Recenze CLINIQUE ID - vyberte si péči na míru

Také jste si někdy, stejně jako já, pořídila pečující či dekorativní kosmetiku, kterou používá vaše kamarádka a která ji neuvěřitelně svědčí? Avšak po vyzkoušení jste zjistila, že pro vás se prostě nehodí či vám dokonce škodí? Nejste v tom sama. Kéž by byla péče o pleť takto jednoduchá a existoval by jeden jediný produkt, který by vyhovoval prostě všem. Takový ale bohužel ještě nikdo nevymyslel. Potřeby každé pleti jsou jiné a je proto nesmírně důležité svou pleť dobře znát a vědět, co ji zrovna dodat. Clinique vymyslel skvělou péči, kterou si každá žena poskládá na míru svým potřebám, řadu Clinique ID. I já jsem si své kombinace sestavila, a tak se pojďme podívat, jak jsem s produkty spokojená.

Kde koupit Clinique ID?


Než prozradím, jaké personalizované produkty jsem si sestavila, pojďme se podívat v čem spočívá ona hydratační péče na míru od Clinique ID.

Celý nápad je velmi jednoduchý a přiznám se, že to mě na tom celém velmi baví. Nečekejte, že někdo složitě namíchává přípravek přímo pro vás a vy tak budete na produkt čekat třeba měsíc a náležitě za něj i zaplatíte. Personalizovaná péče od Clinique spočívá v tom, že existuje pouze několik typů pleti a problémů se kterými se potýká a dle nich společnost vytvořila čtyři základní báze (všechny hydratační), do kterých si vyberete „cartrige“ (na výběr z pěti různých variant). Různými kombinacemi vzniká dvacet unikátních produktů, a tak věřím, že Clinique ID si může najít místo v koupelně každé z nás.

Základní báze

Dramatically DifferentTM Moisturizing BB-Gel

Jak již název napovídá, základem této báze je hydratační BB gel. Gel v jednom kroku pleť vyživí, sjednotí odstín a lehce natónuje. Primárně jde ale stále o pečující přípravek. Určitě nečekejte dramatické krytí pupínků či jiných problémů pleti.

Dramatically DifferentTM Moisturizing Lotion+

Pro dehydratovanou pokožku je ideální tato lehoučká báze, stavěná na hydratačním mléce. Pleti dodá hydrataci až na 8 hodin. Pomáhá posilovat přirozenou bariéru pleti a udržuje tak vlhkost uvnitř pokožky. Ideální spíše pro sušší pokožku.

Dramatically DifferentTM Oil-Control Gel

Pro mastnější pleť je určena tato báze, která je bez přidaných olejů, ale zajišťuje pleti 8 hodin hydratace s matujícím efektem. Snadno se do pleti vpíjí a chrání ji před negativními vnějšími vlivy.

Dramatically DifferentTM Hydrating Jelly

Lehounké želé postavené na vodní bázi bez přidaných olejů. Ideální volba hledáte-li 24hodinovou hydrataci pro vaši pleť. Chcete-li produkt k ochraně pleti před působením vlivů z vnějšího prostředí, pak zvolte tento základ a určitě nešlápnete vedle. Vhodný pro všechny typy pleti. Gel je velmi svěží a rychle se vstřebává.

Náplně s aktivním koncentrátem

iD For Irritation (Zelená)

Zelená cartrige byla vytvořena pro ženy s podrážděnou pletí. Díky obsahu probiotických kvasinek (Lactobacillus) přispívá ke zklidnění pokožky.

iD For Pores & Uneven Texture (Modrá)

Trpíte-li na rozšířené póry a válčíte s nerovnoměrnou texturou, pak je pro vás ideální volbou modrá náplň, obsahující AHA kyseliny (někdy nazývané též jako ovocné kyseliny), které zjemní texturu pleti a pomohou s rozšířenými póry.

iD For Uneven Skin Tone (Bílá)

Bílou náplň volte, pokud máte problémy s různorodou barvou pleti. Díky extraktu z kořene anděliky japonské vám tato cartrige pomůže získat jednotný tón.

iD For Lines & Wrinkles (Fialová)

Chcete-li vyhladit pleť a vyplnit linky či vrásky, pak zvolte fialovou náplň. Ta obsahuje například syrovátkový protein, který pomáhá s vyhlazením pleti.

iD For Fatigue (Oranžová)

Působí-li vaše pleť unaveným a mdlým dojmem, zvolte náplň oranžové barvy. Aktivní látkou je taurin, který přispívá k povzbuzení a oživení pleti. Pleť bude projasněná a svěží.

