Huawei Watch GT 3 – hodinky, které se ženám budou líbit

Na podzim tohoto roku uvedl čínský výrobce na trh nový upgrade již známých hodinek Huawei Watch 3 s dodatkem GT.

Co nového v nich najdeme a jak vypadají, se podívejme v recenzi níže. Utáhněte si řemínek a jdeme na to…

První dojem je vždy důležitý

Jak je vidno z mých referencí, tak mi již rukama prošly asi všechny vydání chytrých hodinek tohoto čínského výrobce. Některé mě zaujaly více a některé méně, přece jen je to věc vkusu a i využití.

Na vyzkoušení jsem nyní dostala dámskou verzi s 42mm ciferníkem. Na první pohled se jedná o velmi povedený a propracovaný design. Tělo hodinek, které samo o sobě bez řemínku váží pouhých 35g, je tvořeno 3D zakřiveným sklem a celkovou tloušťkou 10,2mm. Řemínek o tloušťce 2cm si můžete vyměnit za jakýkoliv Vám vyhovující. Já jsem měla k dispozici celokovový řemínek Milanese s dvěma magnety místo tradičních dírek. Ty musím říci, že na první dojem jsou silné, ale během dne nositel pocítí, že řemínek povoluje a je potřeba jej dotáhnout. Hodinky jsou jinak vyrobeny v nerezové oceli.

Displej hodinek je tvořen 1,32” AMOLED displejem s rozlišením 466 x 466 pixelů. I za jasného dne je skvěle čitelný s jasnými barvami.

Boční strana hodinek je již tradičně ozdobena otočnou korunkou, která slouží pro přiblížení/oddálení jednotlivých funkcí v menu. Pod ní najdete chytré tlačítko, které si můžete přizpůsobit na rychlé spuštění vybrané aplikace. Od výrobce tam je vždy nabídka cvičebních režimů. Pod tlačítky najdete opět i reproduktor, který je překvapivě hlasitý.

Na trhu je k dostání i pánská verze s ciferníkem o průměru 46mm 1,43“ displejem se stejným rozlišení, o 7g větší váhou a o 2mm širším řemínkem. Ačkoliv jsem hodinky neměla fyzicky v ruce, tak ze všech Huawei Watch generací se mi vzhledově líbí nejvíce.

Již osvědčenou a oceňovanou funkcí je párování za pomoci QR kódu. V aplikaci Huawei zdraví si jen vyberte, že chcete párovat nové zařízení, naskenujete kód a je hotovo.

Bílá krabička lahodící oku ženy

U pánských hodinek jsme zvyklí na tradiční černou krabičku. Dámské hodinky se naopak ukrývají v bílé krabičce. V té vyjma hodinek najdete i bezdrátovou nabíjecí stanici vč. USB kabelu a manuál. Škoda jen, že kabel je poměrně krátký a vždy tak musíte přemýšlet, kam si pohodlně hodinky k nabití odložit.

Kdo by hledal třeba kožený řemínek, tak bude hledat marně, ten zda na výměnu není. Za mě je to trochu škoda, kožený bych ocenila více než kovový, ale nevadí.

Osvědčené funkce v novém kabátku

Za poslední cca 2 roky jsme si již zvykli, že čínský výrobce své hodinky vybaví velkým množstvím funkcí.

Již u předchůdce Huawei Watch 3 jsme se setkali s novým operačním systémem Harmony OS. V Huawei Watch GT 3 najdete dokonce již verzi 2.1.0. Za dobu testování mi velmi často naskakovaly nové aktualizace, až to občas bylo lehce otravné. Na druhou stranu je ale pěkné vidět, že se čínští vývojáři v práci nenudí. Hodinky tak lze opět spárovat se zařízeními Android a iOS.

Na displeji si opět můžete vybrat z velkého množství vzhledu ciferníku nebo si stáhnout další, i placené, přímo v aplikaci Huawei zdraví. Možnost stahování placených ale není povolen u zařízení s operačním systémem iOS. Vybraný obrázek si můžete i navolit na Always On Display, a nemusíte tak mít jen černý displej.

