Chcete si pořídit automatický kávovar? Poradíme vám, jak jej vybrat. (+ nejlepší pro 2022)

  • Home /
  • Speciál /
  • Chcete si pořídit automatický kávovar? Poradíme vám, jak jej vybrat. (+ nejlepší pro 2022)

Spousta lidí si neumí svůj den představit bez šálku kvalitní kávy. Někteří tímto kofeinovým nápojem zahajují den, jiní si jej vychutnávají třeba až po obědě. Ať už si dopřáváte kávu v kteroukoli denní dobu a v jakémkoli množství, určitě oceníte možnost připravit si ji ve své vlastní kuchyni. Nejsnazšími způsoby přípravy kávy v pohodlí domova jsou kapslové kávovary a pokud dáváte přednost čerstvě namleté kávě pak to jsou kávovary automatické, kterým věnujeme tento článek.

Nejprodávanější v kategorii

Největší předností automatických kávovarů je snadnost obsluhy (vaše znalosti v přípravě kávy nemají vliv na výsledný nápoj), po přípravě kávy nezůstává žádný nepořádek a nápoj připravíte během chviličky (na rozdíl od pákových kávovarů). Oproti kapslovým kávovarům ten automatický nabízí nepřeberné množství druhů kávových zrn, nemusíte kupovat neekologická balení kapslí a v neposlední řadě díky automatickému kávovaru může dojít k finanční úspoře. Záleží však na zvolených kávových zrnech.

V našem článku se budeme věnovat parametrům, které jsou důležité při výběru automatického kávovaru do vaší domácnosti.

Automaticky kavovarAutomatický kávovar

Jak automatický kávovar funguje

Jak jsme si již řekli výše, obsluha automatického kávovaru je velmi jednoduchá. Automatický kávovar má integrovaný mlýnek na kávu i nádržku na vodu. U dražších verzí se setkáme i s nádobkou na mléko. Na nás závisí jen jednoduché úkony jako doplňování vody (případně i mléka), kávových zrn, vysypávání nádobky s použitou kávou a obsluha kávovaru v podobě zvolení požadovaného nápoje. Automatický kávovar se sám čistí, pouze s výjimkou odvápňování, kdy potřebuje vaši drobnou asistenci.

Oproti kapslovým automatickým kávovarům je obrovskou výhodou, že káva je čerstvě namletá. Na chuť kávy má však vliv více faktorů, například i doba před jakou byla káva pražena apod.

Nevýhodou automatických kávovarů může být zmiňovaný zásobník na kávová zrna. Doporučujeme jej neplnit do 100 %, ale radši častěji kávu dosypávat. Nedochází tak k degradaci kvality kávových zrn z hlediska působení tepla z kávovaru.

Automatické kávovary jsou prostorově náročnější, a tak bohužel nejsou ideální do menších kuchyní, kdy kávoví gurmáni radši zvolí kávovar pákový, který je velikostně skromnější. K těmto kávovarům je nutností dokoupení mlýnku na kávová zrna.

Důležité parametry pro výběr automatického kávovaru

Pro přípravu kvalitní a voňavé kávy je důležitá celá řada faktorů, uvádíme ty nejdůležitější, kterým byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Tlak a teplota

Nejdůležitějším parametrem je tlak, jelikož bez dostatečného tlaku výsledný šálek kávy nikdy nebude dosahovat kvality na kterou jste zvyklí z nejlepších kaváren. V kavárnách jsou za standard považovány kávovary s tlakem kolem 9 barů. Avšak kavárenské přístroje jsou s těmi domácími nesrovnatelné. Na první pohled svou velikostí, ale hlavně svými výkony. Při vaření kávy si jsou tyto kávovary schopny udržet konstantní slibovaný tlak 9 barů. U domácích automatických kávovarů dochází ke kolísání tlaku. Ve výsledku může být výsledný šálek vytvořen tlakem 9 barů, ale jedná se jen o průměrnou hodnotu. Ve skutečnosti je káva připravena širokým spektrem barů. Proto domácí automatické kávovary většinou nabízí tlak od 9 barů výš (nejčastěji kolem 15 barů).

Pro kávu je ideální teplota vody 90°C (s odchylkou +/- 5°C dle konkrétního druhu kávy). Pokud by byla voda vařící, výsledná káva by mohla být hořká, jelikož bychom kávu spálili. Naopak studená voda by zase neumožnila správné louhování kávy, výsledkem je pak káva slabá a nakyslá.

Vzhled

I když automatický kávovar není tak prostorově náročným spotřebičem jako například trouba, není ani tak malý abyste jej po každém použití schovávali do skříňky. Je tedy nutné s ním trvale počítat na kuchyňské lince. Měli byste tedy vybrat takový, který vám bude ladit ke kuchyni a nebude zbytečně vyčnívat.

Co se barevných provedení týče jedná se stále o celkem konzervativní přístroje, které se drží hlavně černé, bílé či stříbrné barvy (případně odstínů šedé).

Konstrukce

Zajímat byste se měli i o konstrukci přístroje a provedení (i co se použitých materiálů týče). Kávovar by měl mít v bezprostřední blízkosti zásuvku, jelikož přívodní kabel nebývá až tak dlouhý, většinou do 1,5 metrů.

