Výběr podle důkazů · ověřeno 1. 9. 2026

Nejlepší JBL sluchátka 2026

JBL má v nabídce desítky podobně pojmenovaných sluchátek, ale rozdíl mezi řadami Tune, Live, Tour a Endurance není jen v ceně. Vybrali jsme pět přesných aktuálních modelů a u každého porovnali oficiální specifikace, produktové testy a opakující se zkušenosti majitelů.

5 přesných modelůSpecifikace + testy + zákazníciCeny ověřeny 1. 9. 2026
Černá JBL Tour One M3, vítěz srovnání JBL sluchátek
Přesná černá varianta JBL Tour One M3. Oficiální produktový snímek JBL.

Nejlepší celkově

JBL Tour One M3

Nejsilnější kombinace ANC, výdrže, LDAC a kabelového i USB poslechu. Výchozí zvuk doporučujeme doladit.

Nejlepší špunty

JBL Tour Pro 3

Detailní zvuk, dobré ANC a pouzdro, které přenese zvuk i z palubní zábavy nebo notebooku.

Nejlepší levná volba

JBL Tune 780NC

Výborná výdrž a moderní aplikace kolem 1 500 Kč. ANC a jemnost zvuku odpovídají nižší třídě.

Rychlé srovnání

Řada určuje kompromis, tvar způsob použití

Tour vede kvalitou a výbavou, Live nabízí rozumný střed a Tune šetří peníze. Endurance je specialista: jeho háčky a IP68 mají pro běžce větší hodnotu než slabé ANC.

PořadíPřesný modelKonstrukceVýdržANCCena odSkóre
#1Tour One M3Black, JBLTOURONEM3BLKNáhlavní70 h bez ANC / 40 h s ANCVýborné6 431 Kč92/100
#2Tour Pro 3Black, JBLTOURPRO3BLKTWS špunty11 h bez ANC / 8 h s ANC; až 44 h s pouzdremVýborné5 976 Kč90/100
#3Live 780NCBlack, LIVE780NCBLK, EAN 1200130033469Náhlavní80 h bez ANC / 50 h s ANCVelmi dobré3 713 Kč88/100
#4Tune 780NCBlack, JBLT780NCBLKNáhlavní76 h bez ANC / 50 h s ANCZákladní1 472 Kč84/100
#5Endurance Peak 4Black/Grey, JBLENDUPEAK4BLKG, EAN 1200130027611TWS s háčky12 h bez ANC / 8 h s ANC; až 48 h s pouzdremSlabé2 055 Kč82/100

Doporučené modely

Pět JBL, u kterých sedí model, důkazy i dostupnost

Každá karta odděluje tvrzení výrobce, nálezy testů, zákaznické vzorce a naši interpretaci. Redakční skóre je normalizované mezi těmito pěti modely; není to převzaté hodnocení jednoho média.

#1

Nejlepší celkově

JBL Tour One M3 Black

Black, JBLTOURONEM3BLK

92/ 100
JBL Tour One M3 Black
Náhlavní ANC: Výborné Cestování, Práce, Hudba od 6 431 Kč

Nejvyváženější volba pro cestování a soustředěný poslech. Nabízí nejsilnější kombinaci ANC, výdrže, kodeku LDAC a kabelového i USB audia, jen tovární zvuk stojí za doladění ekvalizérem.

Kontrola varianty: Hodnocena černá varianta; recenze na Heurece slučují barevně odlišné, technicky shodné varianty Tour One M3.

Vysoká jistota důkazů

Ověřené parametry

Měniče
40 mm
Hmotnost
278 g
Bluetooth
5.3
Kodeky
SBC, AAC, LC3, LDAC
Výdrž
70 h bez ANC / 40 h s ANC
Kabel
USB-C audio a 3,5mm analog

Redakční skóre

Zvuk
91
ANC a izolace
94
Komfort / držení
88
Funkce
96
Výdrž
95
Cena / výkon
85

Ověřený fakt

Co potvrzuje výrobce

Oficiální stránka uvádí 40mm měniče, 278 g, Bluetooth 5.3, LDAC/LC3 a až 70 hodin bez ANC nebo 40 hodin s ANC. Sluchátka přijímají audio přes USB-C i přiložený 3,5mm kabel.

Atribuovaný nález

Co zjistily nezávislé testy

SoundGuys naměřil velmi silné potlačení hluku a výbornou výdrž, ale upozornil na neobvyklé tovární ladění. TechRadar chválil detail a separaci, současně popsal výšky jako ostřejší u agresivních nahrávek a plasty jako méně prémiové.

