Vybíráme: wifi router

Wi-Fi. Označení, které nás provází prakticky na každém kroku. Na heslo od Wi-Fi jsme se již pravděpodobně ptali více lidí, než na to, kolik je hodin a využívání internetu se stalo součástí každodenního života. Co se za tímto slovem skrývá? Jak si Wi-Fi můžeme zařídit i doma? Wi-Fi je označením pro bezdrátový internet, který nás zbavuje složitého rozvádění kabelů po bytě a připojování kabelů do počítače. Wi-Fi nám přináší pohodlné internetové připojení do našich počítačů, mobilů a ostatních zařízení kdekoliv v bytě či domě.

Jak ale Wi-Fi získáme?

Abychom doma mohli mít Wi-Fi síť, potřebujeme 2 věci. Internetové připojení a Wi-Fi router. Router jednoduše kabelem připojíme k internetu a poté již nakonfigurujeme dle přiloženého návodu. V zásadě stačí připojit kabel s internetem do barevně odlišené zdířky v routeru a poté již přes Váš notebook nakonfigurujete. Pokud internet využíváte jen na čtení emailů, brouzdání po internetových stránkách a píšete si s přáteli na sociálních sítích, nemusíte se bát, že by základní router v nižší cenové relaci nestačil. Základním faktorem pro Vaše rozhodování by měly být recenze, z kterých zjistíte stabilitu daného routeru a spokojenost ostatních zákazníků. Pokud jste ale člověkem, který připojuje do Wi-Fi sítě hned několik zařízení, hrajete online hry nebo streamujete HD filmy do Vaší smart TV, musíte se poohlédnout po silnějších strojích. Minimální rychlostí, kterou by Váš router měl mít je 300 Mbit/s, ale čím víc, tím líp. Zaměřte se na modely podporující rozhraní „802.11 n“ a „802.11 ac“, protože ty dokáží poskytnout přenosovou rychlosti více než 1000 Mbit/s. Kvalitní Wi-Fi router Vám sice rychlost internetu nezvýší, zároveň Vám rychlost připojení nebude snižovat.

Dosah WIFI

Jaký má Wi-Fi router dosah je otázka často kladená ve spojitosti s tímto tématem. Odpověď na ní je ale složitá. Síla a počet antén sice zvyšují dosah Wi-Fi signálu, zároveň ale má velký vliv i okolní prostředí či struktura zdí. U síly antén platí to, že slabší antény mají kratší dosah, ale jejich záběh je širší. Anténa s 2 dBi dokáže pokrýt celé okolí routeru ale jen na krátkou vzdálenost. Anténa s 7 dBi dokáže již dosáhnout daleko, ale nepokryje tak široké pole (například nedosáhne do více pater). Pokud by Vás trápil slabý signál, uvažujte o nainstalování 2. Wi-Fi routeru, repeateru či homeplug systém (internet je přenášen prostřednictvím elektrických zásuvek).
 

Nejnovější testy

20.04.2018: Test chytrých hodinek 2018


15.04.2018: Test počítačových židlí 2018 - magazín PC Games Hardware 3/2018


06.04.2018: Test zubních past 2018 - Konzument


12.02.2018: Test kuchyňských pánví 2018 - ETM Testmagazin


12.02.2018: Test sportovních fitness náramků a hodinek 2018


Další z kategorie "Počítačové sítě"

Nejširší výběr wifi routerů najdete na Najít wifi router »

Obsah

Chystáte si do nového bytu či domu zavést bezdrátové připojení k internetu? Máme pro Vás typ na Router Asus RT-N66U.

0 nejlepších v kategorii Wi-Fi router podle testů evropských magazínů

Recenze Asus RT-N66U

Aktuální cenu Asus RT-N66U vědí na HeureceKoupit »

Chystáte si do nového bytu či domu zavést bezdrátové připojení k internetu? Máme pro Vás tip na Router Asus RT-N66U. Při jeho vývoji byly použity nejlepší a nejmodernější síťové technologie. Proto tento model disponuje výjimečně rychlým bezdrátovým i kabelovým připojením, jednoduchou instalací a skvělými funkcemi.

Základní představení Routeru Asus RT-N66U

V současné době je bezdrátové Wifi připojení součástí většiny českých i zahraničních domácností.  Router Asus RT-N66U je nástupcem modelu RT-N56U. Toto dvoupásmové zařízení nabízí fantastické pokrytí a výkon. S uživatelským rozhraním lze velmi jednoduše nastavit síťové připojení.

Oproti svému předchůdci, tento model nabízí zvýšenou rychlost bezdrátového připojení v 5 GHz a 2,4 GHz pásmu až na neuvěřitelných 900 megabyte za sekundu. Díky této rychlosti, můžete prohlížet HD videa, brouzdat na internetu či hrát vaše oblíbené hry.

