušeče Airwrap je velmi bohaté, což bylo ostatně jedním z hlavních faktorů, proč jsem zvolala právě tento model. Pojďme se tedy podívat zblízka, co v balení najdeme.

Základem je samozřejmě tělo přístroje s dostatečně dlouhým kabelem (2,7 m). Kabel je ošetřen otočným zakončením. Manipulace s přístrojem je tak jednoduché a nehrozí vypadnutí přístroje z ruky v důsledku vzdoru, který může nastat u neotočných kabelů. Nástavců je v boxu celkem 6 typů. Prvním je klasický nástavec pro vysoušení vlasů. Dále pak kulatý kartáč pro objem, jeden měkký a jeden tuhý vyhlazující kartáč, 40 mm nástavce na vlny a 38 mm nástavce pro lokny. Samozřejmostí je pak návod k obsluze a čistící kartáček pro údržbu filtru.

Dyson Airwrap Complete long - obsah balení

Pro všechny nástavce a přístroj samotný je v kufříku vymezeno speciální místo a díky tomu máte v nástavcích vždy přehled a pořádek. Drobnou výtku mám ale pro velikost kufříky u verze long. Kvůli delším nástavcům na lokny není možné mít nástavce vyskládané „na stojáka“. Kufřík pak totiž nelze zavřít. Musíte tedy mít kartáče a nástavce na lokny dané na sobě v jedné velké přihrádce. Na druhou stranu chápu, že už tak je box celkem objemný.

Dyson Airwrap Complete long - vnitřek kufříku

Jak celý přístroj funguje?

Pokud jste si stejně jako já mysleli, že pro vytvoření krásných vln či rovných účesů je nutností používat rozpálenou kulmu či žehličku, pak jsme se nemohli více plést. Dyson Airwrap vám pomůže na hlavě vytvořit jakýkoli účes, avšak bez užití vysokých teplot, které vlasy zbytečně přesouší a ničí.

Základem přístroje je motor Dyson V9, který má dostatečnou sílu (110tis. ot./min.) aby z Dyson Airwrapu stvořil legendu. Totožný motor najdeme i v klasickém fénu Dyson Supersonic. Koukneme-li se na motor ještě detailněji, jde vlastně o přepracovaný motor, podobný těm, které jsou vkládány do vysavačů značky. A v čem tkví ono kouzlo? Velmi silný motor a optimální teplota vám umožní vytvořit jakýkoli účes. K natáčení vlasů Airwrap využívá unikátní technologii proudění vzduchu (Coanda efekt). Díky „rotaci“ vzduchu kolem nástavců vzniká vzdušný vír, který vlasy kolem nástavce navine.

Proudící vzduch nikdy nepřesahuje teplotu 150°C. Pro kontrolu teploty vzduchu je v přístroji zabudován termistor, který teplotu přeměřuje až 40x za sekundu. V okamžiku, kdy by došlo k překročení zmiňované teploty jsou informace přeneseny do mikroprocesoru přístroje, který řídí topné těleso.

Airwrap tvaruje vlasy užitím tepla i proudění vzduchu zároveň. Nevýhodou klasických kulm či žehliček je právě absence proudění vzduchu. A právě proto musí být přístroje o to více rozžhavené, aby byly schopné vlas tvarovat.

Ovládání přístroje  

Samozřejmostí je jak nastavení teploty, tak intenzity. Ovládání je umístěno v horní části přístroje a je velmi snadné. Okamžitě si navyknete, co kde najdete a můžete tak přístroj ovládat pouze po paměti. Navíc přepínáč on/off je o maličko větší a umístěn níže. Nastavování je tedy intuitivní a odpovídá zažitým standardům z jiných přístrojů. Na zadní straně přístroje se pak ještě nachází přepínač, kterým odemknete připojené nástavce, pro jejich bezpečné sejmutí.

Dyson Airwrap Complete long - ovládání přístroje

Vysoušecí nástavec

Základem Airwrapu je vysoušecí nástavec, výrobcem též nazývaný jako předstylingový vysoušeč. Je oválného tvaru a prvně jsem jej vnímala jen jako doplňující prvek v bohatém příslušenství. Už jen název předstylingový vysoušeč ve mně vzbuzoval dojem, že vlasy tak nějak připraví, ale dokonalý finiš bych měla čekat od ostatních nástavců. Nemohla jsem se ale více mýlit. Díky tomuto nástavci získáte plnohodnotný fén. Výkonem mě opravdu ohromil. Nemáte-li čas a potřebujete vlasy jen rychle vysušit, není důvod proč sáhnout po jiném přístroji. Nejsem majitelkou extrémně husté kštice a délkou mé vlasy dosahují po lopatky. Vyfoukat vlasy do sucha (přijatelnou teplotou, která vlasy neničí) mi s mým starým fénem trvalo 8 minut. S Dysonem jsem čas sklepala na lehounce přes 4 minuty.