I vzhledem k nutnosti umístit kávovar ke zdroji energie se v řadě kuchyní může stát, že pro přístroj bude vhodné pouze jediné místo. Vždy si radši ověřte rozměry přístroje a možnosti vaší kuchyně. Zajímejte se i o umístění nádobky na vodu, aby celý proces dolévání byl co nejsnazší. Stejně tak je tomu i u odpadní nádobky na použitou kávu.

U zmiňované nádobky na vodu se zamyslete nad přibližným počtem káv, který ve vaší domácnosti denně vypijete. Dle jejich objemu se dá snadno odvodit velikost nádobky na vodu, abyste ji nemuseli doplňovat denně. Na druhou stranu by v ní voda neměla zbytečně dlouho stát, aby se v ní neusazoval vodní kámen.

automaticky kavovar-zasobnikyAutomatický kávovar se zásobníky na vodu a odpad umístěnými vpředu kávovaru

Příkon

Příkon není u automatického kávovaru až tak důležitým faktorem. Nemá žádný vliv na výsledný šálek, ale ovlivňuje pouze čas, který kávovar potřebuje, aby se přichystal k provozu, tedy nahřál vodu a celý přístroj.

Spotřeba energie

Spotřeba jde ruku v ruce s příkonem, avšak automatický kávovar je celkem malý přístroj, a tak je u něj spotřeba energie zanedbatelnou položkou v domácnosti.

Funkce automatického kávovaru

Kolik a jaké funkce od kávovaru očekáváte záleží jen na vás. Jestliže jste milovníkem černé kávy bez mléka postačí vám kávovary které umí připravovat espresso (případně espresso doppio) a lungo. Dáte-li si radši cappucino či latte macchiato, pak potřebujete kávovar s více funkcemi a například i nádržkou na mléko.

Druhy kavDruhy káv

Mlýnek

U automatických kávovarů bývá mlýnek na kávu zabudován v přístroji. Ideálně vybírejte takové kávovary, které umožňují nastavení hrubosti namletí kávových zrn. Preferujete-li jemnou chuť kávy je potřeba zvolit větší hrubost namletí kávových zrn. Voda takovými zrny proteče rychleji, což způsobí výslednou jemnější chuť, zároveň může být šálek kávy slabší. Upřednostňujete-li aromatickou a výraznější kávovou chuť, pak by měla být kávová zrna namletá najemno. Voda přes takovou směs protéká delší dobu a káva pak bude silnější.

mlynek automatickeho kavovaruIntegrovaný mlýnek na kávová zrna s nastavováním velikosti používaných zrn

Variabilita výšky výpusti

Většina automatických kávovarů již nabízí možnost nastavovat výšku výpusti. Některé dokonce tento proces zvládají automaticky. Běžnější je však verze s manuálním nastavením. Připravujete-li si šálek espressa nemusíte tak mít obavy, že by část kávy skončila mimo hrnek. Naopak u přípravy například latte macchiato se vám nestane, že by se vaše hrníčky pod výpusť nevešly.

Automaticky kavovar nastaveni vysky vypustiManuální nastavování vyšky výpusti

Pěnění mléka

Pro přípravu káv s mlékem a mléčnou pěnou je nezbytnou součástí kávovaru napěňovač mléka. Ten může být buď manuální, poloautomatický či dokonce plně automatický. Od použité varianty se samozřejmě odvíjí i cena kávovaru.

Manuální pěnění mléka

Většina kávovarů nabízí manuální napěňování mléka, které probíhá pomocí trysky na horkou páru. Při automatickém napěňování mléka musíte být trpělivý a počítat s tím, že osvojit si ten správný grif přeci jen chvilku trvá. Jde ale o jedinou variantu, kdy si můžete vytvořit pěnu přesně podle svého gusta.  Doporučujeme si na pěnění mléka pořídit speciální nerezovou nádobku, se kterou se vám bude snáze manipulovat a snížíte tak pravděpodobnost opaření se.

Manualni napenovac mlekaManuální napěňovač mléka

Tip! Nejlépe se pění studené plnotučné mléko vytažené těsně před pěněním z lednice. Samozřejmě je možné pěnit i nízkotučná mléka či různé rostlinné varianty. U těch však musíte počítat s tím, že výsledná pěna není tak hutná a krémová.

Poloautomatické a automatické pěnění mléka

Poloautomatické napěnění mléka je pouze jakýmsi „vylepšením“ manuálního napěnění. Tryska pro horkou páru je podobná jako u kávovaru s manuálním napěňováním mléka. Navíc je však součástí balení i hadička, která se připojí k trysce a druhý konec se vloží přímo do krabice s mlékem. Z trysky pak poteče již napěněné mléko. Pokud by vám tento systém nevyhovoval stále je tu možnost použití klasického manuálního napěňování.

U automatického napěňovače je součástí kávovaru i nádobka na mléko, ze které po stisknutí tlačítka teče napěněné mléko. Možnost manuálního napěnění mléka zde není možná. Navíc je údržba kávovaru s automatickým pěněním mléka trošku složitější.

Automaticke napenovani mleka

Kávovar s automatickým napěňovačem mléka

Možnost horké vody

Funkci horké vody oceníte máte-li v oblibě například Americano. Dobře poslouží i chcete-li příležitostně připravit šálek čaje. Většinou jde funkce horké vody ruku v ruce s funkcí manuálního pěnění mléka, jelikož horká voda vychází právě z trysky na horkou páru.

