Image description
malé spotřebiče kuchyňské spotřebiče rýžovary

Jak vybrat rýžovar - připravte si dokonale uvařenou rýži i vy!

Ač se příprava rýže jeví jako jednoduchý úkon, ke kterému nás maminky pouštěly jako k jednomu z našich prvních kuchařských počinů, opak může být pravdou. Na rýži se toho dá pokazit mnohé – můžeme ji rozvařit nebo naopak nedovařit, můžeme ji připravit jako suchou a hodně sypkou, a dokonce ji lze i spálit. Zejména rýži připéct je při klasické přípravě celkem jednoduché, vždy mám pocit, že se jen na „chvíli“ otočím a rýže se na dně hrnce připálí a celý obsah hrnce získá nahořklou chuť. Proč si tedy práci nezjednodušit a v dnešní době plné technologií nedat šanci právě rýžovaru?

Číst dále

Chcete si pořídit automatický kávovar? Poradíme vám, jak jej vybrat.

Spousta lidí si neumí svůj den představit bez šálku kvalitní kávy. Někteří tímto kofeinovým nápojem zahajují den, jiní si jej vychutnávají třeba až po obědě. Ať už si dopřáváte kávu v kteroukoli denní dobu a v jakémkoli množství, určitě oceníte možnost připravit si ji ve své vlastní kuchyni. Nejsnazšími způsoby přípravy kávy v pohodlí domova jsou kapslové kávovary a pokud dáváte přednost čerstvě namleté kávě pak to jsou kávovary automatické, kterým věnujeme tento článek.

číst dále
Image description
Malé spotřebiče Kuchyňské spotřebiče topinkovače

Jak vybrat topinkovač - i topinka může mít zdravou podobu!

Jste-li milovníky křupavých a do zlatova opečených chlebů a topinek, pak čtete ten správný článek. Zdravější a snazší variantou, jak si tento pokrm připravit je pořídit si topinkovač. Nejen že nezašpiníte jediný kousek nádobí, zároveň ale nebudete muset topinku přepalovat na oleji. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak topinkovač vybrat, aby splňoval veškeré vaše požadavky.

Číst dále

Recenze Lauben VacuFit Blender - inovace v přípravě smoothie?

Na začátku prosince loňského roku jsem obdržela tři produkty od značky Lauben, které jsem měla možnost otestovat. V krabici se nacházel ponorný modul Sous Vide Stick, vakuovačka Vacuum Sealer a Vacufit Blender, kterému je věnována tato recenze. Dle výrobce se jedná o revoluční zařízení, které by mělo být ve všech směrech lepší než konvenční mixéry. VacuuFit Blender jsem testovala po dobu téměř dvou měsíců. Jak vakuový mixér obstál a zda zvážit jeho koupi se dozvíte v naší recenzi.

číst dále
Image description
malé spotřebiče kuchyňské spotřebiče svářečky folií

Recenze Lauben Vacuum Sealer - čerstvost nadevše

Jestliže preferujete méně časté výlety do supermarketu a zároveň chcete mít plnou lednici, ale často se vám stává, že potraviny vyhazujete, jelikož je nestihnete spotřebovat máme pro vás snadné řešení. Otestovali jsme novinku od výrobce kuchyňských spotřebičů společnosti Lauben, konkrétně Vacuum Sealer. V naší recenzi se dozvíte hlavní přednosti, ale i případné nedostatky této vakuovačky.

Číst dále

Recenze Lauben Sous Vide Stick - oslňte své strávníky!

Chcete-li ohromit rodinu či návštěvu jídlem jak z michelinské restaurace, které bude skvěle chutnat i vypadat a zároveň si uchová veškeré živiny a barvu, máme pro vás skvělé řešení. Více jak měsíc a půl jsme pro vás testovali ponorný modul na přípravu pokrmů metodou sous-vide od značky Lauben. Jak v testu obstál a zda by měl nalézt místo i ve vaší kuchyni se dozvíte v našem článku.

číst dále
Image description
malé spotřebiče kuchyňské spotřebiče kuchyňské roboty

Kuchyňský robot - Nejdůležitější parametry pro správný výběr

Pokud je pro vás pečení a vaření koníčkem a víte, že láska prochází žaludkem, určitě oceníte pomocníka v kuchyni, kterým kuchyňský robot rozhodně je. Nejen, že usnadní řadu procesů, ale ušetří i spoustu času a námahy. Jedná se sice o jednoho z nejrozměrnějších spotřebičů v kuchyni, ale pokud vyberete přístroj správně, může vám nakonec ušetřit spoustu místa a peněz tím, že zastoupí většinu ostatních spotřebičů.

Číst dále

Hrnec na pomalé vaření - hlavní přednosti a přehledný návod jak jej vybrat

Pomalý hrnec je v posledních letech velkým trendem v oblasti zdravého životního stylu. Spousta lidí však nemá tušení o co vlastně jde, případně si jej plete například s metodou sous-vide či jej považuje za obdobu papiňáku. V následujícím článku se vám pokusíme popsat jeho hlavní přednosti a sepsat návod, jak si vybrat ten správný do vaší domácnosti.

číst dále

Relevantní testy