Opakující se zkušenosti

Co hlásí zákazníci

Majitelé opakovaně chválí zvuk po doladění, ANC, pohodlí, aplikaci a výdrž. Méně nadšené recenze zmiňují zahřívání uší, otisky na plastech, občasné dotykové přešlapy a nutnost upravit výchozí ekvalizaci.

97 % · 27 hodnocení · ověřeno 1. 9. 2026

Proč ano

  • Špičkové ANC a dlouhá výdrž
  • LDAC, USB audio i 3,5mm kabel
  • Velmi široká výbava a kvalitní aplikace

Na co pozor

  • Výchozí zvuk si žádá EQ
  • Plastové zpracování nepůsobí tak luxusně jako cena
  • Při delším poslechu mohou hřát
#2

Nejlepší špunty

JBL Tour Pro 3 Black

Black, JBLTOURPRO3BLK

90/ 100
JBL Tour Pro 3 Black
TWS špunty ANC: Výborné Cestování, Telefonování, Každý den od 5 976 Kč

Nejlepší JBL do kapsy. Chytré pouzdro umí fungovat jako bezdrátový vysílač z USB-C nebo 3,5mm zdroje a dvojice měničů podává detailní, energický zvuk. Přidané funkce však výrazně zvyšují cenu.

Kontrola varianty: Hodnocena černá varianta. Heureka spojuje barevné varianty se stejným hardwarem a část recenzí vznikla v pobídkové kampani Testuj.to.

Vysoká jistota důkazů

Ověřené parametry

Měniče
10,2mm dynamický + armatura 5,1 × 2,8 mm
Hmotnost
5,6 g / sluchátko; pouzdro 71,8 g
Bluetooth
5.3
Kodeky
SBC, AAC, LDAC
Výdrž
11 h bez ANC / 8 h s ANC; až 44 h s pouzdrem
Pouzdro
Dotykový displej, USB-C/3,5mm vysílač

Redakční skóre

Zvuk
93
ANC a izolace
91
Komfort / držení
87
Funkce
98
Výdrž
88
Cena / výkon
80

Ověřený fakt

Co potvrzuje výrobce

Oficiální datasheet potvrzuje hybridní dvojici měničů, LDAC, Bluetooth 5.3, šest mikrofonů, bezdrátové nabíjení a výdrž až 11 hodin bez ANC, respektive 8 hodin s ANC. Pouzdro přenáší zvuk z USB-C i 3,5mm vstupu.

Atribuovaný nález

Co zjistily nezávislé testy

SoundGuys ocenil ANC, konektivitu a téměř desetihodinovou naměřenou výdrž sluchátek; výhrady měl k ceně a pěnovým nástavcům. TechRadar vyzdvihl detail a separaci, ale upozornil na dražší pozici a méně jisté držení při prudkém pohybu.

Opakující se zkušenosti

Co hlásí zákazníci

Opakují se pochvaly zvuku, basů, ANC, usazení a funkcí pouzdra. Kritičtější majitelé zmiňují vysokou cenu, větší pouzdro, nechtěné dotyky na displeji a ojediněle se opakující potíže s hovory, hlasitostí či připojením.

92 % · 30 hodnocení · ověřeno 1. 9. 2026

Proč ano

  • Detailní zvuk se samostatnou armaturou
  • Výborné ANC a bohatá konektivita
  • Pouzdro funguje jako univerzální vysílač

Na co pozor

  • Vysoká cena
  • Pouzdro je větší a těžší
  • Pěnové nástavce nemusí sednout každému
#3

Nejlepší střední třída

JBL Live 780NC Black

Black, LIVE780NCBLK, EAN 1200130033469

88/ 100
JBL Live 780NC Black
Náhlavní ANC: Velmi dobré Práce, Dojíždění, Hudba od 3 713 Kč

Rozumný krok mezi levným Tune a drahým Tour. Přináší Bluetooth 6.0, LDAC, pohodlnější konstrukci a dlouhou výdrž. ANC funguje nejlépe na hluboký monotónní hluk; nezávislé laboratoře se v celkovém hodnocení jeho síly rozcházejí.

Kontrola varianty: Přesná černá varianta byla ověřena podle SKU a EAN. Zákaznický souhrn Targetu slučuje pouze barevné varianty stejného modelu Live 780NC.

Střední jistota důkazů

Ověřené parametry

Měniče
40 mm
Hmotnost
260 g
Bluetooth
6.0
Kodeky
SBC, AAC, LC3, LDAC
Výdrž
80 h bez ANC / 50 h s ANC
Kabel
USB-C na 3,5mm analog

Redakční skóre

Zvuk
89
ANC a izolace
86
Komfort / držení
86
Funkce
92
Výdrž
96
Cena / výkon
86

Ověřený fakt

Co potvrzuje výrobce

JBL uvádí 40mm měniče, 260 g, Bluetooth 6.0 a až 80 hodin bez ANC nebo 50 hodin s ANC. Přiložený USB-C–3,5mm kabel umožňuje analogový poslech; přímý 3,5mm konektor na mušlí není.