Moc chválím rozlišení náplní dle barev (včetně vnitřního obsahu), kdy v okamžiku odlišíte, kterou cartrige používáte. Nemusíte složitě hledat názvy drobounkým písmem apod. Bohužel jsou všechny aktivní koncentráty dobarvované přidanými umělými barvivy, která pro pleť nemají absolutně žádnou přidanou hodnotu (spíše způsobují jen psychologický prospěch). U některých lidí s velmi citlivou pokožkou mohou dokonce způsobovat podráždění pleti. Osobně obarvení obsahu jednotlivých kartuší považuji za zbytečné i z toho hlediska, že jsou hůře viditelné, pokud zvolíte BB gel. Oba pečující produkty vycházejí z pumpičky z velmi blízkých otvorů, a tak jsou téměř ihned spojeny.

Bohužel v žádné kombinaci není použit SPF faktor, a tak je nutné jej pleti dodat v jiném produktu.

Balení

Celkovým vzhledem jsem nadšená. Ač je produkt v celoplastovém balení, vypadá krásně a za mě nepůsobí nikterak laciným dojmem. Všechny možné kombinace najdete v tvarově stejných nádobkách, odlišují se pouze barvami.

Co se mi na celém nápadu strašně líbí je, že stačí stisknout pumpičku (která je součástí náplně) a ta si natáhne přípravek i ze základní báze. Do ruky si tak vmáčknete již ideální množství obojího. Základní báze je o objemu 115 ml, náplně jsou pak 10 ml velké. Přiznám se, že ještě nejsem na konci balení, a tak nemohu říct, zda produkty dojdou souběžně. Ale odhadem věřím, že ano, jelikož pouhým okem lze vidět, že lahvička dávkuje oba produkty cca v poměru 1:10 (náplň:báze).

Tip! Vždy stiskněte pumičku až „nadoraz“. Vzhledem k tomu, že jedním stiskem se musí nadávkovat oba produkty, přičemž aktivního koncentrátu se dávkuje méně, se při slabším stisknutí pumpičky může stát, že si aplikujete jen základní bázi. Pokud je jeden stisk pumpičky pro vás až moc přípravku, aplikujte jej na krk a dekolt.

Jakou kombinaci jsem zvolila já?

Přes léto jsem sáhla po kombinaci BB gelu a fialové náplně pro vyplnění linek a vrásek. Volba základní báze v podobě BB gelu byla u mě pro letní měsíce jasnou volbou. Během teplých letních dní nebojuji s výrazně dehydratovanou pletí a přecházím pouze na tónované pleťové krémy či právě BB krémy.

A proč jsem zvolila právě fialovou náplň? Přiznám se, že spíše vylučovací metodou. Obecně nemám problémy s podrážděnou pletí, nerovnoměrnou texturou či nesjednoceným barevným tónem. Jediné cartrige, které tedy přicházely v úvahu byly fialová a oranžová. Avšak problémy s unavenou a mdlou pletí mívám spíše v zimních měsících, kdy trpím na absenci slunečních paprsků a vitamínu D. Zvolila jsem tedy fialovou náplň, která vyplňuje linky a vrásky pleti. Primárně je náplň určena spíše pro zralejší pleť, než mám já sama, ale určitě se lehkému vypnutí pleti nebráním.

Na zimní měsíce jsem zvolila kombinaci hydratačního želé (Dramatically DifferentTM Hydrating Jelly) a oranžové cartrige. Jak jsem již psala víše, tato kombinace mi přišla ideální právě pro vysušenou a mdlou pleť, na kterou v zimních měsících trpím. Co se této hydratační báze týče, musím velmi pochválit lehkou konzistenci. Přípravek se výborně a rychle vstřebává a lze jej snadno používat pod make-up. Myslím si, že díky své lehkosti bude ideální volbou i pro letní měsíce. Já jsem si jej však pořídila až během podzimu, a tak s ním mám zkušenosti jen během chladných dní. Osobně jej chválím a velmi ráda ho používám jako každodenní péči.