Péče o kávovar

Péče o automatický kávovar není nikterak složitá. Většinou se skládá jen z pár kroků kolem čištění. Aby si kávovar udržel kvalitu připravované kávy měl by se ideálně sám čistit po každém použití. Na vás zůstává několik nutných úkonů, o kterých vás většina kávovarů informuje. Ohlásí plnou odpadní nádobku na použitou kávu, potřebu doplnění vody, nedostatek kávových zrn či nutnost odvápnění. Četnost odvápňování závisí na kvalitě vody či množství uvařených káv (většinou probíhá maximálně jednou měsíčně). K odvápňování slouží určené přípravky, které jsou uvedeny v návodu. Proces zapere cca půl hodiny (doba odvápňování se liší přístroj od přístroje).

Možnosti nastavení

Automatické kávovary se liší i různými parametry, které si můžete nastavit. Je tak možné navolit sílu kávy, tvrdost vody (zjistíte pomocí přiložených testerů) či požadovanou teplotu vody. Dále je možné u některých kávovarů navolit přípravu dvou káv najednou, nebo například variantu kávy long. Taková káva objemem odpovídá třem espressům a vzniká tak, že se hrnek prvně naplní trochou horké vody a následně dvěma dávkami Espressa. Proces je tedy opačný než u Americana a výsledná káva si zachovává svou pěnu.

Nahřívání šálku

Jestliže preferujete kávu z nahřátého šálku, kdy si káva déle udržuje aroma a pěnu je třeba počítat s trošku větší investicí. U levnějších variant automatických kávovarů trvá nahřívání hrnečku celkem dlouho a po čase se může stát, že na tuto funkci rezignujete. A jak vlastně nahřívání šálku funguje? Naprosto jednoduše, zvolený hrníček postavíte na nahřívací plochu, která se po zapnutí kávovaru začne prohřívat a tím ohřeje i šálek.

Cena

Jestliže jste se rozhodli pro koupi automatického kávovaru namísto kapslové varianty, určitě musíte počítat s tím, že počáteční investice do tohoto přístroje bude o něco vyšší. Cena se logicky odvíjí od množství funkcí, které od kávovaru čekáte. Nejlevnější automatické kávovary začínají někde kolem 6 tisíc korun. I takové přístroje dokáží připravit kvalitní kávu, nečekejte však široké spektrum variant připravované kávy.

Naopak nejdražší přístroje mohou cenovkou přesáhnout několik desítek tisíc (najdeme i kávovary s cenou kolem 100 tisíc), takové obrovské množství funkcí a druhů připravovaných nápojů. Záleží jen na vašich finančních možnostech. Nabídka automatických kávovarů je pestrá a věříme, že si vybere každý milovník dobré kávy.

 