Atribuovaný nález

Co zjistily nezávislé testy

RTINGS naměřil přes 60 hodin s ANC a označil jeho účinek za velmi silný, současně popsal posílené basy a možný tlak na větší hlavy. What Hi-Fi slyšel dobré potlačení hlubokého dunění, ale slabší účinek na hlasy a vyšší hluk. Rozpor proto nezakrýváme.

Opakující se zkušenosti

Co hlásí zákazníci

Na přesné produktové kartě Targetu se opakují pochvaly plného zvuku, pohodlí, baterie a každodenní použitelnosti. Střední a negativní zkušenosti upozorňují na silnější bas a na to, že ANC lépe tlumí hluboký než ostrý či proměnlivý hluk.

4,6 / 5 · 37 recenzí · ověřeno 1. 9. 2026

Proč ano

  • Dlouhá reálná i udávaná výdrž
  • LDAC, Bluetooth 6.0 a kvalitní aplikace
  • Plný zvuk a dobré pohodlí

Na co pozor

  • ANC není stejně účinné ve všech pásmech
  • Silnější přítlak může vadit větším hlavám
  • Basové ladění může maskovat jemné detaily
#4

Nejlepší cena / výkon

JBL Tune 780NC Black

Black, JBLT780NCBLK

84/ 100
JBL Tune 780NC Black
Náhlavní ANC: Základní Každý den, Dojíždění, Rozpočet od 1 472 Kč

Nejlepší volba do zhruba 1 500 Kč, pokud je důležitější výdrž, svižný bas a aplikace než opravdu silné ANC. Je lehký a funkčně moderní, konstrukce ale svírá více a zvuk není tak jemný jako u Live či Tour.

Kontrola varianty: Hodnocen je aktuální model Tune 780NC, nikoli starší Tune 770NC. Heureka slučuje barevné varianty se stejnými parametry.

Vysoká jistota důkazů

Ověřené parametry

Měniče
40 mm
Hmotnost
225,2 g
Bluetooth
6.0
Kodeky
SBC, AAC, LC3
Výdrž
76 h bez ANC / 50 h s ANC
Kabel
USB-C na 3,5mm analog

Redakční skóre

Zvuk
83
ANC a izolace
72
Komfort / držení
79
Funkce
87
Výdrž
96
Cena / výkon
94

Ověřený fakt

Co potvrzuje výrobce

Oficiální datasheet uvádí 40mm měniče, 225,2 g, Bluetooth 6.0, LC3 a výdrž 76 hodin bez ANC nebo 50 hodin s ANC. Pět minut nabíjení má dodat dalších pět hodin; analogový kabel vede z USB-C sluchátek do 3,5mm zdroje.

Atribuovaný nález

Co zjistily nezávislé testy

Les Numériques ocenil energický zvuk, výdrž, pasivní izolaci, ovládání a aplikaci. Vytkl méně odstíněný bas, menší detail ve výškách, silnější sevření a aktivní potlačení pod úrovní nejlepších konkurentů.

Opakující se zkušenosti

Co hlásí zákazníci

Převažují pochvaly basového zvuku, ceny, výdrže a možností aplikace. V méně příznivých recenzích se opakují slabší ANC, zdlouhavější párování, hřátí v létě, vrzání při chůzi a občasná nutnost znovu nastavit software.

96 % · 13 hodnocení · ověřeno 1. 9. 2026

Proč ano

  • Velmi dobrá výdrž za nízkou cenu
  • Lehká konstrukce a moderní konektivita
  • Podrobný ekvalizér v aplikaci

Na co pozor

  • ANC je spíše základní
  • Silnější přítlak a méně jemné podání
  • USB-C slouží pro analogový kabel, ne jako univerzální USB audio
#5

Nejlepší na sport

JBL Endurance Peak 4 Black/Grey

Black/Grey, JBLENDUPEAK4BLKG, EAN 1200130027611

82/ 100
JBL Endurance Peak 4 Black/Grey
TWS s háčky ANC: Slabé Běh, Posilovna, Déšť od 2 055 Kč

Nejjistější JBL na běh a intenzivní trénink díky háčkům a krytí IP68. Kupujte je kvůli držení, odolnosti a výdrži, ne kvůli ANC: nezávislé měření ukazuje, že potlačení hluku je slabé.

