Bezdrátová sluchátka - jaká vybrat a které parametry sledovat? (+ nejlepší pro 2024)

  • Home /
  • Speciál /
  • Bezdrátová sluchátka - jaká vybrat a které parametry sledovat? (+ nejlepší pro 2024)

Jestliže se stále rozhodujete, zda vyměnit sluchátka s kabelem za modernější bezdrátovou variantu, doufáme že oceníte následující článek. Nejdůležitějším kritériem výběru jsou určitě vaše osobní preference. I přesto se vám pokusíme nastínit klady i zápory bezdrátových sluchátek a poradit, která sluchátka jsou vhodná právě pro Vás.

Nejprodávanější v kategorii

Pokud už vás nebaví neustálé rozmotávání kabelů od sluchátek, případně jste přišli na nevýhodu toho, že má váš mobilní telefon pouze jeden konektor jak pro nabíjení, tak pro zapojení sluchátek, určitě se již nějaký čas poohlížíte po bezdrátové variantě poslouchání hudby. Výběr bezdrátových sluchátek není nikterak složitý. Některé specifikace a požadavky byste však měli brát v potaz a nevybírat jen podle designu.

Základní dělení sluchátek

Na trhu se sluchátky se setkáme hned s několika variantami, jak sluchátka propojit se zdrojem zvuku.

Kabelová sluchátka

Sluchátka s kabelem jsou nejstarším a stále ještě nejrozšířenějším typem sluchátek. Nevyžadují jakoukoli instalaci, či dobíjení. Většina kabelových sluchátek má klasický 3,5mm jack, který pouze zapojíte do vašeho zařízení a můžete ihned poslouchat. Nevýhodou je neustálé zamotávání kabelu a omezená pohyblivost při používání (např. na sporty). Navíc řada současných telefonů má pouze jeden vstup pro dobíjení i sluchátka (klasický 3,5 mm jack už u těchto telefonů nenajdeme).

sluchatka s kabelem

Infračervená sluchátka

Tato varianta sluchátek není až tak rozšířená, jelikož vyžaduje, aby byl přijímač i vysílač v bezprostřední blízkosti (aby na sebe vzájemně "viděli"). S těmito sluchátky jsme se dříve setkávali jako s bezdrátovými sluchátky pro sledování televize. Výhodou je vysoká kvalita zvuku za příznivé pořizovací ceny. Pro použití s telefony dnešní doby však celkem nepoužitelná varianta (většina telefonů již nemá infračervené rozhraní).

Radiofrekvenční sluchátka

Jedná se o nejstarší bezdrátovou technologii. Nabízejí o něco lepší kvalitu a hlavně lepší prostupnost než infračervená sluchátka. Dosah signálu se liší podle použití USB vysílače do vzdálenosti 10-12 metrů od přehrávače nebo s vysílací stanicí až do 100 metrů.

Bluetooth sluchátka

Nejmladším a v současné době nejrozšířenějším bezdrátovým způsobem propojení jsou bluetooth sluchátka. Vyznačují se dosahem kolem 10m. Předností je komfort používání a skladnost. Bohužel u levnějších variant se setkáme s velmi nekvalitním přenosem zvuku a mírným zpožděním například u sledování videa. Navíc je nutná sluchátka dobíjet.

U bezdrátových sluchátek je největší výhodou jejich skladnost a snadná použitelnost. Sluchátka pouze zapnete (jsou-li již spárovaná) a používáte. Nehrozí, že byste se zamotali do kabelu a sluchátka si tak vytrhla z uší. Nevýhodou je nutnost dobíjení. Pokud zapomenete baterii dobít, může se tak snadno stát, že strávíte rušný let či cestu z práce v MHD bez možnosti poslechu vaší hudby.

bezdratova sluchatka

Výdrž baterie

Kapacita baterie a doba, po kterou jsou sluchátka schopna fungovat jsou důležitým kritériem při výběru bluetooth sluchátek. Pakliže plánujete sluchátka využívat pouze na cestu z a do školy/práce, nemusí vás doba provozu až tak trápit. Většina bluetooth sluchátek vám na tyto účely vydrží nabitá několik dní. Můžete tedy vybírat klidně sluchátka s výdrží do 10 hodin.

