Huawei MatePad 11, M-Pencil a Smart Magnetic Keyboard – plný servis, který nebude snadné dát z rukou

  • Home /
  • Recenze /
  • elektronika /
  • tablety /
  • Huawei MatePad 11, M-Pencil a Smart Magnetic Keyboard – plný servis, který nebude snadné dát z rukou

Kde koupit Huawei MatePad 11?


V letošním roce náš čínský výrobce překvapuje jednou novinkou za druhou. Čím dál více tak začíná konkurovat dalším výrobcům, kteří ve velkém ovládají trh. Zda se mu s touto novinkou podaří zamíchat trhem se podíváme v recenzi níže.

3 bílé krabičky plné překvapení

Dostat k testování několik krabiček najednou značí hodně zábavy a překvapení. Pojďme se podívat, co se v nich ukrývá…

Největší ze všech tří boxů tvoří samotný tablet. Displej tabletu zabírá, až na miniaturní kovový rámeček, celou plochu, a teprve až po spuštění se zobrazí cca centimetrový rámeček po celém obvodu. V horní liště najdete ještě čočku fotoaparátu. Celkový design je vytvořen v minimalistickém stylu, kdy zadní straně dominuje stříbrný nápis Huawei a fotoaparát s LED diodou blesku. Mě se do ruky dostalo barevné provedení Matte Grey. Na stránkách výrobce najdete uvedené i barvy Isle Blue a Olive Green, ale ty bohužel zatím nejsou na našem trhu k dostání. Po obvodu rámečku najdete celkem 4 mikrofony/reproduktory se zvukem Harman Kardon, tlačítko na regulaci hlasitosti, tlačítko power on/off, slot na micro SD kartu a samozřejmě USB C port k nabíjení. V krabičce samozřejmě nechybí nabíjecí USB kabel s adaptérem, jehlice pro otevření slotu pro paměťovou kartu a manuál.

O něco menší krabičku tvoří samotné pouzdro s klávesnicí na tablet. To barevně ladí s tabletem, díky barvě Dark Grey. Co u pouzdra ale nejvíce zaujme je jeho magnetická síla. Magnet tablet drží opravdu velkou silou, a díky tomu Vám jen tak tablet nevypadne. Zároveň se při otevření velmi rychle „chytne“ předdefinované lišty a z tabletu je ihned „notebook.“ Na klávesnici najdete celkem dvě polohy uchycení, díky kterým se Vám lépe pracuje, i sledují filmy. Klávesnice se automaticky s tabletem spáruje a bezdrátově se nabíjí. Poslední vychytávkou je i indukce, díky které se tablet po otevření obalu ihned zapne a při zaklapnutí se sám uspí. Škoda jen, že klávesnice není podsvícena.

Aby vše bylo ještě dokonalejší, tak nesmíme zapomenout ani na tužku M-Pencil. Ta je vyvedena ve stříbrném designu s černým nápisem Huawei. V krabičce k ní najdete celkem 3 druhy hrotů – celoplastový a dva plastové s různou délkou kovového hrotu. Hroty je velmi jednoduché vyměnit. Tužku je zároveň velmi jednoduché spárovat s tablet. Na horní liště rámečku se na pravé straně nachází další silný magnet, který tužku podrží a zároveň ji bezdrátově nabíjí. Vždy se tak po přiložení na zapnutém tabletu zobrazí úroveň nabití. Perem si tak můžete dělat poznámky, kreslit si nebo si i v některých aplikacích můžete ručně zapsat text, a ten bude převeden do tištěné podoby.

Displej, který jen září

Huawei MatePad 11 disponuje vysokou obnovovací frekvencí, přesněji 120Hz. Za dob využívání jsem tak nikdy nezaznamenala jakékoliv zaseknutí, ať už při surfování na internetu, sledování filmů nebo hraní her. Z hlediska barevnosti nabízí tablet barevnou škálu DCI-P3. Kdo tento pojem neslyšel, tak Vám jej jednoduše vysvětlím. Barevné spektrum je pestřejší než u jiných zařízení se škálou sRGB (cca o 25%) a díky tomu tak na obrazovce vidíte více barev. Celkový dojem se tak více podobá realitě než jen u „obyčejné“ škály sRGB.

V současné době se prakticky každý výrobce elektrotechniky snaží snížit neblahý vliv barevné zářivosti displeje na uživatelovi oči. Huawei k této novince obdržel dva certifikáty od společnosti TÜV Rheinland.
Tím prvním je Low Blue Light – technologie, která redukuje modré barevné spektrum vyzařované displejem.
Druhým je certifikát Flicker-Free – technologie, která eliminuje blikání displeje na pozadí při jakékoliv intenzitě jasu.

Práce, práce a zase ta práce

Rozhodnete-li se tablet využívat jako nezbytný pracovní doplněk, tak budete velmi spokojeni. Funkce, které Vám tablet nabídne, se budou hodit každému.

Multipliers funkcí Windows Lock - rámci některých aplikací může pracovat na dvou úkolech zároveň.

Multi-Window – funkce, kterou jsem opravdu ocenila. V rámci jednoho displeje jsem si mohla otevřít až 4 okna a jednodušeji tak pracovat mezi několika aplikacemi.

Více výhod pro uživatele Huawei

Používáte-li více zařízení Huawei, tak jistě oceníte jejich propojitelnost.