Kontrola varianty: Ověřena černo-šedá varianta podle SKU a EAN. Heureka slučuje barvy, nikoli odlišné generace.

Vysoká jistota důkazů

Ověřené parametry

Měniče
10 mm
Hmotnost
10,5 g / sluchátko; pouzdro 80,5 g
Bluetooth
5.4
Odolnost
IP68 sluchátka / IPX2 pouzdro
Výdrž
12 h bez ANC / 8 h s ANC; až 48 h s pouzdrem
Mikrofony
6

Redakční skóre

Zvuk
82
ANC a izolace
63
Komfort / držení
84
Funkce
86
Výdrž
92
Cena / výkon
86

Ověřený fakt

Co potvrzuje výrobce

JBL potvrzuje 10mm měniče, Bluetooth 5.4, šest mikrofonů, multipoint, výdrž 12 hodin bez ANC či 8 hodin s ANC a krytí sluchátek IP68. Nabíjecí pouzdro má pouze IPX2.

Atribuovaný nález

Co zjistily nezávislé testy

RTINGS ověřil velmi jisté držení, odolnost a konzistentní zvuk, ale ANC podle měření téměř netlumí hluboké dunění. Český Chip popsal jistotu při běhu i skocích, basovější zvuk a čitelné středy; pouzdro označil za velké a těžké.

Opakující se zkušenosti

Co hlásí zákazníci

Majitelé nejčastěji chválí pevné držení, baterii a aplikaci. Méně příznivé zkušenosti zmiňují složitější nasazování, velké pouzdro, slabé ANC či šum a u části uší tlak navzdory tomu, že háčky sluchátka udrží.

89 % · 9 hodnocení · ověřeno 1. 9. 2026

Proč ano

  • Háčky drží při běhu a skocích
  • IP68 a dlouhá výdrž
  • Dobře čitelný energický zvuk pro trénink

Na co pozor

  • ANC má malý praktický účinek
  • Pouzdro je velké a těžké
  • Nasazení a tlak závisí na tvaru ucha

Jak jsme hodnotili

Nejdřív přesná varianta, potom verdikt

U každého modelu jsme nejprve uzamkli název, barvu, SKU nebo EAN a oficiální parametry. Potom jsme četli aktuální produktové testy a pozitivní, střední i negativní recenze na přesné produktové kartě.

Přednost měly zdroje z let 2025–2026. Pokud se testy rozcházejí — například u ANC modelu Live 780NC — uvádíme obě zjištění. Slabší zákaznický vzorek snižuje jistotu, nikoli automaticky skóre produktu.

Ověřený fakt

Specifikace, manuál, SKU a výdrž uváděná výrobcem. Bez redakčního přibarvení.

Nález testu

Měření nebo poslech konkrétní redakce, vždy jí výslovně připsaný.

Zákaznický vzorec

Opakující se téma napříč kladnými, středními i zápornými recenzemi.

Redakční inference

Naše srovnání pro konkrétní použití, podepřené předchozími třemi vrstvami.

Časté otázky

Jak vybrat správnou řadu JBL

Která JBL sluchátka jsou nejlepší celkově?

Pro náhlavní poslech doporučujeme JBL Tour One M3: mají nejvyváženější kombinaci ANC, výdrže, konektivity a pohodlí. Kdo chce špunty, dostane podobně prémiovou výbavu u Tour Pro 3, včetně chytrého vysílacího pouzdra.

Jaký je rozdíl mezi JBL Tune, Live a Tour?

Tune cílí na nízkou cenu a dlouhou výdrž, ale má základnější konstrukci a ANC. Live přidává pohodlí, LDAC a účinnější potlačení hluku. Tour je prémiová řada s nejlepším ANC, podrobnější výbavou a vyšší cenou.

Která JBL sluchátka jsou nejlepší na běh?

Endurance Peak 4 díky háčkům a IP68 drží nejjistěji při běhu i v dešti. Jejich ANC je ale slabé; venku je navíc bezpečnější nechat zapnutý okolní režim a vnímat provoz.

Lze tato JBL používat kabelem?

Tour One M3 podporují 3,5mm analog i digitální USB-C audio. Live 780NC a Tune 780NC používají přiložený analogový kabel USB-C na 3,5 mm. TWS modely Tour Pro 3 a Endurance Peak 4 se kabelem neposlouchají, pouzdro Tour Pro 3 však umí zvuk z kabelového zdroje bezdrátově přenést.

Která JBL mají nejlepší potlačení hluku?

Z této pětice vychází nejlépe Tour One M3, následovaný Tour Pro 3. Live 780NC dobře potlačuje hlavně hluboký monotónní hluk, zatímco Tune 780NC má ANC spíše základní a Endurance Peak 4 slabé.