Sháníte-li však sluchátka, se kterými budete moci pracovat při poslechu hudby celý den, nebo zvládnou lety na druhý konec světa, údaj o výdrži baterie je pro vás nesmírně důležitý. V takovém případě jsou na trhu sluchátka s možností poslechu hudby na jedno nabití po dobu 20 hodin a více.

Jestliže máte i přesto strach, že vám kapacitou baterie nepostačí bluetooth sluchátka, můžete zvolit variantu bezdrátových sluchátek, ke kterým lze v případě potřeby připojit kabel. Nemusíte se pak strachovat z vybití baterie, jelikož bude-li třeba připojíte kabel a můžete fungovat dál. Tato varianta je však pouze u bluetooth sluchátek přes hlavu.

Při výběru nezapomínejte ani na váš smartphone. I ten totiž bude muset mít zapnutý bluetooth, který jej přeci jen rychleji vybíjí. Životnost baterie by tak měla být v dobrém stavu i u telefonu.

Verze Bluetooth

Jedním z největších rozdílů mezi klasickými sluchátky s kabelem a bezdrátovými bluetooth sluchátky je ve stabilitě a opoždění zvuku. U výběru těchto sluchátek proto dbejte na uvedenou verzi bluetooth. U sluchátek se zastaralou verzí bude docházet k odpojování v důsledku špatné stability. I zvuk u sledovaných videí může mít až několika sekundové zpoždění.

Chcete-li těmto problémům předejít, volte sluchátka se silnější technologií Bluetooth. Rozhodně nekupujte sluchátka s verzí 4.1, která by už měla být postupně úplně vyřazena z prodeje.

Investujte do sluchátek alespoň s Bluetooth 4.2 ideálně však s verzí 5.0. Jen pro srovnání u verze 5.0 je přenosová rychlost dvakrát rychlejší, přenosová vzdálenost až čtyřikrát větší a zároveň je snížena spotřeba energie oproti verzi 4.2.

Pokud váš mobilní telefon nepodporuje Bluetooth 5.0 nepropadejte panice, kompatibilita zde funguje směrem dolů a bude tak snížena na verzi 4.2. Ať už toto rozhraní váš telefon podporuje či ne, rozhodně doporučujeme volit sluchátka s verzí 5.0.

Dle provedení dělíme bluetooth sluchátka na

Přes hlavu (náhlavní)

U sluchátek přes hlavu očekávejte nejvyšší kvality zvuku, díky lepším a větším technologiím, než je možné vložit do špuntů. Bývají vybaveny lepší redukcí šumu, díky čemuž ještě zkvalitní poslech hudby. Co se výdrže baterie týče i zde častokrát dosahují lepších výsledků, a to z jediného prostého důvodu a tím je větší prostor pro baterii. Hlavními nevýhodami jsou větší hmotnost, horší skladnost a celková těžkopádnost.

sluchatka pres hlavu

Bezdrátová sluchátka přes hlavu (na ucho)

ModelCenaTyp přenosuTyp sluchátekMikrofonProvedení sluchátekTyp konektoruOvládání hlasitosti Akustický systém
Sluc…
650.7
Sluchátka Sony MDR-XB650BT - , MDRXB650BTB.CE7
Sluchátka Sony MDR-
1715 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavubluetoothna sluchátkáchuzavřený
Sony…
-700
Sony WH-XB700 Extra Bass™
Sony WH-XB700 Extra
2499 Kčbezdrátový (Bluetooth),kabelovýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavujack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
SONY…
811.8
SONY RF sluchát.MDR-RF811RK,, MDRRF811RK.EU8
SONY RF sluchát.MDR
1599 Kčbezdrátový (IR/FM)na ucho (supraaural)nes obroučkou přes hlavujack 3.5mmna sluchátkáchuzavřený
SONY…
330.7
SONY MDR-ZX330BT, MDRZX330BT.CE71899 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavujack 3.5mmna sluchátkáchuzavřený
PION…
1-561
PIONEER SE-MJ561BTS bezdrátový headset přes hlavu/ Stříbrný, SE-MJ561BTS
PIONEER SE-MJ561BTS
1581 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavubluetoothna sluchátkáchuzavřený
PION…
55770
PIONEER SE-MJ561BT-T, 4403114557701581 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavubluetoothna sluchátkáchuzavřený
Pana…
400-
Panasonic HF400BE-K bluetooth sluchátka
Panasonic HF400BE-K
1184 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavuUSB,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
Pana…
40051
Panasonic HF400BE-W bluetooth sluchátka, ACHFPAHF40051
Panasonic HF400BE-W
1184 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavuUSB,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
Pana…
-80-
Panasonic RP-HTX80BE-K
Panasonic RP-HTX80BE
1999 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavuUSB,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
Sluc…
-80--
Sluchátka Panasonic RP-HTX80BE-H - ,
Sluchátka Panasonic
1999 Kčbezdrátový (Bluetooth)na ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavuUSB,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
Sluc…
30157
Sluchátka JBL E65BTNC - , 6925281930157
Sluchátka JBL E65BT
4245 Kčbezdrátový (Bluetooth),kabelovýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavujack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
EVOL…
7-7-
EVOLVEO SupremeSound E7, Bluetooth stereo sluchátka s mikrofonem, SD-E7-BLK
EVOLVEO SupremeSound
1203 Kčbezdrátový (Bluetooth),kabelovýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavujack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchuzavřený
Evol…
921
Evolveo SupremeSound E9, 2v1 s reproduktory
Evolveo SupremeSound
990 Kčbezdrátový (Bluetooth),kabelovýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavujack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchuzavřený

