Vybíráme: pračka se sušičkou

Kombinované pračky se sušičkou dělí lidi na dva tábory. Jejich hlavní výhodou je značná úspora místa. Hlavně pokud bydlíte v malém bytě. Vyhnete se tak kombinacím pračka a sušička, nebo pračka a sušák na prádlo. Výhodou je i do bytů, kde místo není problém. V létě se prádlo suší na sluníčku, ale v zimě přijde na řadu sušička.

Levnější a praktičtější

Z finanční stránky je jasné, že koupit jeden kombinovaný spotřebič vyjde levněji než koupě pračky a sušičky odděleně. Již nežijeme v době, kdy byla kombinovaná pračka se sušičkou považována za extravaganzu. Finančně tedy vyjde o něco dráž než samostatná pračka, ale oproti obyčejné pračce vám prádlo i vysuší.

Jako většina moderních praček dokáže pračka kombinovaná se sušičkou vyprat až 10 kg prádla. Prádlo do spotřebiče s pohodlností vložíte díky velkému vkládacímu prostoru. Vkládací prostor je v drtivé většině ze předu. Usnadní to vkládání i vykládání prádla. Navíc máte díky absenci otvoru na horní straně místo na odkládací prostor. Na ten si můžete odložit prací prášky nebo jiné věci, které v koupelně či prádelně potřebujete.

Spotřebič si díky váhovému senzoru sám dávkuje prací prostředek a vodu. A na proces sušení sám nejlépe ví kolik tepla bude potřeba, aby bylo prádlo dokonale suché. Vy tak nemusíte kvůli dokonalému vyprání plnit pračku až po vrch.

Vypere více než zvládne usušit

Výhodou je také menší časová náročnost celého procesu praní a sušení. Jednoduše prádlem kombinovanou pračku se sušičkou naplníte, a po nějaké době vytáhnete prádlo suché a připraveno k uklizení do skříní. Tady však nastává problém. Kamenem úrazu většiny praček kombinovaných se sušičkami je, že dokážou vyprat více prádla než dokážou usušit. Vy tak musíte vyprané prádlo sušit na dvakrát.

Nezbývá vám tedy než po ukončení pracího cyklu část prádla vyjmout a usušit ho obyčejným způsobem na sušáku. Teď se nejspíš začnete ptát proč si koupit pračku kombinovanou se sušičkou, když prádlo stále musíte sušit na sušáku. Sušák tedy stále bude zabírat drahocenné místo. Pokud chcete předejít takovému dvojitému sušení, musíte prostě prát méně prádla než vám pračka dovolí. Kvůli tomu ale ty kopce špinavého prádla po dětech budete muset prát na víckrát.

Energetická náročnost

Velkou nevýhodou je vyšší spotřeba vody a elektrické energie. Problémem také může doba, po kterou prací a sušící cyklus trvá. Ta toiž může být až 5 hodin. Většinou také kombinované pračky využívají vodu i při sušení. Pouze během sušícího cyklu mohou spotřebovat až 40 litrů vody. K tomu navíc musíte přičíst vodu, kterou spotřebuje při praní.

Enerrgetickou náročnost si můžete sami zkontrolovat na energetickém štítku.. Můžete si tak zjistit jak již zmíněnou spotřebu vody, ale také elektrické energie. Energetická třída B je standard a A je velmi dobrá.

Energeticky méně náročné kombinované pračky spotřebují výrazně méně vody během sušícího cyklu. Jejich pořizovací cena je však vyšší. Proto se vám tato možnost finančně vyplatí až při častém používaní.

Méně programů na sušení

Při porovnání se samostatnou sušičkou vám kombinvaná pračka nabízí menší výběr sušících programů. U většiny je k dispozici několik základních programů k obecnému sušení prádla. Velkého výběru speciálních programů na různé druhy látek se tak často nedočkáte.

Nedokonalé sušení

Hlavní výhodou kombinované pračky se sušičkou je jednoduchost. Vložíte špinavé prádlo a vytáhnete čisté a suché prádlo s krásnou vůní. I tady vás však drtivá většina kombinovaných praček zklame. Je špatně, když vám sušička vyrobená kvůli sušení, vrátí prádlo vlhké. Prádlo by mělo po dokončení cyklu být zralé na složení a vložení do skříne. Nezávislý test ukázal, že pouze jedna z pěti kombinovaných praček je schopna prádlo doopravdy vysušit.