Router Asus RT-N66U disponuje excelentním anténním systémem, který nabízí dosažení toho nejlepšího signálu. Datové přenosy jsou šifrovány 64 nebo 128bitovým kódem WEP. Toto zařízení dále nabízí podporu pro WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPS, DHCP server, firewall SPI, DoS a dvojici USB 2.0 portů s pokročilým sdílením tiskáren.

Parametry Routeru Asus RT-N66U

 • výrobce - Asus
 • typ - Dual-band
 • rychlost přenosu Wifi - 900 Mb/s
 • přenosová rychlost portů LAN - 1 Gbit
 • počet konektorů LAN - 4 ks
 • počet konektorů WAN - 1 ks
 • počet konektorů USB 2.0 - 2 ks
 • počet externích antén - 3 ks
 • rozměry - 14,88 cm x 20,7 cm x 3,55 cm (hloubka x šířka x výška)

Vlastnosti Routeru Asus RT-N66U

 • provoz v pásmech 5 GHz a 2,4 GHz současně
 • rychlejší a spolehlivější internet (rychlost připojení až 900 Mb/s)
 • bezdrátové úložiště dat
 • široké pokrytí bezdrátového připojení
 • dva integrované USB konektory
 • jednoduché nastavení

Jednoduchá instalace

Router Asus RT-N66U nabízí možnost rychlého a jednoduchého nastavení, u kterého nemusíte provádět instalaci z CD. Jednoduše zařízení vyjmete z krabice, zapojíte a je připraveno k použití a snadnému připojením k PC, notebookům, tabletům, mobilním telefonům a jiným bezdrátovým zařízením.

Nastavení tohoto zařízení probíhá v rámci internetového prohlížeče, ve kterém si vyplníte vaše logovací údaje. Dále si v přehledném grafickém menu můžete nastavit různé funkce a hesla. Velké pozitivum ocení celá řada českých domácností, jelikož je nastavení v českém jazyce.

Moderní design

Router Asus RT-N66U se může pochlubit atraktivním a moderním vzhledem. Toto zařízení je provedeno v odstínech černé barvy s jemným lesklým vzorem. Jednotlivé plastové části jsou bytelně propracované, nikde nevržou a neprohýbají se. Jednotlivé spoje na sebe krásně doléhají.

Model ASUS RT-N66U může stát nebo ležet, díky jednoduchému plastovému podstavci. Tento praktický podstavec je součástí každého balení vámi zakoupeného routeru.

Funkce Routeru Asus RT-N66U

Router Asus RT-N66U disponuje několika skvělými a moderními funkcemi, např. výjimečnou rychlostí, dosahem a dvěma integrovanými USB 2.0 porty. Samozřejmě nechybí ani pokročilé nastavení - Wifi most, filtr MAC adres, nastavení dosahu, firewall proti hackerům či nastavení VPN sítě.

Výjimečný rychlost a dosah

Při výrobě tohoto zařízení byly využity ty nejmodernější síťové technologie. Proto tento model disponuje výjimečně rychlým kabelovým i bezdrátovým připojením. Je dodávám s odnímatelnou Wifi anténou, které rozšíří obsah bezdrátového připojení.

Dvoupásmové připojení

Router dokáže využívat současně pásma 2,4 GHz a 5 GHz, což je zárukou k celkové rychlosti. Ta dosahuje až 900 Mb/s. Pásmo 2,4 GHz vám slouží pro procházení internetových stránek a stahování souborů. Pásmo 5 GHz nabízí plynule přehrávat HD videa a hrát hry.

USB 2.0 porty

Router Asus RT-N66U nabízí možnost připojení k různým zařízením. Stahovat soubory můžete prostřednictvím HTTP a FTP na úložné zařízení, které je připojeno k routeru. Porty vám umožní připojení síťové tiskárny.

Omezení přístupu na internet

Tuto funkci ocení především rodiče, protože svým dětem mohou pomocí routeru nastavit konkrétní čas a den v týdnu, kdy mohou být na internetu.

Výhody Routeru Asus RT-N66U

 • rychlé datové přenosy
 • skvělé pokrytí bezdrátovým signálem
 • jednoduché nastavení
 • moderní design
 • 2 integrované USB porty

Nevýhody Routeru Asus RT-N66U

 • vyšší cenová kategorie

Toto moderní zařízení si zamiluje každý, kdo chce mít doma skvělé připojení k internetu. Router Asus RT-N66U nabízí kvalitní pokrytí bezdrátovým signálem, rychlé datové přenosy a velmi jednoduché nastavení. Při vývoji byly použity nejmodernější a nejlepší síťové technologie.


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2017, kontakt: admin@ktery.cz, Messenger boti od MessengerBots.cz Srovnat ceny wifi routerů na Heurece »