Bezdrátová sluchátka přes hlavu (okolo ucha)

ModelCenaTyp konektoruOvládání hlasitosti Typ přenosuAkustický systémTyp sluchátekMikrofonProvedení sluchátek
SONY…
895.8
SONY bezdrátová sluchátka MDR-RF895RK, MDRRF895RK.EU8
SONY bezdrátová sl
2011 Kčjack 3.5mmna sluchátkáchbezdrátový (IR/FM)uzavřenýokolo ucha (circumaural)nes obroučkou přes hlavu
Sony…
-310
Sony WI-C310
bílá
899 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýokolo ucha (circumaural)anodo uší
Sony…
-310
Sony WI-C310
modrá
899 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýokolo ucha (circumaural)anodo uší
Sony…
-310
Sony WI-C310
zlatá
899 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýokolo ucha (circumaural)anodo uší
Sony…
-510
Sony WH-CH510
Sony WH-CH510 čern�
999 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Sony…
-510
Sony WH-CH510
Sony WH-CH510 šedá
999 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Pion…
--7-
Pioneer náhlavní sluchátka s BT Hi-Res , SE-MS7BT-K
Pioneer náhlavní s
2942 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Pion…
-7-
Pioneer SE-MS7BT-T
Pioneer SE-MS7BT-T h
3691 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
855.8
Sluchátka Sony MDR-RF855RK - , MDRRF855RK.EU8
Sluchátka Sony MDR-
1513 Kčjack 3.5mmna sluchátkáchbezdrátový (IR/FM)uzavřenýokolo ucha (circumaural)nes obroučkou přes hlavu

Do uší (špunty)

U špuntů je největší výhodou lehkost a skvělá skladnost. Sluchátka do uší bývají dodávána v nejrůznějších krabičkách a pro každodenní používání jsou vhodná právě pro svou prostorovou nenáročnost. Odpadá tak i strach, abyste si sluchátka v tašce nezničili. Sluchátka do uší vás neomezují v pohybu a celkově jsou méně nápadná. Obecně však nabízejí nižší kvalitu zvuku než sluchátka přes hlavu, jelikož ve většině případů nedokáží tak kvalitně odfiltrovat okolní hluk. Co se výdrže baterie týče jsou ideální na každodenní používání, ale některé typy bohužel nevydrží přehrávání po celý den. Najdeme však i verze se skvělou výdrží, kterou lze navíc rozšířit koupí rychlo-dobíjecího pouzdra.

bezdratove spunty

Bezdrátová sluchátka do uší (pecky)