Autor: , Publikováno: 18.04.2020, aktualizováno: 18.04.2020

Obsah


Nejlepší podle Heuréky


Porovnání

ModelCenaHmotnost výrobkuVýška výrobkuŠířka výrobkuHloubka výrobkuDisplejTypBarvaProvedení espressaPoužití zrnkové kávyZásobník na mlékoPoužití mleté kávyTryska na páruPoužití kapslíTlak čerpadlaNastavitelná teplota kávyNastavení síly kávyObjem zásobníku na voduSMARTMléčné nápoje 1 stiskemPříkon espressaČištění a odvápněníOdnímatelný zásobník vodyNastavení množství vodyObjem zásobníku na zrn. kávuMlýnek na kávuNahřívání šálkůPříprava dvou šálků najednouTryska na horkou voduTyp kávomlýnkuUkazatel množství vodyMaximální velikost šálkuPočet stupňů nastavení mletíSpařovací jednotkaHmotnostPoužití poduNádoba kávomlýnku hermeticky uzavřenáČasovač/minutkaNahřívací plotýnkaMěrný počet kusůKonvicePříkon kávovaruFiltr/1Objem konvice kávovaruŠířkaVýškaHloubkaPaměť na oblíbenou kávuIntegrovaný mlýnek kávyOvládáníRozšířená zárukaVhodné pro kuchyně IKEA METODTyp kávovaruObjemUrčeno proDruh výrobkuMěrný objem výrobkuTyp filtruHmotnost kávyPoužitíMěrná hmotnost výrobkuVyužitíForma
ROHN…
-991
ROHNSON R-991
černý
699 Kč1,2 kg30 cm17,5 cm23,2 cmbez displeje???????????????????????????????neano?skleněná konvice750 Wtrvalý filtr1,25 l???????????????????
Kitc…
51209
KitchenAid 5KCM1209EDG
šedý
3690 Kč3,3 kg36,4 cm18,2 cm34 cmLCD???????????????????????????????anoano?skleněná konvice1100 Wvyjímatelný filtr1,7 l???????????????????
Kitc…
51209
KitchenAid 5KCM1209EOB
černý
3690 Kč3,3 kg36,4 cm18,2 cm34 cmLCD???????????????????????????????anoano?skleněná konvice1100 Wvyjímatelný filtr1,7 l???????????????????
Seve…
4826
Severin KA 4826
černý/stříbrný
1199 Kč2,14 kg33,5 cm26 cm23 cmdigitální???????????????????????????????ano??skleněná konvice1000 Wvyjímatelný filtr????????????????????
Seve…
4820
Severin KA 4820
černý
999 Kč2,01 kg34 cm24 cm26 cmbez displeje???????????????????????????????nene?skleněná konvice1000 Wvyjímatelný filtr????????????????????
Seve…
5995
Severin KA 5995
stříbrné
4999 Kč4,36 kg30,5 cm16,5 cm33,5 cmbez displejestolníčerná,nerezpákovéneneanonekapsle nelze použít15 barano?1,1 lne?1350 Wanoanoano?neanoano???????ano???????????ano???????????????
Seve…
5994
Severin KA 5994
stříbrné
3599 Kč4,36 kg30,5 cm16,5 cm33,5 cm?stolníčerná,nerezpákovéneneanonekapsle nelze použít15 barano?1,1 lne?1350 Wanoanodo paměti?neanoanone??????ano???????????ano???????????????
Gagg…
Gaggia Cadorna Prestige22990 Kč7 kg34 cm26 cm40 cmanostolníantracitautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,5 lneano1900 Wanoanoano300 ganoneanoanokeramickýano155 mm???neano??????????ano???????????????
Gagg…
Gaggia Cadorna Milk
černé
19990 Kč7 kg34 cm26 cm40 cmanostolníčernáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,5 lneano1900 Wanoanoano300 ganoneanoanokeramickýano145 mm???nene??????????ano???????????????
Gagg…
Gaggia Cadorna Plus
černé
16990 Kč7 kg34 cm26 cm40 cmanostolníčernáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,5 lnene1900 Wanoanoano300 ganoneanoanokeramickýano155 mm???nene??????????ano???????????????
Gagg…
Gaggia Cadorna Style
černé
14990 Kč7 kg34 cm26 cm40 cmanostolníčernáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,5 lnene1900 Wanoanoano300 ganoneanoanokeramickýano100 mm???nene??????????ano???????????????
Siem…
50304
Siemens EQ.500 Classic TP503R0421475 Kč8,38 kg37,3 cm27,6 cm45,2 cmanovolně stojícíšedáautomatano?anoanokapsle nelze použít15 baranoano1,7 lneano1500 Wanoanoano270 gano?anoanokeramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Siem…
35209
Siemens EQ.300 TI35A209RW
černé
15500 Kč7,04 kg38,3 cm25,1 cm43,3 cmbez displejevolně stojícíčernáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,4 lneano1300 Wanoanoano250 ganonene?keramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Siem…
55209
Siemens EQ.300 TI355209RW18500 Kč7,31 kg38,3 cm25,1 cm43,3 cmanovolně stojícínerezautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,4 lneano1300 Wanoanoano250 ganoanoano?keramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Siem…
53204
Siemens EQ.300 TI353204RW16500 Kč7,03 kg38,3 cm25,1 cm43,3 cmanovolně stojícíchampagneautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,4 lneano1300 Wanoanoano250 ganoneano?keramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Siem…
53201
Siemens EQ.300 TI353201RW
stříbrné
16500 Kč7,03 kg38,3 cm25,1 cm43,3 cmanovolně stojícístříbrnáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,4 lneano1300 Wanoanoano250 ganoneano?keramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Siem…
