92.1% Hodnocení

Hammond SK Pro 73 - moderní zázrak hudebního melanže

Hodnocený produkt: Hammond SK PRO-73

Klíčové vlastnosti:
Polotónové vodopádové klávesy Vysoce kvalitní emulace Tón táhla citlivý na rychlost Vzorky s vysokým rozlišením Mono Synth engine Vestavěné DSP efekty Fyzicky modelované zvuky divadelních varhan Přímé připojení napájení Více přiřaditelných výstupů

Hammond SK Pro 73, který čerpá sílu ze svých kořenů, je triumfální směsicí vintage zvuků a moderního kouzla, která dokáže oživit každé pódium. Poloduté klávesy s vodopádem nabízejí bezproblémový zážitek z hraní, který vyhovuje jak na pódiu, tak ve studiu. Jeho přídavné klávesy se ukazují jako neocenitelné pro programování a hraní komplexních sestav s vysoce kvalitní replikací elektromechanických, elektronických a píšťalových varhan, pian a samplů i virtuální analogové syntézy. Není však dostatečně citlivá na tlak a upouští od jemné scény aftertouch. Za zmínku stojí jeho samply s vyšším rozlišením a čtyři robustní zvukové enginy nabízející širokou zvukovou krajinu.

K základům této mazané klaviatury patří autentické varhanní zvuky prostřednictvím nově vyvinuté sekce Drawbar Organ a zcela nový engine Piano/Ensemble se vzorky předních akustických klavírů ve vysokém rozlišení. Rozšířené hlasy tranzistorových a píšťalových varhan, široká nabídka klávesových nástrojů a engine Mono Synth ve spojení s vestavěnými efekty DSR z něj činí všestranný nástroj pro tvorbu. Jeho analogově modelovaná syntezátorová sekce, ansámblová sekce s dechovými, jazýčkovými, smyčcovými, sborovými a bicími nástroji spolu s přímým připojením napájení a několika přiřaditelnými výstupy otevírají pokročilým hráčům svět možností.

Ačkoli se SK Pro 73 může zdát komplikovaný a drahý, vynahrazuje to brilantností svého designu a bohatostí a rezonancí zvuků, které dokáže generovat. Vzhledem k tomu, že nabízí působivou míru autenticity svého varhanního enginu a je dostatečně zručný v emulaci vintage analogového hardwaru, zcela nově pojímá roli pódiového piana. Díky své štíhlé konstrukci je přenosnější než tradiční Hammond a konzistentní, spolehlivý hardware zajišťuje nižší frekvenci údržby a ladění.

Klaviatura Hammond SK Pro 73, vybavená nesčetnými funkcemi, jako je například engine MTW nabízející zvuky vícekontaktních kláves, fyzikálně modelované zvuky divadelních varhan a tón táhla reagující na rychlost pro organičtější a vintage zvuk, je pravděpodobně vynikající klaviaturou poskytující výkonné výkony a zároveň propůjčující nenapodobitelný hammondovský nádech.


Cena/výkon
92%
Zpracování
92%
Design
92%
Funkce
90%

Specifikace produktu

Typ klávesnice: 73 kláves

Tato vlastnost popisuje počet kláves, které má klávesnice. Standardní klávesnice pro klavír má 88 kláves, zatímco syntezátory a varhany často mají 73 nebo 61 kláves. Tato klávesnice má 73 kláves, což se často používá při vystoupeních kvůli své přenosnosti a dostatečnému rozsahu pro většinu hudebních forem.

Hodnocení: 80%
Modelování varhan: VASE III

Modelování varhan se odkazuje na digitální techniku syntézy zvuku, při které je reprodukován tón a dynamika tradičních varhan. VASE III je známé pro svou vysokou přesnost v napodobování organické povahy varhan.

Hodnocení: 90%
Polyfonie: Neomezená

Polyfonie je počet jednotlivých not nebo tónů, které klávesnice může současně produkovat. Neomezená polyfonie je vysoce žádoucí, protože zajišťuje, že ani při hraní složité, vrstvené hudby nebudou noty přerušeny ani se nemůže objevit efekt 'odpadlých' not.

Hodnocení: 100%
Regulátory: 9+1

Regulátory jsou formou tónového závěru na varhanní konzoli, které ovládají hlasitost konkrétních druhů zvuků. Mít 10 z nich poskytuje velkou možnost přizpůsobení zvuku.

Hodnocení: 75%
Generátor Virtuálních ToneWheel: 96 digitálních tone-wheelů

Jde o systém, který simuluje původní tone-wheel generátor u varhan Hammond. Čím vyšší je číslo, tím větší rozmanitost tónů může poskytnout. Číslo 96 poskytuje dostatečnou variabilitu.