ModelCenaTyp sluchátekProvedení sluchátekTyp konektoruTyp přenosuMikrofonBarvaAkustický systém
SONY…
-400
SONY WI-C400L Bezdrátová sluchátka do uší s technologiemi Bluetooth® a NFC s pohodlným páskem na
SONY WI-C400L Bezdr�
1570 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anomodrápolouzavřený
SONY…
-400
SONY WI-C400R Bezdrátová sluchátka do uší s technologiemi Bluetooth® a NFC s pohodlným páskem na
SONY WI-C400R Bezdr�
1533 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočervenápolouzavřený
Sluc…
500.7
Sluchátka Sony SP500 - , WISP500B.CE7
Sluchátka Sony SP50
1790 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernáotevřený
Sony…
-200
Sony WI-C200
černá
799 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Sony…
-200
Sony WI-C200
bílá
799 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
Sony…
400
Sony WIXB400L
Sony WIXB400L modrá
1456 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anomodráuzavřený
PION…
95770
PIONEER SE-CL5BT-R, 440311495770900 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočervenápolouzavřený
PION…
35770
PIONEER SE-CL5BT-W, 440311535770900 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
ERAT…
7710
ERATO Apollo 7s bezdrátová bluetooth sluchátka , AEAP7SBK10
ERATO Apollo 7s bezd
6168 Kčdo ucha (intraaural)?bluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
ERAT…
7710
ERATO Apollo 7s bezdrátová bluetooth sluchátka , AEAP7SSG10
ERATO Apollo 7s bezd
6168 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anošedápolouzavřený
Pana…
-1053
Panasonic BTS10E-Y BT sluchátka sportovní, ACHFPABTS1053
Panasonic BTS10E-Y �
1090 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anožlutáuzavřený
Pana…
10-
Panasonic BTS10E-A BT sluchátka sportovní
Panasonic BTS10E-A m
1033 Kčdo ucha (intraaural)za ušibluetoothbezdrátový (Bluetooth)anomodráuzavřený
Beop…
43426
Beoplay Earphones H5 Bluetooth/wireless - Black, 16434266238 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Hono…
Honor FlyPods Lite
Honor FlyPods Lite b
1989 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
Huaw…
Huawei FreeBuds Lite
Huawei FreeBuds Lite
2590 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Huaw…
3
Huawei FreeBuds 3
Huawei FreeBuds 3 b�
4790 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
Xiao…
01566
Xiaomi Mi Bluetooth Neckband Earphones, 69341777015661516 Kčdo ucha (intraaural)týlovábluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Xiao…
Xiaomi Mi Mini
Xiaomi Mi Mini čern
1803 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Xiao…
Xiaomi Mi Mini
Xiaomi Mi Mini bíl�
1709 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
Xiao…
Xiaomi Mi True Wireless Earphones
Xiaomi Mi True Wirel
1695 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobílápolouzavřený
EVOL…
4-4-
EVOLVEO SportLife QH4, Bluetooth stereo sluchátka s mikrofonem, , SL-QH4-BLK
EVOLVEO SportLife QH
406 Kčdo ucha (intraaural)?bluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočerná?
CONN…
-1068
CONNECT IT Wireless Sonics Bluetooth sluchátka do uší s mikrofonem BTE03, , CI-1068
CONNECT IT Wireless
440 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernáuzavřený
CONN…
-1189
CONNECT IT Wireless Sonics Bluetooth sluchátka do uší s mikrofonem BTE03, , CI-1189
CONNECT IT Wireless
440 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobíláuzavřený
CONN…
3030-
CONNECT IT Wireless Sport Sonics Bluetooth sluchátka do uší s mikrofonem, antracitová, CEP-3030-AN
CONNECT IT Wireless
543 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anoantracitpolouzavřený
Conn…
-.
Connect IT HYPER-BASS Ed. II
Connect IT HYPER-BAS
999 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernápolouzavřený
Sams…
Samsung Galaxy Buds
Samsung Galaxy Buds
3849 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anočernáuzavřený
Sluc…
--920
Sluchátka Samsung Level U - , EO-BG920BWEGWW
Sluchátka Samsung L
1048 Kčdo ucha (intraaural)týlovábluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobíláuzavřený
Sams…
-920
Samsung EO-BG920BF Level U stereo sluchátka, Gold
Samsung EO-BG920BF L
877 Kčdo ucha (intraaural)týlovábluetoothbezdrátový (Bluetooth)anozlatáuzavřený
Sluc…
--950
Sluchátka Samsung U Flex Bluetooth - , EO-BG950CWEGWW
Sluchátka Samsung U
1196 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anobíláuzavřený
Sluc…
--950
Sluchátka Samsung U Flex Bluetooth - , EO-BG950CLEGWW
Sluchátka Samsung U
1196 Kčdo ucha (intraaural)do ušíbluetoothbezdrátový (Bluetooth)anomodráuzavřený

Na co budete sluchátka používat

Při výběru bezdrátových sluchátek je více než žádoucí popřemýšlet, na jakou činnost je plánujete primárně používat.