Dyson Airwrap Complete long s vysoušecím nástavcem

Je libo lokny či uvolněné vlny?

Jedním z důvodů, proč jsem nakonec zvolila Dyson Airwrap a ne fén Dyson Supersonic byla i vidina dokonale nedokonalých (plážových) vln. Samozřejmě si je mohu vytvořit i pomocí klasické kulmy či žehličky. Tuto cestu jsem ale doposud volila jen výjimečně. Prostě nechci své jemné vlasy takto přetěžovat a prvně je foukat a následně ještě přepalovat. Používám sice přípravky s termo ochranou, ale rozpálené plotny žehličky mi už přijdou moc.

Ve výbavě Airwrap najdeme hned dvě možnosti pro vytvoření zvlněných vlasů. První variantou jsou nástavce o šířce 40 mm. Díky těm lze dosáhnout právě uvolněnějších a přirozenějších vln. Jako obrovskou přednost přístroje hodnotím i fakt, že nástavce pro vytvoření kučeravých účesů jsou vždy dodány pro pravé a levé natočení. K informaci o směru natáčení slouží šipky nakreslené na jednotlivých nástavcích. Docílíte tak snadno symetrických účesů, se kterým jsem vždy u žehličky či kulmy celkem zápasila.

Dyson Airwrap Complete long - účes vytvořený 40 mm nástavcem na vlny

Tip! Pokud si stále nejste jistá na kterou stranu daný nástavec použít, koukněte se do zrcadla s fénem u hlavy. Šipky na nástavcích vám v odraze ukáží stranu, pro kterou jsou určeny.

Druhou možností jsou pak 38 mm nástavce, díky kterým získáte krásné drobnější prstýnky zvlněných vlasů.

Ať už zvolíte vlnky staženější nebo volnější, vždy jich docílíte s neuvěřitelnou lehkostí. Právě Coanda efekt, který vlasy „přitáhne“ k nástavci a automaticky si je namotá, se o vše postará. Vaším úkolem je vždy pouze oddělit pramínek vlasů a konečky přiblížit k nástavci. Osobně vždy před vytvářením vln vlasy předsuším s klasickým vysoušecím nástavcem (vlasy by měly být vysušeny na cca 80%). Lokny tak tvořím s lehce vlhkými vlasy. Vždy začínám vlasy vlnit na prostřední teplotu. Když už na dotek cítím, že jsou vlasy suché, teplotu snížím na nejnižší možnou a foukám dalších cca 10 sekund. Pramínek pak stáhnu a podržím smotaný v ruce, dokud zcela nevychladne. Takto pokračuji s celou hlavou.

Dyson Airwrap Complete long - účes vytvořený 38 mm nástavcem na lokny

Pokud jste v práci s kulmou či žehličkou podobně nešikovní jako já, určitě si vás Airwrap získá i tím, že je prostě nemožné si při natáčení vlasů popálit kteroukoli část vašeho těla.

V hlavní roli objem

Máte-li náladu na krásnou a objemnou foukanou, pak sáhněte po kulatém kartáči. Vytvořit dokonalý účes je i s tímto nástavcem tak snadné. Zde opět záleží jen na vás, zda vlasy předsušíte s klasickým nástavcem, nebo budete vytvářet objem od počátku s kulatým kartáčem. Pokud mě tlačí čas vždy vlasy předfoukám v předklonu – tím také naženu trochu objemu. Následně použiji kulatý kartáč a vlasy dotvaruji do požadovaného vzhledu. Přiznám se, že na první dojem na mě kulatý kartáč nepůsobil až tak kvalitním dojmem. Spíše jsem si říkala, že působí celkem křehce. Jednotlivé štětiny mi přišly měkké a snadno zlomitelné. Jde ale skutečně jen o prvotní dojem a práce s tímto nástavcem je jedna radost. Vysouší vlasy rovnoměrně a výsledek je vždy dokonalý.

Kartáč se navíc velmi snadno čistí od vlasů, což hodnotím jako velké pozitivum.

Dyson Airwrap Complete long - účes vytvořený kulatým kartáčem pro objem

Uhlazený účes? Není problém!