Pokud jste skálopevně přesvědčeni o koupi pračky kombinované se sučičkou porovnejte si technické vlastnosti více modelů. Zajímejte se hlavně o spotřebu energií, vody a kvalitu sušení. Tu si nejlépe zjistíte od lidí, kteří s daným modelem již mají zkušenosti.

Pračky se sušičkou jsou zjednodušeně řečeno chytré pračky vybavené sušicím programem. Díky tomu tak tyto spotřebiče kombinují vlastnosti pračky a sušičky, přičemž přes jistá omezení dokážou ušetřit značné množství prostoru.

Pro jaké domácnosti jsou pračky se sušičkou nejvíce užitečné?

Z ekonomického či ekologického hlediska je samozřejmě ze všeho nejlepší sušit prádlo venku či vevnitř na sušáku. Z důvodu úspory místa či snížení vlhkosti převážně v bytech během zimních měsíců je však velice praktické použít sušičky, a právě v menších obytných prostorech tak zastávají sušičky, a tedy i pračky se sušičkou nejdůležitější roli.

Proč volit pračku se sušičkou?

Jednoznačně největším lákadlem proč koupit zařízení 2v1 místo pračky a sušičky zvlášť je značná úspora místa, například v menších bytech leckdy zkrátka není možné umístit oba spotřebiče naráz. Druhou významnou výhodou jsou pořizovací náklady, při koupi zařízení 2v1 kupujete namísto dvou pouze jeden spotřebič.

Jaká jsou úskalí zařízení 2v1?

Na druhou stranu je vždy třeba také brát v potaz fakt, že zejména ty nejlevnější pračky se sušičkou ještě nedokážou zcela nahradit efektivitu sušičky. Sušení tak může trvat déle než v samostatné sušičce. Provoz je tak náročnější na vodu i energii, většina praček se sušicím režimem navíc umožňuje sušení pouze, když je buben zaplněn jen do poloviny.

Nejnovější testy

20.04.2018: Test chytrých hodinek 2018


15.04.2018: Test počítačových židlí 2018 - magazín PC Games Hardware 3/2018


06.04.2018: Test zubních past 2018 - Konzument


12.02.2018: Test kuchyňských pánví 2018 - ETM Testmagazin


12.02.2018: Test sportovních fitness náramků a hodinek 2018


Další z kategorie "Domácí spotřebiče & příslušenství"

Nejširší výběr praček se sušičkou najdete na Najít pračku se sušičkou »

Obsah

Připravili jsme pro vás jak přehled těch nejlepších praček se sušičkou podle odborných zahraničních testů, tak i recenzi dle nás nejlepší pračky se sušičkou s nejlepším poměrem cena/výkon - Philco PLD 14961 WD , a to včetně srovnání s ostatní produktovou nabídkou tohoto výrobce.

0 nejlepších v kategorii pračky se sušičkou podle testů evropských magazínů

Recenze Philco PLD 14961 WD

Aktuální cenu Philco PLD 14961 WD vědí na HeureceKoupit »

Pračka se sušičkou Philco PLD 14961 WD - doporučujeme (recenze)

pracka-se-suciskou-Philco-pld-14961-WD-05-recenze-ktery-cz

Model Philco PLD 14961 WD je volně stojící předem plněná pračka se sušičkou. Pračka disponuje kapacitou 9 kg a sušička 6 kg, proto lze říci, že se hodí zejména do domácností, kde je potřeba prát větší objemy prádla najednou. Dostatečně velký přední otvor (33 cm) zajišťuje pohodlné vkládání prádla.

Rozměry pračky jsou následující: výška 85 cm, šířka 60 cm a hloubka 58 cm. Pozor na vystouplá dvířka, je možné, že kvůli nim budete mít potíže s tím, aby pračka prošla klasickými dveřmi „šedesátkami“. Oproti srovnatelným produktům musíte též počítat s poněkud nadstandardní hmotností plných 81 kg.