Sluchátka na cesty

Jestliže si chcete pořídit sluchátka na každodenní cestování do práce či do školy, nebo na delší cesty například na dovolenou, záleží jen na vašem vkusu a preferencích. Vybírat můžete jak z tzv. pecek tak i ze sluchátek přes hlavu. Cestujete-li radši nalehko vybírejte spíše drobnější špunty do uší, dáváte-li však přednost spíše kvalitnímu zvuku a co největšímu potlačení okolního ruchu, volte sluchátka přes hlavu.

Sluchátka na sport

Chcete-li kvalitní sluchátka na nejrůznější sportovní aktivity, volte spíše špunty do uší, které jsou lehounké a při správném výběru v uchu krásně drží. K řadě sluchátek lze dokoupit i klip za ucho, abyste se nemuseli obávat ztráty sluchátka. Některá sluchátka jsou dokonce voděodolná. Neznamená to, že byste s nimi mohli plavat v bazénu, ale odpadá strach, že při větším pocení dojde k poškození sluchátka.

Bezdrátová sluchátka vhodná pro sport

ModelCenaTyp konektoruOvládání hlasitosti Typ přenosuTyp sluchátekMikrofonBarvaProvedení sluchátek
Sluc…
500.7
Sluchátka Sony SP500 - , WISP500B.CE7
Sluchátka Sony SP50
1790 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anočernádo uší
PION…
95770
PIONEER SE-CL5BT-R, 440311495770900 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anočervenádo uší
PION…
35770
PIONEER SE-CL5BT-W, 440311535770900 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anobíládo uší
Xiao…
Xiaomi Mi Mini
Xiaomi Mi Mini čern
1803 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anočernádo uší
Xiao…
Xiaomi Mi Mini
Xiaomi Mi Mini bíl�
1709 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anobíládo uší
EVOL…
4-4-
EVOLVEO SportLife QH4, Bluetooth stereo sluchátka s mikrofonem, , SL-QH4-BLK
EVOLVEO SportLife QH
406 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anočerná?
CONN…
3030-
CONNECT IT Wireless Sport Sonics Bluetooth sluchátka do uší s mikrofonem, antracitová, CEP-3030-AN
CONNECT IT Wireless
543 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anoantracitdo uší
Conn…
-.
Connect IT HYPER-BASS Ed. II
Connect IT HYPER-BAS
999 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)do ucha (intraaural)anočernádo uší

Sluchátka k domácímu použití

Pokud si vybíráte sluchátka, která budete používat doma k poslechu hudby, či ke sledování oblíbeného seriálu na počítači, aniž byste rušili/byli rušeni, vyberte si sluchátka přes hlavu. Pro dlouhé nošení jsou pohodlnější, zvuk je kvalitnější a pořizovací ceny mohou být velmi příznivé.

Redukce hluku

Z hlediska redukce okolního hluku dělíme sluchátka na ta s pasivním potlačování hluku a s aktivním potlačováním hluku.

Pasivní potlačování hluku

Dalo by se říci, že vlastně všechna sluchátka na trhu mají jakýsi fyzický pasivní potlačovač hluku. Pasivní potlačení hluku funguje na základě fyzického designu. Tedy jak sluchátka sedí na uších, nebo v uších. Čím lépe nám sedí, tím více hluku zvládnou pasivně blokovat. Lepší pasivní potlačení hluku většinou nabízejí sluchátka přes hlavu, která překrývají celé ucho.

Aktivní potlačení hluku

Aktivní rušení hluku najdeme u dražších variant sluchátek, jelikož vyrobit taková sluchátka je technologicky náročným procesem. Celý princip aktivní regulace šumu (ANC) funguje tak, že nežádoucí zvuk je redukován přidáním jiného zvuku, který je vytvořen k tomu, aby vyrušil zvuk první. Zjednodušeně řečeno je vytvořen stejný zvuk jako zvuk originální, ale s opačnou fází, díky které je zvuk vyrušen.