Jednou z nich je například „Click & Share.“ Podmínkou je podporování funkce NFC v telefonu a operační systém Harmony OS 2.0 a vyšší v tabletu i na telefonu. Pak už Vám jen postačí na tabletu zmáčknout tlačítko Shift a následně si již můžete dokumenty z telefonu přenášet do tabletu a pracovat na nich zde. Bohužel zde se mi nepodařilo funkci ozkoušet - jsem jediným uživatel Huawei v mém okolí a telefon nepodporuje NFC :-(

Zvuk, který byste asi nečekali

Již delší dobu využívám externí reproduktor od výrobce, kterého nebudu zmiňovat, ale mezi výrobci této kategorie patří k nejlepším. Huawei MatePad 11 disponuje audiozařízením od výrobce Harmon Kardon. Že Vám výrobce nic neříká? Jedná se o jednu z divizí americké společnosti Samsung Electronics, které se specializuje na audiozařízení.

Jak jsem již zmínila výše, v rámci tabletu najdete 4 reproduktory, díky kterým je zvuk neuvěřitelně čistý a opravdu výrazný. Musím dokonce říci, že jsem byla opravdu zaskočena kvalitou zvuku a nemít už dávno externí reproduktor, tak bych si jej možná ani nepořídila. Huawei MatePad 11 tuto funkci opravdu skvěle zastane.

Reproduktory fungují i jako mikrofony. Mnoho kolegů mi v minulosti řeklo, že slyší, jak během hovorů skrze notebook píšu na klávesnici. Při používání tohoto tabletu si ale mysleli, že jsem psaní omezila. Opak je ale pravdou. Mikrofony díky speciální zabudované funkci odfiltrují okolní zvuky a uživatelé na druhé straně !linky,“ tak uslyší prakticky jen Vás.

Jak dlouho vydrží tohle „dělo“ nabité?

Pokud si kupujete tablet těchto kvalit, tak i očekáváte, že s Vámi stráví celý pracovní den a ještě něco navíc. Ani zde výrobce nezklamal. Tablet bez problému vydržel polovinu dne, a to jsem jej ani moc nešetřila od přehrávání videí a hudby. Určitě se tak nemusíte bát, že Vás tablet během schůzky nechá ve štychu.

Co se mi nepovedlo vyzkoušet?

Nebylo toho mnoho, ale přece jen se něco našlo. Vytvořila jsem si video v telefonu Huawei a pokusila jsem se jej převést do tabletu, abych si jej mohla doupravit. Zde se mi ale nepodařilo přenést video do tabletu, a to jen díky tomu, že EMUI jsem měla nižší čísla 10.

Ilustrační foto

Fotoaparát dostačující na videohovory

Počítat s tím, že byste zde našli opravdu vysoce kvalitní fotoaparát, je zbytečné. Pro pořízení „rychlo“ fotografií je fotoaparát dostačující. Určitě ale neslouží k pořizování vysoce kvalitních fotografií. Já jej tak využila maximálně na videohovory.

Ještě trochu technikálií

Hledáte-li nový tablet, určitě Vás budou zajímat jeho technické vlastnosti. Pojďme si je v rychlosti projít:
Rozměry: 253,8 x 165,3 x 7,3mm
Váha: 485g
Displej: 10,95“ FullView QHD
Operační systém: Harmony OS 2.0
Procesor: Qualcomm Snapdragon 865
Paměť: operační 6GB, uložiště 128GB + slot na Micro SD kartu
Fotoaparát: zadní fotoaparát 13Mpx s LED bleskem a umělou inteligencí, přední 8Mpx
Baterie: 7250 mAh s možností superrychlého nabíjení

Na první zdvihnutí působil tablet trochu těžce, ale během chvilky si zvyknete. Hodně mě potěšila možnost si optimalizovat displej. Nejenom, že si můžete vybrat velikost zobrazení, ale samozřejmě si můžete celkově přepnout displej do tmavého módu, verze pro čtení (kdy jsou tóny displeje žlutější) nebo si celkově na používání nechat teplejší barvy displeje, a tím tak potlačit modré a pro oči náročnější odstíny.

Ber či nech být?

Plusy:
- povedený design vč. pouzdra s klávesnicí
- skvělý zvuk
- vysoce kvalitní displej s funkcemi pro snížení poškození očí
- možnost rozšíření o SD kartu
- dobrá kapacita baterie

Mínusy:
- nepodsvícená klávesnice
- bez podpory google aplikací (google chrome, youtube at.)

Já osobně bych si tablet pořídila hned. S jeho funkčností jsem byla nadmíru spokojena. Jediným „ale“ by pro mě byla celková cena za všechny 3 komponenty, kdy se aktuálně k datu vydání recenze, pohybujeme okolo 16.500Kč.Autor: , Publikováno: 24.09.2021, Výrobce: Huawei

Nejprodávanější v této kategorii


Nejnovější recenze produktů Huawei


Recenze Huawei Watch Fit – hodně sportu za málo peněz

Huawei Watch GT 2 - chytrý doplněk nejen na běhání!

Recenze Huawei P Smart Z - pop-up za pop cenu!

Recenze: Huawei P30 - těsně pod vrcholem

Recenze Huawei P30 Lite - tříoký králem střední třídy

Diskuze


Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.