Vybíráme: ruční vysavač

Vysavače patří k našim domácnostem již desítky let a jen těžko byste hledali nějakou, kde vysavač nemá v komoře, sklepě nebo ve skříni své pevné místo. Klasické vysavače jsou jen těžko nahraditelnými pomocníky při úklidu domácnosti. Jsou však situace, ve kterých lze použití klasických vysavačů přirovnat k pověstnému kanónu na vrabce. Rozsypaný cukr, na zem spadlá miska s arašídy nebo chuchvalec psích chlupů jsou problémy, se kterými si hravě poradí malý, ruční vysavač s akumulátorem. Je lehký, díky svým malým rozměrům ho můžete mít přichystaný přímo v kuchyni nebo v rohu obývacího pokoje a není třeba ho při práci zapojovat do sítě. Ručních vysavačů je na našem trhu velké množství a není vždy jednoduché se v široké nabídce zorientovat. Jaké jsou tedy nejdůležitější parametry pro výběr tohoto přístroje?

Výdrž a doba nabíjení

Tvorba sacího výkonu je energeticky poměrně náročná a není proto divu, že typická doba nabíjení ručních vysavačů je od dvanácti do šestnácti hodin. Jejich výdrž se však počítá spíše na minuty, obvyklé jsou doby od deseti do dvaceti minut. Tento nepoměr je ovšem přijatelný, pokud ruční vysavač skutečně používáme k činnostem, pro které je určen: k občasnému vysání rozsypaných částeček čehokoliv nebo „doladění“ úklidu.

Efektivita sání

Základním parametrem, který ovlivňuje výkon ručního vysavače je napětí akumulátoru, jeho kapacita zase již výše zmíněnou výdrž. Na tom, jak dobře bude přístroj vysávat částice různých rozměrů se nicméně podílí i technologie akumulátoru a celkové zpracování. Důležité je také to, zda zvládne jen suché nebo i mokré sání. Tuto možnost má dnes již mnoho modelů a vyplatí se tento parametr zvážit.

Filtr a zásobník

Objem zásobníku není vzhledem k použití ručních vysavačů tak zásadním parametrem. Typicky mají tyto přístroje objemy zásobníků kolem 1 litru, což je ve většině případů více než dostačující. Důležité ale je, jak snadno se zásobník omývá a především to, zda je omyvatelný i filtr a jestli filtr dobře přiléhá a vysávaný materiál se nedostává za něj, v takovém případě se nám totiž při čištění vždy rozsype. Filtry jsou nejčastěji tkaninové, setkat se ale můžeme i s účinnějšími HEPA filtry, které jsou vyrobeny ze skelných vláken.

Další parametry

Kromě již zmíněných parametrů se ruční vysavače mohou lišit i v mnoha dalších vlastnostech, které se mohou stát důvodem ke koupi a naopak. U některých vysavačů je například nutné držet tlačítko vysávání pořád stisknuté, jiné mají klasický přepínač. Některé z vysavačů mají velmi tichý chod, jiné jsou poměrně hlučné. Vzhledem ke způsobu použití může být pro někoho důležitým parametrem i hmotnost. Při nabíjení je vysavač obvykle ve stojánku, z nichž některé lze přimontovat na stěnu, jiné nikoliv. Parametrů je tedy mnoho stejně jako modelů na trhu a každý tak má možnost vybrat si přístroj, který bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám.

Nejnovější testy

20.04.2018: Test chytrých hodinek 2018


15.04.2018: Test počítačových židlí 2018 - magazín PC Games Hardware 3/2018


06.04.2018: Test zubních past 2018 - Konzument


12.02.2018: Test kuchyňských pánví 2018 - ETM Testmagazin


12.02.2018: Test sportovních fitness náramků a hodinek 2018


Další z kategorie "Domácí spotřebiče & příslušenství"

Nejširší výběr ručních vysavačů najdete na KASA.czNajít ruční vysavač »

Obsah

Předností ručních tyčových vysavačů je jejich skladnost. Postavit si je můžete do kouta a nemusíte si dělat starosti o dlouhou trubici. Některé modely se dají sklopit, čímž ušetříte více prostoru. Tento typ vysavače je vhodný na všechny typy podlah - plovoucí podlahy, koberce, dlažba, apod.

0 nejlepších v kategorii Ruční vysavač podle testů evropských magazínů

Recenze Bosch BBHMOVE5N

Bosch BBHMOVE5N hnědý Žehlička Zelmer ZIR1125T (Q8ACZZ0415) + Doprava zdarma aktuálně za 2990Kč na KASA.CZKoupit »

Chcete si do Vaší domácnosti nebo Vašeho bytu pořídit opravdového a spolehlivého pomocníka na úklid podlahy? Nebaví Vás zdlouhavý úklid interiéru Vašeho bytu či domu? Poradíme Vám s výběrem moderního a kvalitního ručního vysavače Bosch BBHMOVE5N, který je excelentním pomocníkem v každé domácnosti.