51209
Siemens EQ.300 TI351209RW
černé
15500 Kč7,02 kg38,3 cm25,1 cm43,3 cmbez displejevolně stojícíčernáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,4 lneano1300 Wanoanoano250 ganonene?keramickýano??vyjímatelná?????????????????????????????
Beko…
6350
Beko CFM6350I nerez890 Kč2,35 kg34 cm22,4 cm18 cmbez displeje???????????????????????????????neano?skleněná konvice1000 Wvyjímatelný filtr????????????????????
Krup…
90731
Krups Barista New Age EA907D31 chrom29999 Kč11,1 kg38,3 cm40,52 cm32,03 cmanovolně stojící?automatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,7 lneano1450 Wanoanoano250 gano?anoanokovovýano????ne???????????ano???????????????
Prof…
-1137
Profi Cook PC-KA 1137 /nerez
Profi Cook PC-KA 113
3999 Kč4,38 kg50,5 cm36 cm28 cmLCD???????????????????????????????anone?nerezová termokonvice1000 Wvyjímatelný filtr1 l???????????????????
Prof…
-1138
Profi Cook PC-KA 1138 /nerez
Profi Cook PC-KA 113
3999 Kč3,9 kg45 cm37 cm22 cmLED displej???????????????????????????????anoano?skleněná konvice900 Wvyjímatelný filtr1,25 l???????????????????
Prof…
-1165
Profi Cook PC-TK 1165 /nerez
Profi Cook PC-TK 116
1599 Kč0,95 kg23,8 cm18,5 cm28,5 cmbez displeje???????????????????????????????nene?skleněná konvice1100 Wvyjímatelný filtr0,5 l???????????????????
DeLo…
.117.
DeLonghi ECAM21.117.W
bílé
9990 Kč9 kg34 cm23,8 cm43 cmanovolně stojícíbíláautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,8 lnene1450 Wanoanoano250 gano?ano??ano??vyjímatelná?????????????????????????????
Krup…
173
Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Infinissima KP173B
Krups NESCAFÉ Dolce
1399 Kč2,7 kg???bez displejevolně stojícíčerná,šedána kapsleneneneneNESCAFÉ Dolce Gusto15 barnene1,2 lnene1500 W?anonemá?nenene???????????????????ne???????????????
SAGE…
880
SAGE BARISTA TOUCH SES880BKS25990 Kč10,84 kg???anovolně stojícíčernápákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lneano1680 Wanoanoano230 ganoanoanoanokónickýne????ne???????????????????????????
SAGE…
880
SAGE BARISTA TOUCH SES880BTR25990 Kč10,84 kg???anovolně stojícíčernápákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lneano1680 Wanoanoano230 ganoanoanoanokónickýne????ne???????????????????????????
SAGE…
880
SAGE BARISTA TOUCH SES880BSS25990 Kč10,84 kg???anovolně stojícístříbrnápákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lneano1680 Wanoanoano230 ganoanoanoanokónickýne????ne???????????????????????????
Krup…
90810
Krups Evidence EA890810
černé
11999 Kč8,4 kg36,3 cm24 cm37,2 cmanovolně stojícíčernáautomatano?neanokapsle nelze použít15 baranoano2,3 lneano1450 Wanoanoano260 gano?anoanokónickýano????ne???????????ano???????????????
Luca…
Lucaffé La Piccola Smart
Lucaffé La Piccola
5128 Kč5 kg25 cm15,5 cm31 cmbez displejevolně stojícínerezpákovéneneanonekapsle nelze použít15 barnene1 lnene500 W?anonemá?nene????????ano???????????????????????????
Jura…
8
Jura E8 Piano White29990 Kč9,8 kg34,6 cm28 cm44,4 cmanostolníbíláautomatanoano?anokapsle nelze použít15 baranoano1,9 l?ano1450 Wanoanoano250 gano?ano?integrovanýano153 mm???ne???????????????????????????
Siem…
50702
Siemens TQ507R02
bílé
27490 Kč8,88 kg37,3 cm27,6 cm45,2 cmbez displejevolně stojícíbíláautomatanoanoneanokapsle nelze použít15 baranone1,7 lneano1500 Wanoano??anoanoanoanokeramický???vyjímatelná?????????????????????????????
WMF …
50011
WMF STELIO 412150011 nerez1999 Kč2,06 kg32,4 cm20,3 cm12,6 cmbez displeje???????????????????????????????neano?skleněná konvice1000 Wvyjímatelný filtr1,25 l???????????????????
WMF …
60041
WMF KITCHENminis® Aroma 412260041
WMF KITCHENminis® A
2499 Kč2,09 kg32,4 cm20,3 cm12,6 cmLCD???????????????????????????????anone?termokonvice760 Wvyjímatelný filtr0,12 l???????????????????
WMF …
60011
WMF KITCHENminis® Aroma 412260011 nerez
WMF KITCHENminis® A
2199 Kč2,09 kg32,4 cm20,3 cm12,6 cmLCD???????????????????????????????anone?termokonvice760 Wvyjímatelný filtr0,12 l???????????????????
WMF …
60051
WMF KITCHENminis® Aroma 412260051
WMF KITCHENminis® A
2499 Kč2,09 kg32,4 cm20,3 cm12,6 cmLCD???????????????????????????????anone?termokonvice760 Wvyjímatelný filtr0,12 l???????????????????
WMF …
70011
WMF KITCHENminis® Aroma Glass 412270011 nerez
WMF KITCHENminis® A
1699 Kč1,87 kg29,4 cm20,4 cm14,6 cmbez displeje???????????????????????????????neano?skleněná konvice760 Wvyjímatelný filtr0,12 l???????????????????
WMF …
60011
WMF LUMERO 412360011 nerez5999 Kč4,06 kg30,5 cm14 cm31 cmbez displejevolně stojícínerezpákovéne?anoanokapsle nelze použít15 barnene?nene1400 W?ano????ano???????????????????????????????????