Sluchátka s potlačením hluku

ModelCenaTyp konektoruOvládání hlasitosti Typ přenosuAkustický systémTyp sluchátekMikrofonProvedení sluchátek
Bose…
20
Bose QuietComfort 20 Apple
černá/modrá (B 7
6490 Kčjack 3.5mmna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Bose…
20
Bose QuietComfort 20 Samsung Galaxy
černá/modrá (B 7
6490 Kčjack 3.5mmna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Bose…
35
Bose QuietComfort 35 II
Bose QuietComfort 35
7700 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bose…
35
Bose QuietComfort 35 II
Bose QuietComfort 35
7700 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bose…
700
Bose Noise Cancelling 700
Bose Noise Cancellin
10990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Bose…
700
Bose Noise Cancelling 700
Bose Noise Cancellin
10990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3-
Beats Studio3 Wireless - matně
Beats Studio3 Wirele
6490 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3
Beats Studio3 Wireless
Beats Studio3 Wirele
6490 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3
Beats Studio3 Wireless
Beats Studio3 Wirele
6490 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3
Beats Studio3 Wireless
Beats Studio3 Wirele
6490 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
33.5
Beats urBeats3 s 3.5 mm konektorem
Beats urBeats3 s 3.5
1388 Kčjack 3.5mmna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Beat…
3
Beats urBeats3 s Lightning konektorem
Beats urBeats3 s Lig
1300 KčLightningna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Beat…
3-
Beats urBeats3 s Lightning konektorem - saténově
Beats urBeats3 s Lig
1300 KčLightningna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Beat…
3
Beats Studio3 Wireless
Beats Studio3 Wirele
6490 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3--
Beats Solo3 Wireless On-Ear - saténově
Beats Solo3 Wireless
5398 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3--
Beats Solo3 Wireless On-Ear - saténově
Beats Solo3 Wireless
5290 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Beat…
3
Beats urBeats3 s Lightning konektorem
Beats urBeats3 s Lig
1300 KčLightningna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Beat…
3
Beats urBeats3 s Lightning konektorem
Beats urBeats3 s Lig
1367 KčLightningna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Beat…
3-
Beats urBeats3 s Lightning konektorem - korálově
Beats urBeats3 s Lig
1300 KčLightningna sluchátkovém kabelukabelovýuzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Appl…
Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro b�
7290 Kčbluetoothnemá ovládání hlasitostibezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Bowe…
5
Bowers & Wilkins PX5
Bowers & Wilkins PX5
7990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bowe…
7
Bowers & Wilkins PX7
Bowers & Wilkins PX7
10990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Bowe…
7
Bowers & Wilkins PX7
Bowers & Wilkins PX7
10990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Anke…
2
Anker SoundCore Life 2
černá
2990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Senn…
2
Sennheiser Momentum Wireless M2
černá
8990 Kčbluetoothnemá ovládání hlasitostibezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)nese skládací obroučkou
Senn…
4.50
Sennheiser HD 4.50 BTNC
Sennheiser HD 4.50 B
4690 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Senn…
7.00-
Sennheiser CX 7.00BT In-Ear Wireless
černá/modrá (507
3990 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sony…
-1000
Sony WF-1000X
Sony WF-1000X čern�
2497 Kčbluetoothnemá ovládání hlasitostibezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sony…
-1000
Sony WI-1000X
Sony WI-1000X zlatá
4913 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sony…
-600
Sony WI-SP600NW
Sony WI-SP600NW bíl
3490 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sony…
-700
Sony WH-CH700NB
Sony WH-CH700NB čer
2790 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sony…
-700
Sony WH-CH700NL
Sony WH-CH700NL modr
2790 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sony…
10003
Sony WH-1000XM3B
Sony WH-1000XM3B če
8990 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Sony…
10003
Sony WF-1000XM3
Sony WF-1000XM3 čer
6499 Kčbluetoothnemá ovládání hlasitostibezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sony…
10003
Sony WF-1000XM3
Sony WF-1000XM3 stř
6490 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)nedo uší
Sony…
-900
Sony WH-XB900N Extra Bass