Složení a vůně

Přiznám se, že z hlediska složení přípravků nejsem úplně spokojená. Značku Clinique jsem vždy považovala za výrobce spíše šetrnější kosmetiky, kterým složení není jedno. Bohužel jak jsem zmiňovala již výše například do jednotlivých náplní je dodána úplně zbytečně barva, která má opravdu jen estetický efekt. Pro některé uživatele však může být dráždivá. Osobně nejsem majitelkou citlivé pleti, ale i tak mě složení zajímá a čím dál častěji upřednostňuji složením nekontroverzní přípravky jak pečující, tak i dekorativní kosmetiky.

V produktech se vyskytují některé dráždivé látky či látky s potenciálně negativním vlivem na pleť. Zde bych zmínila například Lecitin obsažený ve fialové náplni (čím dál častěji zmiňován jako potencionální karcinogen). Veškerá zmiňovaná dodaná barviva, která představují v kosmetice nepředvídatelné riziko a jsem zastáncem toho, aby se kosmetika zbytečně nedobarvovala. Takovým známým „drážditelem“ pleti je například obsažený Butylenglykol či Pentylenglykol a další. Postrádám naopak úplně základní složky v péči o pleť v podobě vitamínů nebo ceramidů.

U fialové náplně bych vypíchla složky jako Palmitoyl tripeptide – 1, který má příznivý vliv na produkci kolagenu v pokožce, pomáhá zmenšovat velikost vrásek. Palmitoyl tripeptide – 7 zase zvyšuje produkci Kyseliny hyaluronové a stimuluje syntézu kolagenu. Kofein, který je silným antioxidantem, potlačuje otoky kolem očí a celkově pokožku zklidňuje. Tato náplň dále obsahuje celou řadu složek pro lepší hydrataci pleti (Glycerin, Pentylenglykol, Taurin a další).

Oranžová složka obsahuje příznivé složky jako například Kyselinu glykolovou, která velmi dobře váže vodu a díky svým exfoliačním vlastnostem pomáhá pokožce k mladšímu a zářivějšímu vzhledu. Najdeme zde například i Kyselinu salicylovou, která proniká hluboko do pokožky a dokonale vyčistí póry (ideální pomocník v boji s akné). Extrakt z listů zeleného čaje je silným antioxidantem, posiluje a chrání pleť.

Velmi kvituji, že veškeré báze a náplně jsou bez dodané umělé parfemace.

Celé složení jednotlivých přípravků naleznete na konci článku.

Jak jsem s produkty spokojená?

U obou zvolených kombinací produktů osobně musím vychválit základní báze. Jak hydratační BB gel, tak i hydratační želé odvádějí skvělou práci a já oba přípravky velmi ráda používám. Pleť je po nanesení krásně hladká, produkty se rychle vstřebávají a pokožce dodávají vše tak, jak slibují.

Co se bází týče jedinou drobnou výtku mám k BB gelu, a to k aplikaci. K produktu je třeba se stavět opravdu jako k pečující kosmetice a ne dekorativní. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je nutné BB gel celkem rychle a pečlivě rozetřít po celém obličeji, k uším i na krk. Ideálně v jedné vrstvě a bez vracení k již namazaným místům. Snadno při aplikaci mohou vzniknout šmouhy a nevzhledné fleky. Navíc BB gel je po vymáčknutí z pumpičky šedý a tmavne až při a po aplikaci. Než jsem tedy vychytala správné nanášení občas jsem na spodní čelisti a u uší objevila fleky, které působily jako hodně nekvalitně aplikovaný make-up. Osobně tedy do rukou vmáčknu dvě dávky z pumpičky, které rozetřu na tvář, k uším a na krk. Vše dokonale rozmažu a výsledek je opravdu velmi přirozený a příjemně zářivý. Vždy ale výsledek ještě před odchodem z domu překontroluji.

Pleť po nanesení Clinique ID dramatically different moisturizing BB gel v kombinaci s fialovou náplní (lines & wrinkles)

K náplním mám spíše neutrální postoj. Nemohu říct, že by byly vyloženě špatné. Spíše si nejsem jistá, zda jsou výsledky tak výrazné a silné. Možná je i problémem, že mohou být lehce zastíněny skvělou kvalitou základních bází u kterých mám pocit, že odvádějí práci i za cartrige.