Miel…
7550
Miele CM7550 OBSW59997 Kč13,7 kg???anovolně stojícíčernáautomatanoanoanonekapsle nelze použít15 baranoano2,2 lanoano1500 Wanoanoano500 ganoanoanoneocelovýano?????ano??????????ano???????????????
Whir…
11145
Whirlpool W Collection W11 CM145
černá
43990 Kč20 kg45 cm56 cm55 cm???automat?ano???15 bar??2,5 l???ano??????????????????????????anodotykové-ne???????????
Crem…
6
Cremesso Viva B6 Indian yellow4359 Kč3,3 kg23 cm13 cm33 cmbez displejevolně stojícížlutána kapslenenenene?19 barnene0,8 lnene1455 Wanoanonemá?nenene??ano????????????????????????????????
Crem…
6
Cremesso Viva B6 Dark petrol4359 Kč3,3 kg23 cm13 cm33 cmbez displejevolně stojícípetrolejována kapslenenenene?19 barnene0,8 lnene1455 Wanoanonemá?nenene??ano????????????????????????????????
Crem…
6
Cremesso Viva B6 Volcano black4359 Kč3,3 kg23 cm13 cm33 cmbez displejevolně stojícíčernána kapslenenenene?19 barnene0,8 lnene1455 Wanoanonemá?nenene??ano????????????????????????????????
Crem…
Cremesso Easy Midnight black2590 Kč2,3 kg24,3 cm11 cm34,4 cmbez displejevolně stojícíčernána kapslenenenene?19 barnene0,9 lnene1450 Wneanonemá?nene???ano152 mm???????????????????????????????
Crem…
Cremesso Easy Shell whiteMidnight black
Cremesso Easy Shell
2590 Kč2,3 kg24,3 cm11 cm34,4 cmbez displejevolně stojícíčerná,bílána kapslenenenene?19 barnene0,9 lnene1450 Wneanonemá?nene???ano152 mm???????????????????????????????
Crem…
Cremesso Easy Heart redShell white
Cremesso Easy Heart
2590 Kč2,3 kg24,3 cm11 cm34,4 cmbez displejevolně stojícíčervená,bílána kapslenenenene?19 barnene0,9 lnene1450 Wneanonemá?nene???ano152 mm???????????????????????????????
Crem…
Cremesso Coffe cups749 Kč?????pro espresso, kávovar????????????????????????????????2 ks???????????????????????
Crem…
Cremesso Espresso cups629 Kč?????pro espresso, kávovar????????????????????????????????2 ks???????????????????????
Crem…
30
Cremesso Hygienic Suction Tube 30 ks115 Kč0,02 kg1,5 cm10 cm22 cm?pro espresso, kávovar????????????????????????????????30 ks???????????????????????
ETA …
90000
ETA Stretto 2180 90000 nerez3499 Kč3,8 kg30,4 cm14,5 cm33,5 cmbez displejevolně stojícínerezpákovéneneanoanokapsle nelze použít15 barnene750 lnene1350 W?anoano?neanoanoano??????????????????????????????????
Saec…
47010
Saeco PicoBaristo SM5470/10
černé
16999 Kč7,2 kg34 cm43 cm22,1 cmanovolně stojícíčernáautomatanoanoanonekapsle nelze použít15 baranoano1,8 lneano1850 Wano,automatické proplachování,proplach nádobky na mlékoanoano250 gano?ano?keramický?163 mm?vyjímatelná?????????????????????????????
Krup…
89510
Krups Evidence One EA895E1014990 Kč8,7 kg37,2 cm36,3 cm24 cmanovolně stojící?automatanoneneanokapsle nelze použít15 baranoano2,3 lneano1450 Wano,signalizace odvápnění,automatické proplachováníanoano260 ganoneanoanokónickýano150 mm???????????????ano???????????????
Krup…
89510
Krups Evidence One EA895N1014990 Kč8,7 kg37,2 cm36,3 cm24 cmanovolně stojícíantracitautomatanoneneanokapsle nelze použít15 baranoano2,3 lneano1450 Wano,signalizace odvápnění,automatické proplachováníanoano260 ganoneanoanokónickýano150 mm???????????????ano???????????????
Krup…
10131
Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0131
Krups NESCAFÉ Dolce
1599 Kč2,1 kg26,6 cm13,6 cm27,6 cmbez displejevolně stojícíbílána kapsleneneneneNESCAFÉ Dolce Gusto15 barnene0,8 lnene1600 Wsignalizace odvápněníano????????????????????????????????????????
Krup…
10531
Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531
Krups NESCAFÉ Dolce
1599 Kč2,1 kg26,6 cm13,6 cm27,6 cmbez displejevolně stojícíčervenána kapsleneneneneNESCAFÉ Dolce Gusto15 barnene0,8 lnene1600 Wsignalizace odvápněníano????????????????????????????????????????
Krup…
10831
Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0831
Krups NESCAFÉ Dolce
1599 Kč2,1 kg26,6 cm13,6 cm27,6 cmbez displejevolně stojícíčernána kapsleneneneneNESCAFÉ Dolce Gusto15 barnene0,8 lnene1600 Wsignalizace odvápněníano????????????????????????????????????????
DeLo…
650.
DeLonghi Gran Lattissima EN650.W
bílé
8990 Kč4,3 kg27,6 cm20,3 cm36,7 cmbez displejestolníbílána kapsleneanoneneNESPRESSO?nene?neano??????ne????????????????????????????????????
DeLo…
650.
DeLonghi Gran Lattissima EN650.B
černé
8990 Kč4,3 kg27,6 cm20,3 cm36,7 cmbez displejestolníčernána kapsleneanoneneNESPRESSO?nene?neano??????ne????????????????????????????????????
Catl…
2010
Catler CL 2010940 Kč?????jiné????????????????????????????????1 ks???????????????????????
SAGE…
878