Hodnocení: 85%
Kliknutí klávesy: Volitelné

Kliknutí klávesy je slyšitelným efektem kontaktů kláves v elektrických varhanách. Pokud je volitelné, znamená to, že můžete tento zvuk zapnout nebo vypnout podle svého gusta.

Hodnocení: 70%
Hmotnost: 35, 3 lbs

Jedná se o hmotnost klávesnice. 35,3 liber lze považovat za středně přenosné, ale nemusí být ideální pro časté cestování.

Hodnocení: 60%
Digitální Leslie: Pokročilý digitální Leslie

Leslie je rotační reproduktor, který přidává specifický efekt do zvuku varhan. Digitální verze tento efekt replikuje elektronicky. 'Pokročilý' naznačuje, že má vylepšené funkce nebo schopnosti.

Hodnocení: 85%
USB konektivita: MIDI I/O, paměť flash disku

Odkazuje se na druh USB připojení, která jsou k dispozici. MIDI I/O znamená, že může přijímat a vysílat MIDI data. Paměť flash disku umožňuje ukládání a načítání předvoleb a nastavení pomocí USB flash disku.

Hodnocení: 85%

Srovnání cen

Další hodnocení a diskuze:

recenze od www.soundonsound.com

SK Pro 73 je vynikající nástroj, který si stejně dobře poradí na pódiu i ve studiu

Plusy a mínusy:

Polovodivé klávesy s vodopádovým efektem jsou citlivé na sílu stisku

Barvový displej a přidružené ovládání jsou zachovány u obou modelů

Pro SK Pro 73 jsou extra klávesy neocenitelné pro programování a hraní složitých nastavení

SK Pro 73 nabízí vysokokvalitní emulace elektromechanických, elektronických a varhanních nástrojů, stejně jako klavíry, sample-based i virtuální analogovou syntézu

SK Pro 73 není citlivý na tlak

Vyloučení aftertouch je chybou

SK Pro 73 je drahý

Z SKX Pro jsou ztraceny některé drobné, ale užitečné bonusy


recenze od www.sweetwater.com

Hammond SK Pro je výkonný a všestranný keyboard, který nabízí autentické zvuky varhan spolu s širokou škálou kvalitních klavírních, ansámblových a syntetických hlasů. Díky pokročilým funkcím a intuitivnímu rozhraní je tento nástroj ideální volbou pro vážné umělce a nahrávací umělce. Nicméně, vysoká cena může být pro některé hudebníky překážkou.

Plusy a mínusy:

- Autentický zvuk varhan z nově vyvinuté sekce Drawbar Organ

- Vysoké rozlišení vzorků a čtyři robustní zvukové motory pro maximální zvukovou realitu

- Nová digitální Leslie pro věrnou reprodukci jedinečného tónu a efektů skříně Leslie

- Nový klavírní ansámblový motor s vysokorychlostními vzorky předních akustických koncertních klavírů

- Výkonný monofonní motor Synth a vestavěné DSP efekty pro neomezené tvorbu zvuku

- Kombinace a oblíbené pro vystoupení v reálném čase a snadný přístup k často používaným zvukům

- Cena může být pro některé hudebníky příliš vysoká


recenze od mixdownmag.com.au

Hammond SK Pro je neuvěřitelný varhanní nástroj vhodný pro pódiové i domácí prostředí. Množství hardwaru převzatého z vlajkového modelu Hammond XK-5 znamená, že zní skvěle a hraje se na něm ještě lépe. I když je třeba se seznámit s funkcemi, je to nakonec velmi dobrá volba.

Plusy a mínusy:

Vysoko sofistikovaný orgánový engine emuluje zvuk a pocit tradičního Hammondova varhan na velmi autentické úrovni

Široká škála zvuků varhan, včetně tone wheel, transistorových a píšťalových varhan, umožňuje hudebníkům přesně přizpůsobit tón SK Pro

Drawbars odvozené od vlajkového modelu, Hammond XK-5, jsou skvělé na dotek

73 klávesová klávesnice s efektem vodopádů je navržena tak, aby emulovala pocit tradičních Hammondových varhan a nabízí velmi hmatovou odezvu

Je kompetentní i v roli stage pian a výkonnostně srovnatelný s jinými stage piani, i když je více zaměřený na varhany,

Tenký design z něj dělá významně lehčí než tradiční Hammond a více mobilní.

Konstantní a spolehlivý hardware a software snižuje potřebu časté údržby a neustálého ladění.