černá
3999 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sony…
-900
Sony WH-XB900N Extra Bass
modrá
3990 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Phil…
305
Philips TABH305BK
Philips TABH305BK č
1713 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Pana…
-605-
Panasonic RP-HD605NE-K
Panasonic RP-HD605NE
7499 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bang…
8
Bang & Olufsen Beoplay H8i
Bang & Olufsen Beopl
8268 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bang…
8-
Bang & Olufsen Beoplay H8i - Natural
Bang & Olufsen Beopl
8268 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Bang…
9
Bang & Olufsen Beoplay H9i
Bang & Olufsen Beopl
9790 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Bang…
9-
Bang & Olufsen Beoplay H9i - Natural
Bang & Olufsen Beopl
9790 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Bang…
9-
Bang & Olufsen Beoplay H9i - Clay
Bang & Olufsen Beopl
9990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Jabr…
65
Jabra Elite 65e /titanium
Jabra Elite 65e čer
5099 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýdo ucha (intraaural)anotýlová
Jabr…
85
Jabra Elite 85h
Jabra Elite 85h modr
7790 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Jabr…
85
Jabra Elite 85h /béžová
Jabra Elite 85h zlat
5283 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
60-
Sluchátka AKG N60NC - ,
Sluchátka AKG N60NC
6390 Kčjack 3.5mmna sluchátkáchkabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
750-
JBL Everest Elite 750NC - gunmetal
(6925281929038)
6799 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
30157
Sluchátka JBL E65BTNC - , 6925281930157
Sluchátka JBL E65BT
4245 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
65
JBL E65BTNC
JBL E65BTNC bílá (
3899 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
65-
Sluchátka JBL E65BTNC - ,
Sluchátka JBL E65BT
4245 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
600
JBL TUNE600BTNC
JBL TUNE600BTNC čer
2590 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
600-
Sluchátka JBL TUNE600BTNC - ,
Sluchátka JBL TUNE6
2295 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
600-
Sluchátka JBL TUNE600BTNC - ,
Sluchátka JBL TUNE6
2295 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
600
JBL TUNE600BTNC
JBL TUNE600BTNC rů�
2590 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
AKG …
700
AKG N700NC
AKG N700NC stříbrn
8990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
650
JBL LIVE 650BTNC
černá
4999 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
650
JBL LIVE 650BTNC
bílá
4999 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
JBL …
650
JBL LIVE 650BTNC
modrá
4990 Kčjack 3.5mm,bluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth),kabelovýuzavřenýokolo ucha (circumaural)anos obroučkou přes hlavu
Phil…
3850
Philips SHL3850NC
Philips SHL3850NC č
777 Kčjack 3.5mmnemá ovládání hlasitostikabelovýuzavřenýna ucho (supraaural)nes obroučkou přes hlavu
Xiao…
Xiaomi Mi True Wireless Earphones
Xiaomi Mi True Wirel
1695 Kčbluetoothnemá ovládání hlasitostibezdrátový (Bluetooth)polouzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sluc…
...-
Sluchátka Marshall Mid A.N.C. - ,
Sluchátka Marshall
4963 Kčbluetoothna sluchátkovém kabelubezdrátový (Bluetooth)uzavřenýna ucho (supraaural)anos obroučkou přes hlavu
Sluc…
-
Sluchátka Celly Twins Air - ,
Sluchátka Celly Twi
1627 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)otevřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sluc…
--950
Sluchátka Samsung s pokročilou redukcí hluku - , EO-IG950BSEGWW
Sluchátka Samsung s
2514 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sluc…
--950
Sluchátka Samsung s pokročilou redukcí hluku - , EO-IG950BREGWW
Sluchátka Samsung s
3116 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší
Sluc…
--950
Sluchátka Samsung s pokročilou redukcí hluku - , EO-IG950BBEGWW
Sluchátka Samsung s
2514 Kčbluetoothna sluchátkáchbezdrátový (Bluetooth)uzavřenýdo ucha (intraaural)anodo uší

Výběr těch správných bezdrátových sluchátek skutečně není složitý, ani časově náročný proces. Bezdrátová sluchátka jsou však dobrou investicí. Ušetří vaše nervy (při neustálém rozmotávání zamotaného kabelu), peníze (jelikož sluchátka s kabelem se ve spojích často ničí), ale dopřejí vám i příjemný a nerušený poslech hudby (zvolíte-li verzi s aktivním potlačením hluku). 

 

 

Autor: , Publikováno: 28.12.2019, aktualizováno: 07.01.2020

sluchátka v našich recenzích