Předností ručních tyčových vysavačů je jejich skladnost. Postavit si je můžete do kouta a nemusíte si dělat starosti o dlouhou trubici. Některé modely se dají sklopit, čímž ušetříte více prostoru. Tento typ vysavače je vhodný na všechny typy podlah - plovoucí podlahy, koberce, dlažba, apod.

Základní informace o vysavači Bosch BBHMOVE5N

Bosch BBHMOVE5N je ruční tyčový vysavač, který disponuje vynikající technologií a moderním designem. Jde o samostatně stojící a bezdrátový vysavač s odnímatelným ručním vysavačem. Díky sklopnému madlu zajišťuje vysokou skladnost. Elegantní design ručního a tyčového vysavače známé značky Bosch bude ve Vaší domácnosti jedinečným a skvělým pomocníkem.

Pokud si přejete rychlý a precizní úklid podlah a koberců ve Vašem domě, docílíte tím vysavačem Bosch BBHMOVE5N. Díky dokonalému systému dva v jednom získáte skvělý tyčový vysavač a odnímatelný ruční vysavač. Ten Vám skvěle poslouží při menším úklidu. Vysavač je svými rozměry velice kompaktní. Jeho výška činí 1 130 mm, šířka 255 mm a hloubka 200 mm. Je velice dobře přenositelný, jelikož jeho hmotnost je pouhé 3 kilogramy.

Skvělý výsledek snadno a rychle

Vysavač Bosch je ideálním zařízením pro rychlý a snadný úklid tvrdých a měkkých podlah. Součástí vysavače Bosch je integrovaný ruční vysavač, který využijete na těžko dostupných místech a při menším úklidu. Díky madlu, které je sklopné, je vysavač nenáročný na skladování. Přístroj tak můžete mít vždy po ruce. Při vysávání jistě oceníte nízkou váhu, která činí pouhé 3 kg.

Technické parametry vysavače Bosch BBHMOVE5N

  • typ vysavače - ruční, tyčový
  • typ napájení - baterie
  • doba nabíjení - 12 až 16 hodin
  • typ baterie - Ni-MH
  • doba provozu - 36 minut
  • typ filtru - omyvatelný
  • objem nádoby - 0,3 litru

Funkce vysavače Bosch BBHMOVE5N

Každý domácí spotřebič má své jedinečné a skvělé funkce, které každému spotřebiči dodají exkluzivitu a jedinečnost. Napájení vysavače Bosch je akumulátorové s Ni-MH bateriemi. Dále disponuje výkonným elektrickým kartáčem, indikátorem stavu baterie, omyvatelným filtrem a zásobníkem na prach a nečistoty. Ten dokáže pojmout až 300 ml nečistot. O maximální jedinečnost se stará kloub, který je umístěný u nástavce vysavače. Díky němu se pohodlně dostanete do hůře dostupných prostor.

Výkon vysavače Bosch BBHMOVE5N

O vynikající a exkluzivní výkon vysavače Bosch se starají kvalitní ekologické baterie Ni-MH, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Na jedno nabití nabízí až neuvěřitelných 36 minut provozní doby.

Nastavit lze 2 úrovně dle aktuální potřeby při uklízení. Jako ruční vysavač, díky kterému se dostanete do hůře dostupných míst nebo jako tyčový vysavač. Díky němu už se nebudete muset u práce ohýbat.

Elektrické kartáče ženou nečistoty (přes omyvatelný filtr) do nádoby, která disponuje velikostí objemu 0,3 litru.

Shrnutí

Evoluce ručních a tyčových vysavačů přináší stále nové a nové revoluční technologie i do Vašich domů a bytů. Výrobce vysavače Bosch BBHMOVE5N mu věnovaly dostatek času a maximální péči. Jejich výsledkem je zcela nenahraditelné zařízení pro úklid různých podlah.

Tento exkluzivní a jedinečný tyčový vysavač Bosch BBHMOVE5N je absolutním vrcholem tyčových vysavačů v současnosti. Poznejte pohodlí rychlého úklidu a mějte vždy po ruce tento praktický vysavač. Věřte, že bude skvělým doplňkem Vaší domácnosti.

 


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2017, kontakt: admin@ktery.cz, Messenger boti od MessengerBots.cz Srovnat ceny ručních vysavačů na Heurece »