SAGE SES878BSS nerez19990 Kč9,08 kg41 cm35,4 cm41 cmLCDvolně stojícínerezpákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lnene1650 W?anoano250 ganoano?anokónický?????????????????????????????????
SAGE…
878
SAGE SES878BTR
černé
19990 Kč9,08 kg41 cm35,4 cm41 cmLCDvolně stojícíčerná,nerezpákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lnene1650 W?anoano250 ganoano?anokónický?????????????????????????????????
DeLo…
0.23.
DeLonghi Magnifica Smart ECAM250.23.SB8999 Kč9 kg43 cm23,8 cm35,1 cm?volně stojícíčerná,stříbrnáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,8 lneano1450 Wano?ano300 gano?ano?????vyjímatelná?????????????????????????????
ROHN…
-929
ROHNSON R-929
černý
497 Kč1,46 kg31 cm14 cm27,5 cmbez displeje???????????????????????????????neano??1000 Wvyjímatelný filtr1,5 l???????????????????
ROHN…
-928
ROHNSON R-928
stříbrný
899 Kč0,87 kg20,4 cm27 cm14,5 cmbez displeje???????????????????????????????nene??850 W?0,25 l???????????????????
SAGE…
700
SAGE STM700SHY4490 Kč2,02 kg???bez displeje???????????????????????????????ne??skleněná konvice1600 W?1 l???????????????????
SAGE…
880
SAGE SES880SST29990 Kč10,84 kg???anostolníbílápákovéanoneanoanokapsle nelze použít15 baranoano2 lnene1680 Wanoanoano230 ganoanoanoanokónickýano????nene??????????ano???????????????
Firs…
459-4
First Austria FA5459-4
černý
999 Kč1,9 kg30 cm20 cm25 cmLED displej???????????????????????????????anoano?skleněná konvice900 Wtrvalý filtr????????????????????
Krup…
10810
Krups Nespresso Essenza Plus XN510810
černé
4690 Kč3,29 kg47 cm17,6 cm30,2 cmbez displejestolníčernána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene?anone?signalizace odvápněníano????????????????????????????????????????
Krup…
11110
Krups Nespresso Essenza Plus XN511110
bílé
6290 Kč4,06 kg36,7 cm26,4 cm30 cmbez displejestolníbílána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene?anone?signalizace odvápnění?????????????????????????????????????????
Krup…
10110
Krups Nespresso Essenza Plus XN510110
bílé
4690 Kč3,29 kg47 cm17,6 cm30,2 cmbez displejestolníbílána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene?anone?signalizace odvápněníano????????????????????????????????????????
DeLo…
200.
DeLonghi Nespresso Essenza Plus EN200.B
černé
4690 Kč3,6 kg25,6 cm11,8 cm39,7 cmbez displejevolně stojícíčernána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene1 lanone???ano???????????????????????????????????????
DeLo…
124.
DeLonghi Nespresso EN124.R
červené
3390 Kč2,59 kg23,5 cm11,1 cm32,6 cmbez displejevolně stojícíčervenána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene0,7 lnene???ano???????????????????????????????????????
DeLo…
124.
DeLonghi Nespresso EN124.S
stříbrné
3390 Kč2,59 kg23,5 cm11,1 cm32,6 cmbez displejevolně stojícístříbrnána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene0,7 lnene???ano???????????????????????????????????????
DeLo…
200.
DeLonghi Nespresso Essenza Plus EN200.R
červené
4690 Kč3,6 kg25,6 cm11,8 cm39,7 cmbez displejevolně stojícíčervenána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene1 lanone???ano???????????????????????????????????????
Siem…
95739
Siemens TI9573X9RW nerez65990 Kč12,77 kg39,2 cm31,6 cm47 cmanovolně stojícíčernáautomatanoanoneanokapsle nelze použít19 baranoano2,3 lneano1500 Wanoano?520 ganoanoanoanokeramický?150 mm?vyjímatelná??ano??????????ano???????????????
Siem…
50309
Siemens TP503R09
černé
21475 Kč8,38 kg36,7 cm27,7 cm45 cmanovolně stojícíčernáautomatanoneanoanokapsle nelze použít15 baranone1,7 lneano1500 Wanoano?270 gano??anokeramický???vyjímatelná??ano??????????????????????????
Siem…
50703
Siemens TQ507R03 /nerez
Siemens TQ507R03 če
27982 Kč8,88 kg36,7 cm27,2 cm45 cmanovolně stojícíčernáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranone1,7 lneano1500 Wanoano?270 ganoanoanoanokeramický???vyjímatelná??ano??????????????????????????
Jura…
8
Jura ENA 8 Metropolitan Black25990 Kč9,4 kg32,3 cm27,1 cm44,5 cmanovolně stojícíčernáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,1 l?ano1450 Wanoanoano125 gano?ano?integrovanýano138 mm????ano??????????????????????????
Jura…
Jura CLARIS PRO Smart899 Kč?????pro espresso, kávovar????????????????????????????????1 ks???????????????????????
Jura…
8
Jura ENA 8 Nordic White25990 Kč9,4 kg32,3 cm27,1 cm44,5 cmanovolně stojícíbíláautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,1 l?ano1450 Wanoanoano125 gano?ano?integrovanýano138 mm????ano??????????????????????????
Jura…
8
Jura ENA 8 Sunset Red25990 Kč9,4 kg32,3 cm27,1 cm44,5 cmanovolně stojícíčervenáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,1 l?ano1450 Wanoanoano125 gano?ano?integrovanýano138 mm????ano??????????????????????????