 

Hlavní přednosti

 

Nevýhody

ktery-cz-tab-plus  Velký plnící otvor ktery-cz-tab-minus  Horší odstřeďování
ktery-cz-tab-plus  Tichá ktery-cz-tab-minus  Chybí zvuková signalizace
ktery-cz-tab-plus  Výborné sušení    
ktery-cz-tab-plus  Přehledný digitální display    
ktery-cz-tab-plus  Velký buben    
ktery-cz-tab-plus  Nízká spotřeba    

Základní funkce pračky

Pračka je vybavena LCD displejem, který vám ukáže, v jaké fázi se aktuálně praní či sušení nachází. A současně si jej můžete podle vlastních potřeb variabilně nastavovat. V první řadě si navolíte, zda chcete, aby se informace zobrazovaly v angličtině, v němčině či v češtině, dále si podle sebe dokážete regulovat jas a kontrast a aktuální čas. Pračka Philco PLD 14961 WD se ovládá otočným systémem určeným k nastavení programů a tlačítky.

Volba Eco time slouží k ukázání nejvhodnějšího času praní z hlediska úspory elektrické energie. Pokud využijete navíc další funkci v podobě odloženého startu, pračka se v tuto dobu dokáže rovnou i bez vaší asistence zapnout. Interval odloženého startu činí od 10 minut do 23 hodin a 50 minut nebo si zvolíte dobu ukončení pracího programu.

Zařízení je též vybaveno kontrolou vyvážení prádla a dále i 3D indikací množství prádla. To znamená, že si sama spočítá, jak jste ji naplnili, a adekvátně tomu navolí i další parametry jako například délka programu, množství pracího prášku či spotřeba vody a energie. Díky tomu je pračka úsporná, zbytečně neplýtvá a její provoz šetří vaši kapsu i životní prostředí. Funkce Activ Jet systém znamená možnost přímého sprchování špinavého prádla.

Dále samozřejmě přístroj umožňuje si navolit i dětský zámek a je vybaven funkcí ochrany proti úniku vody. Tu oceníte v případě nehody nejen vy, ale rovněž vaši sousedé, pokud by se například stalo, že praskne hadice.

Možnosti pracích programů

Ovládací panel je v češtině, takže manipulace s pračkou je uživatelsky velmi přívětivá. Zařízení disponuje vysokým množstvím pracích i ovládacích programů, a to včetně těch speciálních umožňujících praní peřin nebo například též záclon.

Program nazvaný refresh dokáže osvěžit prádlo, dále pračka umožňuje nastavit si speciální program na sušení do skříně či na ramínko, případně je i vybavena zvláštním antialergenním nastavením určeným pro dětské oblečení nebo programem určeným pro choulostivé textilie jako satén, jimž byste běžným praním mohli snadno ublížit. Kdo spěchá, určitě využije superrychlý program trvající pouze 12 minut, případně rychlý program o délce 35 minut. Potřebujete-li dále šetřit drahocenný čas, vhod vám přijde i program určený na čištění bubnu.

Programů je celkem 15, drobným nedostatkem je to, že chybí zvuková signalizace po jejich ukončení. Použitý prací nebo sušící program si umí díky funkci paměť rovněž uchovat. Jednotlivé programy lze poměrně účinně vzájemně kombinovat.

Teploty lze regulovat následovně: 0, 20 °C, 30 °C, 40 °C, 60 °C, 90 °C. Otáčky pak navolíme na hodnoty 0, 400, 600, 800, 1000, 1200, 1400 ot./min.

pracka-se-suciskou-Philco-pld-14961-WD-03-recenze-ktery-cz 

Hlučnost a spotřeba pračky

Za nedostatek bychom u této pračky mohli pokládat především odstřeďování. Přísluší totiž do třídy účinnosti B a odstřeďuje na 1 400 otáček. Což také pro vás jakožto uživatele ve výsledku bude obnášet vyšší výdaje za sušení. Je-li pro vás primární potřebou pračka o dostatečné kapacitě a sušičku tak využijete pouze sporadicky, na překážku vám to u tohoto produktu značky Philco nebude, jinak sáhněte po některém úspornějším výrobku.