Úžasný krok správným směrem pro digitální emulaci vintage analogového hardwaru

Získání přehledu o funkcích a možnostech SK Pro je výrazně náročnější než u některých střízlivějších stage pian.


recenze od gearspace.com

Hammond SK PRO-73 je klávesový nástroj na profesionální úrovni, který nabízí širokou škálu vysokokvalitních zvuků a funkcí pro pokročilé hráče. Pro začátečníky může být příliš složitý a dražší, ale je to vynikající investice pro vážné hudebníky a interprety.

Plusy a mínusy:

Rozšířené hlasy tranzistorů a varhanních píšťal

Široká škála klávesových nástrojů, včetně vysokého rozlišení křídlových a elektrických pianových zvuků

Základní nástroje – dechové, dřevěné, smyčcové, sborové a perkusní - v sekci souboru

Monofonní sekce analogového modelu

Přímé napájení a více přiřaditelných výstupů

Drahé

Může být příliš složité pro začátečníky


recenze od gearspace.com

Hammond SK Pro je univerzální klávesový nástroj, který exceluje v zvucích hammondových varhan a nabízí unikátní vícekontaktní klávesy a funkce rychlosti. Fyzikálně modelované zvuky divadelních varhan jsou také vynikající funkcí. Zatímco přidání mono synth motoru nemusí být pro někoho nutné, SK Pro dělá z tohoto nástroje univerzální volbu pro širokou škálu hudebníků.

Plusy a mínusy:

Nejnovější motor MTW s vícekontaktními klávesovými zvuky

Jednotlivý tón táhla může reagovat na rychlost pro více organický a vintage zvuk

Skvělé zvuky VOX, Farfisa, varhany a divadelní varhany

Fyzikálně modelovaný mono synth motor

Zvuky z 99% identické s vintage B3

Vylepšený model Leslie

Zvláštní zařazení mono synth motoru


recenze od bonnersmusic.co.uk

Pokud hledáte velmi všestrannou virtuální klávesnici s tonem Hammondu, který je bohatý a teplý, ale hrubý a chraplavý, SK PRO je vynikající volbou. Je to investice do vaší hudby, která stojí za každý vynaložený peníz.

Plusy a mínusy:

Zbrusu nový fyzický modelovací syntezátor reprodukuje zvuky klasických analogových syntezátorů

Robustní 11pinový Leslie konektor, kompatibilní s reproduktory se třemi kanály a jednokanálovými rotary kabinami

Jedna sada Drawbars s 9 kmitočty a 100 předvolbami pro reprodukci zvuků legendárních varhan

Tři části (Upper, Lower, Pedal) mohou být hrány na klávesnici nástroje nebo řízeny přes MIDI

Klávesy citlivé na dynamiku, polovážené, s Square-front stylus „Waterfall“

Používán je modelovací Tonewheel Organ MTW1 od Hammonda s třemi dalšími zvukovými sekcemi

Všechny čtyři zvukové sekce mohou být rozděleny nebo vrstveny současně

Jsou poskytnuty dodatečné ovladače pro pitch bend a modulaci


recenze od thomann.de

Vynikající stage keyboard s všemi zvuky, které potřebujete a vynikající simulací B3

Plusy a mínusy:

Mnoho dobrých až velmi dobrých zvuků v čtyřech zvukových sekcích

Vynikající simulace B3

Vzorky křídlí a klavírů a zvuky Fender Rhodes, Wurlitzer a Clavinets jsou velmi dobře provedeny

Snadno hratelná klávesnice pro varhany, klavír a e-piana

Dobrá cena-výkon poměr

Komplikované programování

Přiložený anglický návod obsahuje jen polovinu celého návodu

Volání soundpatchů a kombinací jen přes displej


Podobné dobře hodnocené produkty

Hammond SK PRO-73
Hammond SK PRO-73
92.1%

60 390 Kč

Číst recenze (7)
Hammond SK PRO
Hammond SK PRO
91%

55 789 Kč

Číst recenze (5)
KURZWEIL KP200
KURZWEIL KP200
90%

13 690 Kč

Číst recenze (1)
KURZWEIL KP300 X
KURZWEIL KP300 X
89%

11 690 Kč

Číst recenze (5)
Hammond SKX PRO
Hammond SKX PRO
88.3%

84 890 Kč

Číst recenze (3)
KORG Pa300
KORG Pa300
86.7%

17 490 Kč

Číst recenze (3)

Napsat komentář

Máte s nějakým výrobkem zkušenosti? Chcete se na něco zeptat? Napište nám komentář.