Pokud jste majitelkou kudrnatých vlasů (což upřímně závidím :) ), ale přejete si krásně uhlazený rovný účes, pak budete velmi potěšena, protože i na vás Dyson myslel. Ve výbavě Airwrapu najdete tuhý vyhlazující kartáč. Štětiny jsou velmi pevné a tuhé a nástavec by si tak měl poradit i se skutečně hodně nezkrotným účesem. Bohužel ve svém okolí nemám nikoho, kdo by měl takové vlasy. Mohla jsem tedy pouze ozkoušet, jak si kartáč poradí s „dredy,“ na které trpím v zimních měsících, třením šály a límců zimních bund o vlasy. Většinou mi jejich rozčesání zabere pár minut, ale s Dysonem a právě tímto nástavcem to byl problém na pár sekund.

Posledním nástavcem v balení je pak kartáč s měkkými štětinami zakončenými kuličkami. Ten osobně používám pro vytvoření lehce objemného, ale hlavně dokonale uhlazeného účesu. S touto foukanou vlasy vypadají jak po vyžehlení. Každý vlas naprosto rovný a na svém místě. Často po tomto kartáči sáhnu například 2-3 den od mytí, kdy mám ve vlasech stále ještě trochu objemu z foukané z předchozích dnů, ale konce již působí „uváleným“ a lehce krepatým dojmem. Vlasy klidně u konečků lehce navlhčím a „pročešu“ fénem právě s tímto nástavcem. A oživený účes bez mytí je na světě.

Dyson Airwrap Complete long - účes vytvořený kulatým kartáčem s měkkými štětinami

Čištění přístroje

Ideálně doporučuji čistit alespoň jednou měsíčně filtr přístroje (záleží i na četnosti používání přístroje). K tomu slouží malý kartáček, který naleznete v kufříku. Filtr přístroje se samozřejmě zanáší a fén tak ztrácí na výkonu. Navíc pravidelným čištěním prodloužíte životnost přístroje. Péče o filtr je velmi snadná. Stačí pouze stáhnout ochranný kryt na spodní části těla přístroje a kartáčkem filtr očistit.

Filtr ve spodní části přístroje a kartáček na jeho čištění

Pořídila bych si jej znovu?

Bez přemýšlení ANO! Ač jsem po nákupu přemýšlela, zda by měl fén stát takovou částku a zda jsem ji vůbec měla za Airwrap zaplatit, teď již mohu s jistotou a bez negativních emocí říct, že to byla skvělá investice. Vysoušeč se v ničem nepodobá ostatním přístrojům na trhu. Jde o unikátní produkt, který využívá nekonvenční technologie.

Po prvních čtrnácti dnech, než jsem vyzkoušela, co všechno Airwrap dokáže, jsem obdržela na svou foukanou do krásných volných vln největší lichotku. V době pandemie, kdy už jsem neviděla kadeřnici více než třičtvrtě roku, mě velmi potěšil dotaz, kdy jsem stihla takhle ráno kadeřnici, že mám krásně udělané vlasy. Když začnou vypadat i dlouho nebarvené a nestříhané vlasy takto zdravě díky kvalitní foukané, veškeré pochybnosti o vynaložených penězích vezmou za své.

Ano, lze si za méně peněz pořídit kvalitní fén, žehličku i kulmu. Neznám však jiného výrobce, kterému by se podařilo nacpat všechny tyto přístroje do jednoho jediného, a navíc aby každý z nich stále fungoval bezchybně. Většina kombinovaných přístrojů obnáší jistou dávku kompromisů. Například když si kvůli úspoře prostoru pořídíte kombinovanou pračku se sušičkou. Spotřebič ani v jedné z činností nedosahuje kvalit jako přístroje samostatné. Dysonu se však takový přístroj vytvořit podařilo!

Plusy:

+ neuvěřitelně kvalitní zpracování přístroje, jednotlivých komponentů a koženého pouzdra

+ bohaté příslušenství - fén, kulma a žehlička v jediném přístroji

+ nepřepaluje vlasy díky používání teploty maximálně 150°C a její neustálé kontrole

+ snadné natáčení vlasů díky Coanda efektu

+ vytvoření účesů jako od kadeřníka s minimem námahy

+ dlouhý otočný přívodní kabel

Mínusy:

- vysoká pořizovací cena

- pro někoho může být rozměrově náročnější umístit v koupelně celý box

- u varianty long nelze nástavce vyskládat v kufříku jako u krátké varianty

Autor: , Publikováno: 21.07.2021

Celkové hodnocení produktu Dyson Airwrap Complete Long redakcí Který.cz
98%

Nejprodávanější v této kategorii


Nejlépe hodnocené kulmofény


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.