Nutné je také zdůraznit, že prádlo je téměř suché, aniž byste nastavovali maximální otáčky. Po vytažení ze sušičky stejně tak není pomačkané, byť je potřeba počítat s o něco delší dobou sušení.

Co se týče praní, zařazujeme tento model díky jeho nízké spotřebě do energetické třídy A. Jeho spotřeba činí při praní: 0,90 kWh/cyklus. Spotřeba vody při samotném praní pak je 48 l/cyklus. Ještě si dodejme souhrnné údaje v podobě spotřeby vody při praní a sušení zároveň: 112 l za cyklus. Spotřeba elektrické energie na praní i sušení čítá 6,12 kWh/cyklus. Roční spotřebu vody pak výrobce udává 10 560 l. Vezmeme-li v úvahu provoz ve čtyřčlenné domácnosti, která nepoužívá sušičku, pračka si v průměru ročně vezme 198 kWh.

Zaměříme-li se na hlučnost odstřeďování, pračka se drží na v podstatě průměrných 77 dB. Při vlastním praní bychom však parametr hlučnosti mohli již pokládat za její slabou stránku, vydává hluk o hodnotě 58 dB. Nejtižší modely jsou přitom schopny hladinu hluku snížit i o 10 dB.

/pracka-se-suciskou-Philco-pld-14961-WD-04-recenze-ktery-cz

Záruční lhůta a servis

Záruka na pračku je ve standardní délce 2 let. Výrobce na ni navíc poskytuje ještě 36 měsíců (tzn. 3 roky) bezplatného servisu nad rámec udávané záruky. V případě, že byste s pračkou měli problém, společnost Philco má síť autorizovaných servisů po celé České republice.

Příslušenství

Standardně patří k dodávanému příslušenství spolu s pračkou i hadice přívodu vody, návod k použití v českém jazyce, držák plastové hadice, klíč (volitelně) a plastové zátky.

Porovnání s ostaními modely

Pračka se sušičkou Philco PLD 14961 WD má oproti ostatním modelům celkem slušně navrch. Spotřeba energie i vody za rok je jedna z nejlepších výhod - hlavně pro vaši peněženku. V počtu nabízených programů si mohou všechny modely potřást dvířky. Množství prádla, které zvládnou pračky pojmout lehce dominuje model PLWD 17170 Crown. Při porovnání všech vlastností nám pračko-sušička Philco PLD 14961 WD vyjde jako jedna z nejlepších.

  PLD 14961 WD PLWD 16170 Crown PDC 82 Crown
  pracka-se-suciskou-Philco-pld-14961-WD-001-recenze-ktery-cz pracka-se-suciskou-Philco-PLWD-16170--Crown-001-recenze-ktery-cz pracka-se-suciskou-Philco-PDC-82-Crown-001-recenze-ktery-cz
Rozměry (cm) 85 x 60 x 58 85 x 60 x 57 85 x 60 x 62
Kapacita praní (kg) 9 10 8
Energetická třída A A A++
Spotřeba energie za rok (kWh) 198  1360 236
Max. odstřenění (otáčky) 1400 1600 -
Spotřeba vody za rok  10 560 26000 -
Prací programy Bavlna 90°
Bavlna Eco 60°
Eco 20°
Syntetika 60°
Vlna 40°
Hedvábí, peřina
Osvěžění, namáčení
Odstředění, vypouštění
Super rychlé 12min
Ruční praní 30°
Sport.oděvy 30°
Denní 60°
6 programů sušení
Jemné sušení
Intenzivní sušení
Čištění bubnu
Bavlna EKO
Sportovní oblečení
Rychlý program
Jemné
Vlna
Barevné
Džínsy
Pouze odstřeďování
Máchání a odstřeďování
Pouze sušení
Mix
Dětské oblečení
Syntetika
Bavlna
1hod. praní a sušení
15 programů
Můj program

Shrnutí

Jedná se o spolehlivý přístroj s jednoduchým ovládáním, variabilním nastavením různých pracích programů, velkou kapacitou prádla i moderním designem v klasické bílé barvě.


DiskuzeCopyright KTERY.CZ 2017, kontakt: admin@ktery.cz, Messenger boti od MessengerBots.cz Srovnat ceny praček se sušičkou na Heurece »