N&aa…
Nádoba JURA pro čištění mléčných cest
Nádoba JURA pro či
369 Kč0,1 kg9 cm14 cm14 cm?pro espresso, kávovar????????????????????????????????1 ks???????????????????????
Krup…
41510
Krups Nespresso Citiz XN741510
červené
3990 Kč3,2 kg37,8 cm17,7 cm36,3 cmbez displejevolně stojícístříbrnána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene1 lnene1260 W?ano??ne?????????????????????????????????????
Krup…
74110
Krups Nespresso Citiz XN741B10
stříbrné
3990 Kč3,2 kg37,8 cm17,7 cm36,3 cmbez displejevolně stojícístříbrnána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene1 lnene1260 W?ano??ne?????????????????????????????????????
ETA …
90000
ETA Nero 5180 90000
černé
8999 Kč8,18 kg31,5 cm18 cm42,5 cmanovolně stojícíčernáautomatanoneneanokapsle nelze použít19 barnene1,1 lnene1470 Wanoanoano150 ganoneneanoocelovýano250 mm?vyjímatelná??ano???????43.0000037.0000023.00000ano???????????????
DeLo…
0.75.
DeLonghi Maestosa EPAM960.75.GLM
černé
63990 Kč17 kg46,8 cm29 cm40,5 cmanovolně stojícíčernáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít19 baranoano2,1 lanoano1550 Wanoanoano290 ganone?anokónickýne140 mm????ne??????????ano???????????????
Krup…
30410
Krups Nespresso XN304T103390 Kč2,34 kg37,5 cm13 cm30,5 cmbez displejevolně stojícítitaniumna kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene?nene???????????????????????????????????????????
Krup…
04510
Krups Nespresso XN3045103390 Kč2,34 kg37,5 cm13 cm30,5 cmbez displejevolně stojícíčervenána kapsleneneneneNESPRESSO19 barnene?nene???????????????????????????????????????????
Krup…
10831
Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Esperta KP310831
Krups NESCAFÉ Dolce
2999 Kč2,66 kg30,1 cm23 cm39,4 cmbez displejevolně stojícíčernána kapsleneneneneNESCAFÉ Dolce Gusto15 baranoano1,4 lanone???ano???????????????????????????????????????
DeLo…
157
DeLonghi EC157
černé
2399 Kč3 kg29 cm19 cm24 cmbez displejevolně stojícíčernápákovéneneanoanokapsle nelze použít15 barnene1 lnene1100 W?????????????3.6ano???????????????????????????
DeLo…
.513.
DeLonghi Autentica ETAM29.513.WB
černé/bílé
10990 Kč9,1 kg34 cm19,5 cm47,7 cmanovolně stojícíčerná,bíláautomatanoneneanokapsle nelze použít15 barneano1,4 lneano1450 Wanoanoano150 gano?ano?integrovanýano??vyjímatelná?????????????????????????????
DeLo…
3.75.
DeLonghi Dinamica ECAM353.75.B
černé
17990 Kč9,5 kg35 cm24 cm43 cmgrafickývolně stojícístříbrnáautomatanoanoanoanokapsle nelze použít15 baranoano1,8 lneano1450 Wanoanoano300 gano?ano???135 mm?vyjímatelná?????????????????????????????
DeLo…
0.85.
DeLonghi Dinamica ECAM370.85.SB
černé/stříbrné
23990 Kč9,5 kg35 cm24 cm43 cmanovolně stojícíčerná,stříbrnáautomatanoanoanonekapsle nelze použít19 baranoano1,8 lanoano1450 Wanoanoano300 gano?anonekónický?135 mm????ne??????????ano???????????????
DeLo…
9335.
DeLonghi La Specialista EC9335.M19990 Kč13 kg44,5 cm31,5 cm36,9 cmbez displejevolně stojícístříbrnápákovéanoneneanokapsle nelze použít19 baranoano2 lnene?anoanoano250 ganoanoanoanokónický?120 mm???????????????????????????????
Jura…
8
Jura E8 Platin
černé/stříbrné
29990 Kč9,8 kg34,6 cm28 cm44,4 cmanostolníčerná,stříbrnáautomatanoano?anokapsle nelze použít15 baranoano1,9 l?ano1450 Wanoanoano250 gano?ano?integrovanýano153 mm???ne???????????????????????????
ROHN…
-978
ROHNSON R-978
černé
2399 Kč3,27 kg29,2 cm29,5 cm21 cmbez displejestolníčerná,stříbrnápákovéneneanoanokapsle nelze použít20 barnene1,25 lnene1140 Wneanonemá??anoano??ne80 mm???????????????????????????????
ROHN…
-977
ROHNSON R-977
černé
2199 Kč3,3 kg34 cm21 cm30 cmbez displejestolníbílápákovéneneanoanokapsle nelze použít15 barnene1,2 lnene850 Wnenenemá??neano??ne90 mm???????????????????????????????
ROHN…
-982
ROHNSON R-982
stříbrné
2599 Kč3,65 kg28,3 cm21,5 cm27,6 cmbez displejestolnístříbrnápákovéneneanoanokapsle nelze použít20 barnene1,6 lnene850 Wneanonemá??anoano??ne83 mm???????????????????????????????
ROHN…
-980
ROHNSON R-980
stříbrné
2299 Kč3,1 kg30 cm24 cm30 cmbez displejestolnístříbrnápákovéneneanoanokapsle nelze použít20 barnene1,6 lnene850 Wneanonemá??neano??ne95 mm???????????????????????????????
ROHN…
-922
ROHNSON R-922
černá
799 Kč0,55 kg18,5 cm25 cm11 cmbez displeje???????????????????????????????nene????0,25 l???????????????????
DeLo…
500.
DeLonghi Nespresso Lattissima One EN500.B
černé
6490 Kč4,2 kg25,6 cm15,4 cm32,4 cmbez displejevolně stojícíčernána kapsleneanoneneNESPRESSO19 barnene1 lneano1400 W?ano??ne??????????????????39.0000035.5000020.00000????????????????