U fialové náplně jsou výsledky přeci jen trošku výraznější. Po prvním týdnu jsem prakticky žádné změny nezaznamenala. BB gel sám o sobě dělá pleť krásnou. Po cca třech týdnech pleť působila vyhlazenějším dojmem, ale to vše přisuzuji spíše dobré hydrataci pokožky. Určitě tento produkt budu i nadále používat, ale myslím, že fialová náplň poslouží o něco lépe zralejší pleti, než mám já.

Bohužel zklamáním je pro mě náplň oranžová. Ani po dvou měsících používání jsem nezaznamenala změny v oživení pleti. Produkt takto určitě dopotřebuji, jelikož jak jsem již psala hydratační želé je podařené. Co si však příště již nepořídím je tato náplň. Z vlastní zkušenosti mám ale pocit, že na mdlou pleť nepomáhá prakticky žádný pečující produkt, ale je třeba začít o tělo pečovat zevnitř.

Plusy:

+ Skvělá a dlouhotrvající hydratace pleti (základní báze jsou velmi povedené)

+ Velká variabilita o možnosti kombinací

+ Při správné aplikaci bb gelu opravdu krásná a zářivá pleť

+ Hezké balení produktů

+ Bez parfemace

Mínusy:

- Vyšší pořizovací cena

- Přípravky obsahují některé kontroverznější složky a přidaná barviva

- V přípravcích postrádám SPF faktor

- Náplně mi nepřijdou až tak silné

Složení Clinique ID dramatically different moisturizing bb-gel

AQUA (WATER), DIMETHICONE, ISODODECANE, BUTYLENE GLYCOL, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, GLYCERIN, SACCHAROMYCES LYSATE EXTRACT, LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT, POLYGONUM CUSPIDATUM ROOT EXTRACT, LACTOBACILLUS FERMENT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, OLETH-10, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEEDCAKE, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT, POLYSILICONE-11, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, CAFFEINE, TREHALOSE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL DICAPRATE, TROMETHAMINE, PROPYLENE GLYCOL STEARATE, HEXYLENE GLYCOL, MAGNESIUM STEARATE, LAURETH-23, CARBOMER, LAURETH-4, SILICA, CAPRYLYL GLYCOL, CELLULOSE ACETATE, DISDIUM EDTA, BHT, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, IRON OXIDES (CI 77491), IRON OXIDES (CI 77492), IRON OXIDES (CI 77499), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)

Složení Clinique ID dramatically different hydrating jelly

AQUA (WATER), BIS-PEG-18, METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, HYPNEA MUSCIFORMIS (ALGAE) EXTRACT, GELIDIELLA ACEROSA EXTRACT, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT, PADINA PAVONICA THALLUS EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEEDCAKE, SUCROSE, CAFFEINE, SODIUM HYALURONATE, HYDROXYETHYL UREA, HYDROLYZED RICE EXTRACT, SORBITOL, SODIUM POLYASPARTATE, PPG-6-DECYLTETRADECETH-30, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL DICAPRATE, CAPRYLYL GLYCOL, TREHALOSE, POLYSORBATE 80, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE, HEXYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL

Složení Clinique ID lines & wrinkles

AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, WHEY PROTEIN, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SODIUM CITRATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) SEED EXTRACT, CAFFEINE, PORPHYRIDIUM CRUENTUM EXTRACT, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-1, MICROCOCCUS LYSATE, PULLULAN, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TAURINE, HEXYLENE GLYCOL, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, LECITHIN, XANTHAN GUM, CARBOMER, POLYSORBATE 20, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, BLUE 1 (CI 42090), RED (CI 17200)

Složení Clinique ID fatigue

AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, GLYCOLIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, CAFFEINE, SODIUM RNA, SALICYLIC ACID, GLYCERIN, ADENOSINE PHOSPHATE, ALBIZIA JULIBRISSIN BARK EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS (GREEN TEA) LEAF EXTRACT, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, ACETYL CARNITINE HCL, PHOSPHOLIPIDS, LACTOBACILLUS FERMENT, CAPRYLYL GLYCOL, TAURINE, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, STEARIC ACID, DISODIUM EDTA, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, RED 4 (CI 14700), YELLOW 5 (CI 19140)

Autor: , Publikováno: 04.01.2021

Celkové hodnocení produktu Clinique ID redakcí Který.cz
75%

Nejprodávanější v této kategorii


Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.