Výdrž baterie u dámských hodinek pro mě byla trochu zklamáním. Výrobce uvádí výdrž až 7 dní v „klidovém režimu“ a až 5 dní při aktivním režimu. Bohužel i za běžného používání (bez využití sportovních aktivit, telefonování, přehrávání hudby) jen s notifikací příchozích hovorů, zpráv a monitoringu spánku, mi již pátý den ráno hlásily nízkou úroveň baterie a musím říct, že i dovybití mi přišlo velmi rychlé. Zároveň jsem ale neměla ani zapnutou funkci Always On Display. Za mě by si hodinky zasloužily o něco silnější baterii. U pánské verze výrobce uvádí až 14 dní v klidovém režimu a až týden při aktivním používání. Malým bodem k dobru je fakt, že je lze díky bezdrátovému nabíjení zpětně nabíjet např. z mobilního telefonu. Z nuly na 100% se dostanete za cca hodinku, a to je velmi příjemné.

Mezi již nezbytné sportovní režimy patří kromě běhu či jízdy na kole i chůze vč. turistiky, plavání, lyžování atd. Vodotěsnost je stanovena až do 50m, ale výrobce výslovně nedoporučuje se s nimi např. potápět. Zároveň i doporučuje kovový řemínek nepoužívat při aktivitách, kde je více vody. O to víc pak zamrzí, že hodinky mají jen jeden řemínek.

Stálicemi mezi funkcemi je např. ukazatel východu a západu slunce, fází měsíce či přílivu a odlivu. Zapomenout nesmíme ani na celodenní monitoring SpO2, možnost přijímání/odmítání hovorů, sledování hladiny stresu atd.

Prostřednictvím Huawei AppGallery si lze stáhnout některé aplikace přímo do hodinek. Stále zde ale nejsou pro nás oblíbené aplikace jako Spotify, YouTube atd.

Vnitřní kapacita uložiště nabízí prostor o velikosti až 4GB. To pro nahrání oblíbených songů není vůbec špatné.

Úhlopříčka displeje: 1,32”        
Typ displeje: všechny AMOLED
Velikost pouzdra: 42mm2
Hmotnost: 35g bez řemínku
Vodotěsnost: 5 ATM
Max. výdrž baterie: až 7 dní
Běžná výdrž baterie: max. 5 dní

Máme zde i pár novinek

Na spodní části hodinek opět najdete diody měřící srdeční aktivitu, SpO2 či míru stresu. Měření srdeční aktivity je teď ještě přesnější, díky celkem 8 diodám a 2 světelným vzorům.

Za mě skvělým vylepšením je silnější systém proti rušení signálu. Běžně se mi během běhání venku stávalo, že díky špatnému pokrytí, byla uběhnutá trasa přerušena, protože hodinky ztratily signál. Hodinky ale nyní podporují více satelitních systému a díky tomu je stabilita signálu mnohem lepší.

Skvělým vylepšením je „osobní běžecký kouč.“ Pokud jste již v minulosti využívali aplikaci Huawei zdraví, tak Vám na základě zaznamenaných informací poradí, jak se ještě zlepšit.

Další skvělou novinkou je možnost přímo z hodinek odpověď na příchozí hovor výběrem předdefinované SMS zprávy nebo rychlá odpověď na SMS formou emotikonu nebo krátké předdefinované SMS zprávy.

Výrobce uvádí na svých stránkách i novou funkci, kdy si můžete zlepšit své denní návyky – cvičení, pitný režim atd. Tato funkce je ale zatím dostupná jen pro určité země a nám zatím nebyla zpřístupněna.

A zapomenout nesmím ani na měření teploty pokožky. Opět zde ale platí pravidla jako u předchůdců - Aby Vám hodinky co nejpřesněji teplotu změřily, musíte je mít nasazeny min. 10 minut a vyhýbat se prostředí, které by měření mohlo ovlivnit (větrno, vlhko, přímý slunečný svit nebo extrémní teploty atd.). Měření teploty berte ale jen orientačně, není 100% přesné.

Jak hodinky vidím celkově?

Huawei Watch GT 3 jsou dozajista pěkným módním doplňkem. Z hlediska funkčnosti jsou pro běžné uživatele zcela dostačující. Pokud nebude nositelka sportovní maniak, tak ji naprosto skvěle poslouží. Pro mě osobně mají příjemné novinky, ale pokud bych si mohla vybrat, tak z hlediska dámských hodinek bych zůstala spíše u Huawei Watch Fit, ačkoliv designově je to úplně něco jiného, a z celkového pohledu bych volila stále pánskou verzi Huawei Watch GT 2 nebo i verzi Pro.

Určitě ale doporučuji :-)

Klady:
- opravdu povedený design
- nové funkce
- rozšířené možnosti odpovědi na hovory a SMS

Zápory:
- za mě malá výdrž baterie
- kovový pásek nevhodný pro některé sportovní aktivity

Autor: , Publikováno: 09.12.2021, Výrobce: Huawei

Nejprodávanější v této kategorii


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.